Doğum Sigortası için Hemen Teklif Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz

20'den fazla sigorta şirketinden teklif al

+14 Sigorta şirketini Gor

Poliçemi neden Hazır Sigorta'dan almalıyım?

7/24

Günün her saati ihtiyaç duyduğunuz her an

En İyi Fiyat Garantisi

Tüm poliçelerimizde en uygun fiyat garantisi veriyoruz

Güvenli

Bilgileriniz SSL Sertifikası ile şifrelenmektedir

Ayrıcalıklı

Hasar durumunda sizinle ilgilenecek özel temsilci

Doğum Sigortası Tüketici Soruları

Doğum sigortası; özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına eklenen ücretli bir ek teminattır. Doğum teminatı kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile olmamanız gereken bekleme süresini doldurmanız gerekir. Sigorta şirketi tarafından belirlenen bekleme süresi dolduğunda hamileliğiniz başlayabilir ve doğum teminatının kapsamlı sağlık hizmetlerinden maddi destek almaya başlayabilirsiniz. Hamilelik sigortası ve doğum sigortası karşılaştırması yapmak ve ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için hemen teklif alabilirsiniz.

Özel bir hastanede gebelik takibi ve doğum ücretleri her geçen gün daha da artmaktadır. Doğum sigortası, artan hastane maliyetlerine karşı güçlü bir güvencedir. Doğum sigortasının sunduğu avantajlar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Evet alınır. Türkiye’de 3 sigorta şirketi hamile kadınlar için güvence oluşturmaktadır. Bekleme süresi olmadan doğum sigortanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. “Hamileyken Doğum Sigortası Alınır mı?” başlıklı blog yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun doğum sigortasını seçmeniz gerekir. Aşağıdaki 5 maddeyi göz önünde bulundurarak size en uygun doğum sigortasını bulabilirsiniz:
Hamilelik durumunuz önemli bir kriterdir. Eğer hamileyseniz sigorta şirketi seçeneği azalır. Eğer hamilelik planlıyorsanız sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapma imkanınız olur.
Hamilelik planladığınız tarihe en yakın bekleme süresi uygulayan sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Böylelikle hamilelik planladığınız tarihte poliçenizden faydalanabilirsiniz.
Hamilelik rutin kontrolleriniz ve doğumunuz için tercih ettiğiniz bir hastane varsa sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastaneler listesini kontrol etmelisiniz.
Hamilelik ve doğum masraflarınız için ihtiyaçlarınızı karşılayacak teminat limitlerini sunan sigorta şirketini seçerek maddi kaygılardan uzak bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.
Her sigorta şirketinin doğum teminatı için belirlediği prosedür farklıdır. Doğum sigortası satın almadan önce özel şartları incelemeyi unutmayın!
“Tüm bunları tek başıma nasıl yapabilirim?” diyorsanız sigorta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz!

Doğum sigortası kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinin masrafları karşılanır:
Gebelik Rutin Kontrolleri
Gebelik Tahlilleri
Gebelik Tetkikleri
NST (Non Stres Test)
Gebelik Komplikasyonları
Epidural Normal Doğum
Sezaryen Doğum
Doğum Komplikasyonları
Yenidoğan Masrafları

 

Gebeliğiniz boyunca veya doğum esnasında, gebeliğe bağlı olarak yaşayabileceğiniz sağlık problemleri için sigorta şirketlerinin oluşturduğu bir güvencedir. Gebeliğe bağlı gelişen yüksek tansiyon, gebelik diyabeti veya mide problemleri ile normal veya sezaryen doğuma bağlı gelişebilecek komplikasyonlar doğum teminatı kapsamındadır.

Doğum teminatlı bir poliçe yaptırdığınızda, ödediğin toplam prim üzerinden %15 vergi aidesi alabilirsiniz. Hamilelik sigortası için de vergi iadesi almak mümkündür. 

Yabancı uyruklu kişilerin eğer oturum izni varsa özel sağlık sigortası kapsamında doğum teminatlı poliçe yaptırabilirler. Ancak oturum izni alamamış kişiler doğum sigortası yaptıramazlar.

1000+ Mutlu Müşteri

Doğum Sigortası Güncel Blog

Merak edenler için Doğum Sigortası hakkında detaylı bilgiler

özel sağlık sigortası ne demek

Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?

Özel sağlık sigortası ne demek; sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar. Kişilere, özel hastanelerde tedavi imkanı sunar, maliyetleri düşürür. Bireyler ve aileler için finansal koruma sağlar

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?