Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için Hemen Teklif Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz

20'den fazla sigorta şirketinden teklif al

+14 Sigorta şirketini Gor

Poliçemi neden Hazır Sigorta'dan almalıyım?

7/24

Günün her saati ihtiyaç duyduğunuz her an

En İyi Fiyat Garantisi

Tüm poliçelerimizde en uygun fiyat garantisi veriyoruz

Güvenli

Bilgileriniz SSL Sertifikası ile şifrelenmektedir

Ayrıcalıklı

Hasar durumunda sizinle ilgilenecek özel temsilci

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Tüketici Soruları

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lıların özel sağlık hizmetini oldukça uygun fiyata almalarını sağlayan sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası bulunan kişi, SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerden fark ücreti ödemeden (sigortalı sadece 15TL’lik katkı payı ücretini ödemektedir.) belirlenen şartlar dahilinde hizmet alabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında öncelikli şart kişinin SGK’lı olmasıdır.

SGK’sı aktif olan (emekli, çalışan, SGK lı eşi/çocugu ev SGK borcu olmayan) herkes tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinden 81 ilde yararlanabilmektedir.Tek başına çocuklar için de poliçe düzenlenebilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigoratlarında da üst yaş sınırı bulunmaktadır. Sigorta firmalarına göre değişkenlik göstermekle birlikte 65 yaş altı için tamamlayıcı sağlık sigortası düzenlenmektedir.

Eğer 59 yaştan önce ömür boyu yenileme garantisi kazandıysanız, tamamlayıcı sağlık sigortanızı 60 yaşından sonrada devam ettirebilirsiniz. Fakat ömür boyu yenileme garantisi kazanamadıysanız sigorta şirketi bu yaş sınırından sonra poliçenizi yenilemeyebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını sadece yatarak tedaviler için geçerli olacak kapsamda yada yatarak ve ayakta tedaviler için geçerli kapsam ile teminat tercihinizi belirleyerek yaptırabilirsiniz. Doğum ek teminat olarak eklenebiliyor, bekleme süresi sigorat firmasına göre değişebiliyor. Ayrıca bazı sigorta firmaları tamamlayıcı sağlık sigortaları ile birlikte anlaşmalı merkezlerde check-up, diş sağlığı kontrolunu de hediye olarak sağlayabiliyor.

SGK tarafından karşılanmayan ya da sadece bir kısmı karşılanan sağlık hizmetlerinden sigortalıların bütçelerini sarsmadan faydalanabilmesi, sağladığı en büyük avantaj olarak öne çıkar. Diğer taraftan kapsamlı özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen fakat bütçesini aştığı için yaptıramayan sigortalılar için ekonomik bir alternatiftir. Ürün, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu pek çok sağlık kurumunda poliçede belirtildiği oranda sadece katılım payını ödeyerek muayene ve tedavi olma şansı tanır. Tüm bunların yanı sıra bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda poliçe kapsamını genişletebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın aldığınız andan itibaren, ayakta tedavileriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak yatarak tedaviler için beklemeniz gereken 3 aylık bir süre vardır. Bu süre dolmadan yatarak tedavileriniz ile ilgili masrafları sigorta şirketi karşılamaz.
Doktor muayenesi için hastaneye gitmeden önce mutlaka sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesini inceleyin. Eğer gitmek istediğiniz hastanenin sigorta şirketiniz ile anlaşması varsa yapmanız gereken tek şey hastaneye gittiğinizde banko görevlisi ile TC kimlik bilgilerinizi paylaşmak olacaktır.

Hayır, karşılamaz. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi sadece T.C. sınırları dahilinde geçerlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sigorta arasında en belirgin fark anlaşmalı hastane ağlarıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortaları sadece SGK anlaşmalı özel hastaneler kullanılabilmektedir. Özel sağlık sigortaların ise SGK anlaşmalı yada anlaşmasız sigorat firmasının analşamlaı olduğu tüm özel hastanelerde, özel muayenehaneler, doktorlar, ve yurtdışı teminatları ile sınırlı olmak üzere yurtdışı sağlık haracamalarının tanzimi için kullanılabilmektedir. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortalarında ayakta tedavi limitlerinde yılda kaç vaka/kez olarak kullanım limiti uygulanırken örneğin yılda 10 muayene hakkı gibi, özel sağlık sigortalarında sigoratlı limitisiz poliçe tercih etmediği sürece TL bazlı bir yıllık ayakta tedavi teminat limiti uygulanır. Yatarak tedaviler her ikisinde de limitsiz karşılanır. SGK lı olamayan bireyler tamamlayaıcı sağlık sigoratsından faydalanamazken, özel sağlık sigortasında SGK şartı aranmaz.

Genel sağlık sigortanızı destekleyen sigorta ürünü, beklenmedik bir sağlık sorununda tedavi giderlerini sürpriz olmaktan çıkarır. Poliçede belirtilen teminatların kapsamına giren bir sağlık sorunu yaşadığınızda bütçenize en uygun, kapsamlı ve kaliteli sağlık hizmetini hemen alabilirsiniz. Yatarak ya da ayakta tedavi seçeneklerinin yer aldığı poliçeler arasından sizin ve ailenizin ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. SGK’nın sadece bir kısmını karşıladığı suni uzuv ve tıbbi malzeme gibi sağlık hizmetlerinden sadece katılım payı ödeyerek yararlanabilir, yatarak tedavi teminatıyla ameliyat gerektiren ciddi sağlık problemlerinde bile bütçenizi düşünmeden en iyi sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Evet, talep ettiğiniz takdirde sunar. Gebelik ve doğum masraflarınız, yatarak ve ayakta tedavi teminatlarına ek olarak alacağınız doğum teminatı ile poliçe kapsamına dahil edilebilir. Ancak bu teminat, bazı anlaşmalı kurumlarda geçerlidir. Bu teminatı kullanmak için anlaşmalı kurumları öğrenmenizde yarar var.

Doğum sigortası bekleme süresi tercih edeceğiniz sigorta şirketi ve tercih edeceğiniz sigorta ürününe göre değişiklik gösterir. Ancak hamileliğiniz başladıysa bekleme süresi uygulamayan ve hamile kadınları güvence altına alan 3 tane sigorta şirketi de vardır. Bekleme süresiz doğum sigortası hakkında bilgi almak için “Hamileyken Doğum Sigortası Alınır mı?” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hayır, diş tedavisi ve gözlük teminatı, tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı dışındadır.

Hayır, ilaç teminatı, tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı dışındadır.

Sigortalının kesintisiz 3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortasını devam ettirmesi halinde, 3 yıl sonunda sigortalının sağlık durumu esas alınarak “ömür boyu yenileme garantisi” değerlendirilir. Bu hak kazanıldıktan sonra, sigortalı/sigorta ettiren talebi olmadıkça ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklardan ötürü teminat kapsamı daraltılmaz, teminat limitleri düşürülmez, sigortalı katılım payları artırılmaz, sigorta teknik esaslarında ve özel şartlarda sigortalı aleyhine değişiklik yapılmaz, bu hakkı kazandıktan sonra çıkan hastalık ve rahatsızlıklardan ötürü hastalık ek primi veya istisna uygulanmaz, tazminat ek primi uygulanmaz.

 
 

1000+ Mutlu Müşteri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Güncel Blog

Merak edenler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgiler

riskli hastalıklar sigortası nedir

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Riskli hastalıklar sigortası nedir sorusunun cevabı olarak, sağlık harcamalarınızı koruyan bir poliçe türüdür. Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir? Riskli hastalıklar sigortası, ciddi sağlık sorunlarına karşı finansal

tamamlayıcı sağlık sigortası nedir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusunun cevabı, temel sağlık sigortanızın ötesinde ek koruma sunar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir (TSS), Türkiye’deki sağlık sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası acilde geçer mi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Acilde Geçer Mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası acilde geçer mi? Acil sağlık hizmetleriniz için kapsamımızı keşfedin. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Sağlık, insan hayatının en önemli unsurlarından biridir ve herkesin

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?