Seyahat Sigortası Fiyatlari için Hemen Teklif Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz

20'den fazla sigorta şirketinden teklif al

+14 Sigorta şirketini Gor

Poliçemi neden Hazır Sigorta'dan almalıyım?

7/24

Günün her saati ihtiyaç duyduğunuz her an

En İyi Fiyat Garantisi

Tüm poliçelerimizde en uygun fiyat garantisi veriyoruz

Güvenli

Bilgileriniz SSL Sertifikası ile şifrelenmektedir

Ayrıcalıklı

Hasar durumunda sizinle ilgilenecek özel temsilci

Seyahat Sigortası Tüketici Soruları

Seyahat sigortası, yurt içi ve dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek hastalık, kaza, valiz kaybı, yaralanma ya da ani hastalık nedeniyle, yurt dışında tedavi gibi olanaklar sunan ve risklere karşı sizi güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu olduğu durumların da bulunduğu seyahat sigortası, Avrupa ülkelerine girişte ön koşul olarak sunulmaktadır. Bu nedenle çoğu zaman seyahat sigortası “vize sigortası” olarak da bilinmektedir.

Seyahat sigortasında bir risk gerçekleştiğinde genel şartlara göre sigortalı aşağıdaki hususları yerine getirmekle yükümlüdür:
1. İhbarının yapılması
Sigorta ettiren veya hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendikleri tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içinde sigortacıya yazılı bildirimde bulunmakla yükümlüdür. Sigorta ettiren veya hak sahipleri ilgili ihbarda kazanın yerini, tarihini ve sebeplerini bildirmek ve ayrıca tedaviyi yapan doktordan kazanın gerçekleştiği durum ile bunun sonuçlarını bir rapor halinde sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.
2. Tedaviye başlanması ve gerekli tedbirlerin alınması
Kazayı takiben derhal bir doktor çağırılarak gereken tedaviye başlanması ve sigortalının iyileşmesi için gerekli görülen tüm tedbirlerin alınması gereklidir. Sigortacı, her zaman sigortalıyı muayene ve sağlık durumunu kontrol ettirmek hakkına sahiptir ve sigortalının bu muayene ve kontrollerin yapılmasına müsaade etmesi zorunludur. Sigortalının, tedavisi ve iyileşmesi hakkında sigortacının doktoru tarafından yapılacak tavsiyelere ve verilecek önerilere uymaları şarttır.
Yukarıdaki bu yükümlülükler kasten yerine getirilmediği takdirde poliçeden doğan haklar geçersiz olur. Yükümlülüklerin yerine getirilmediği ve bu sebeple kaza sonuçlarının ağırlaştığı hallerde sigortacı ağırlaşan kısımdan sorumlu tutulamaz.
3. Gerekli tüm belgelerin sigortacıya teslim edilmesi
Sigorta ettiren veya hak sahipleri, kaza sonuçları ve tazminatın tespitiyle ilgili gerekli belgeleri sigortacıya sağlamakla yükümlüdür.

Avusturya, Hollanda, Belçika, İtalya gibi Schengen vizesi isteyen Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, vize koşulu olarak birçok ülke seyahat sigortası yaptırmayı zorunlu kılmıştır. Seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız olup olmadığınızı öğrenmek için seyahat edeceğiniz ülkenin/ülkelerin vize şartlarını kontrol edebilirsiniz.

Standart bir seyahat sigortası 30.000 Euro sigorta teminatı kapsamına sahiptir. Seyahatiniz sırasında oluşabilecek hasarlarda, tarafınıza ödenecek miktar ve alacağınız hizmetler, belirleyeceğiniz teminatlara göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat sigortası teminatları da sigorta şirketlerine ve ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle doğru sigorta teminatına sahip bir poliçe seyahatiniz esnasında rahat etmeniz açısından gerekli ve önemlidir. Yurtdışı seyahat sigortası ise yurt dışına çıkış yapıp vize aldığınız ülkenin gümrüğünden geçmeniz ile başlayan, sonra Türkiye’ye giriş yapmanızla sona eren süreler arasında geçerlidir.
satın alacağınız seyahat sağlık sigortasının size sunduğu temel teminatların yanı sıra; vizenin reddedilmesi durumunda vize başvurusu için yapılan ücretin karşılanması, ferdi kaza, bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi teminatı, aktarmalı uçuşun kaçırılması nedeniyle oluşacak masrafların karşılanması gibi ek teminatlara da sahip olabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortasının teminat altına aldığı konuları şöyle sıralayabiliriz:

Yaralanma ve ani hastalık nedeniyle yurt dışında tıbbi tedavi
Yaralanma, hastalık veya taburculuk durumunda sigortalının nakli veya geri dönüşü
Vefat eden sigortalının ülkesine nakli,
Acil durumlarda yakınlarına haber verilmesi
İlaç gönderilmesi
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması
Yaralanma veya ani hastalık nedeniyle konaklama süresinin uzatılması
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle geri dönüş seyahati organizasyonu
Evde meydana gelen hasar nedeniyle beklenmeyen geri dönüşün organizasyonu
Hastanede kalan sigortalının ailesine yardım
İş seyahatine çıkmış hastanedeki sigortalının yerine gönderilen kişinin seyahatinin organizasyonu
Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması (Bagaj kaybı ve zarar görmesi, çalınması, gecikmeli bagaj)
Çifte rezervasyon nedeniyle gecikme
Aktarmalı uçuşun kaçırılması nedeniyle gecikme
Hukuki bilgilendirme
Tıbbi bilgi ve danışmanlık
Kapkaç
Ferdi kaza
Ölüm
Sürekli sakatlık
Vize başvurusunun reddedilmesi
Mücbir bir sebeple katılımcının tur iptali

Seyahatinizin süresine, gideceğiniz yerlere ve yapacaklarınıza göre yanınıza maddi bir birikim alırsınız. Dolayısı ile bu risklerde ödeme yapmanız gerektiğinde oldukça zor durumda kalırsınız. Seyahat süresini de aşacak kadar maddiyatınız olmadığından ve geri de dönemediğinizden oldukça sıkıntılı bir sürecin içine girersiniz.
Yurtdışı Seyahat Sigortasının Sağladığı Faydalar Nelerdir?
Yurtdışı seyahat sigortanızı yaptırdığınızda içiniz rahat olur. Çünkü tüm bu olumsuz durumlarda yanınızda destekçi olur, maddi açıdan güvende olmanızı sağlar.
Uçak biletinizi alarak tatile çıkmak için bekliyor olabilirsiniz. Fakat önemli bir nedenden dolayı tatilinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu durumda seyahat sigortası imdadınıza yetişir ve zararlarınızı telafi eder.
Tercih ettiğiniz hava yolu şirketi uçuşunuzu ertelerse bu durumunda ihtiyaç duyacağınız otel, yemek vs. ihtiyaçlar seyahat sigortanız tarafından karşılanır.
Bavulunuzu kaybetme ya da çaldırma durumunda yine seyahat sigortanızın güvencesi altında olursunuz.
Yurt dışında karşılaşacağınız bir kaza veya hastalık durumunda yapılması gereken tedavilerin masrafları sigortanızın güvencesi altındadır.
Kaza geçirdiğinizde ya da hastalandığınızda konaklama giderleri, seyahatin uzaması durumunda ihtiyaç duyulan masraflar, kişinin eve dönecekse ulaşım masrafları, dönemeyecekse ailesinden birinin yanına getirilmesi vs. birçok gider seyahat sigortası tarafından karşılanır

1000+ Mutlu Müşteri

Seyahat Sigortası Güncel Blog

Merak edenler için Seyahat Sigortası hakkında detaylı bilgiler

denizcilik ve kabotaj bayramı nedir

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Nedir?

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Nedir? Türkiye’de 1 Temmuz’da kutlanan bir milli bayramdır. Kabotaj Kanunu’nun kabul edilişini anmak için düzenlenir ve denizcilik sektörünün önemini vurgular. Denizcilik

anız yangını nedir

Anız Yangını Nedir?

Anız yangını nedir, hasat sonrası tarlada kalan bitki artıkları yakılarak çıkarılan yangındır; kontrolsüz olduğunda büyük çevresel zararlara neden olabilir. Anız Yangını Nedir? Anız yangını, hasat

bes nedir

BES Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES nedir), bireylerin emeklilik dönemlerinde gelir güvencesi sağlamak için tasarlanmış bir yatırım sistemidir. Bes Nedir? BES, Türkiye’de emeklilik döneminde ek gelir sağlamak

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?