/
/
Sağlık Sigortası Fiyatları 2022

Sağlık Sigortası Fiyatları 2022

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Sağlık sigortası fiyatları 2022 yılında farklı nedenlere bağlı olarak  güncellenmektedir. Sağlık insanın değerini kaybetmeden önce anlaması gereken en önemli varlığıdır. Sağlık konusunda her zaman tetikte olmak gerekmektedir. Kişi, sağlık konusunda ileride başına ne geleceğini bilmediği için önceden hazırlık yapması uygun olacaktır. Sağlık sigortası yaptırmak bu hazırlıklardan en önemlisidir. Sağlık sigortası fiyatları 2022 olarak güncel fiyatları inceleyerek sigortanızı yaptırmanız uygun olacaktır. 

Sağlık sigortası nedir konusunda araştırma yaptığınızda karşınıza birçok sigorta şirketi ve farklı fiyat seçenekleri çıkacaktır. Bu fiyat seçeneklerini değerlendirerek en uygun sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz. Sağlık sigortası yaptırmak için öncelikle bu alanda hizmet sunana sigorta şirketlerinin verdikleri fiyatları incelemelisiniz. Sağlık sigortası fiyat al şeklinde internet üzerinden bu şirketlerden fiyat alabilirsiniz. Aldığınız fiyatları karşılaştırarak bütçenize en uygun olan sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz. 

Sağlık sigortası için fiyat alırken yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum, yoğun bakım, ameliyat vb. birçok detay, kişinin yaşı, yaşadığı şehir gibi konular da fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Bu fiyatlar ile ilgili alınabilecek teklifler güncel olarak bakıldığında 3.000-25.000 TL arasında değişmektedir. Sağlık sigortasının şartlarını belirlemeniz ve bu şartlara uygun teklifleri görmeniz karar vermeniz açısında uygun olacaktır. Özellikle bireysel sağlık sigortası konusunda son zamanlarda yoğun bir düzeyde talep karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı Sağlık sigortası fiyatları 2022 yılında farklılıklar taşımaktadır. 

Bireysel Sağlık Sigortası Nedir, Fiyatları Ne Kadardır?

Sağlık konusunda insan günlük yaşamında birçok şeye dikkat etse de insanın başına her türlü kaza gelebilir. Bunun yanında beklenmedik sağlık sorunları yaşanması ve bu sağlık sorunlarının hızlı bir şekilde giderilmesi gerekebilir. İşte bu noktada kişinin sigortalı olması ve bakımının yapılması çok önemli olacaktır. Bireysel sağlık sigortası bu durumlar için bireylere çeşitli seçenekler sunmaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu yaşayacağınızı düşünerek bu sigortayı yaptırarak primlerini düzenli olarak yatırmaya başlayabilirsiniz. Bireysel sağlık sigortasında kişi tek başına sigorta yaptırabileceği gibi aile  fertlerini de bu sigortaya sahil edebilir. Bireysel sağlık sigortasında kişi tedavi göreceği hastaneyi, doktoru kendisi seçebilmektedir. Bunun yanında herhangi bir kaza, hastalık durumunda hastanede gördüğü tedavinin masraflarını sigorta şirketi karşılayacaktır. Sigorta şirketi bireysel sağlık sigortası yaparken kişinin isteğine bağlı olarak özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı  sağlık sigortası olarak anlaşma yapar.  

Özel sağlık sigortası ne işe yarar, yaptıran kişi herhangi bir kaza veya hastalık durumunda en iyi hastaneleri ve istediği doktoru seçebilmektedir. Bu sağlık sigortasında hastanede görülecek tüm tedaviler karşılanmaktadır. Özel sağlık sigortasının primi diğerlerine göre biraz yüksek olmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise sizin öncelikle SGK’nızın olması gerekmektedir. Sigorta şirketi sizin özel hastanede tedavinizin belli bir kısmını karşılamaktadır. Bu sigorta türünü herkes yaptırabilir. Ayrıca tamamlayıcı sigortanın prim ücreti de özel sağlık sigortasına göre çok daha uygun olacaktır. 

sağlık-sigortası-nedir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?  

Sigorta çeşitlerinden biri olan tamamlayıcı sağlık sigortası en çok kullanılan sigorta çeşitlerinden biridir. Bu sigortayı yaptırmak isteyen kişilerin SGK’ya bağlı olmaları gerekmektedir. Bu kişiler belli bir miktar poliçe ödedikten sonra özel hastanelerde tedavi olabilmektedir. SGK ile anlaşması olan bu hastanelere başvurmanız durumunda sigorta şirketi ile yapmış olduğunuz anlaşma doğrultusunda sizin hangi tedavi ve tahlillerinizin ücretsiz olarak yapılacağı belirlenmiş olacaktır.

Bu sağlık sigortasının amacı herhangi bir sağlık sorunu yaşadığınızda özel hastaneye gitmeniz durumunda çok yüksek muayene ve tedavi ücreti ödemenizin önüne geçmektir. Uygun poliçeleri düzenli olarak ödemeniz durumunda bu hizmetlerden sizler de yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2022 konusunda yapacağınız araştırmada sigorta şirketleri sizlere belli bir fiyat çıkaracaktır. Bu fiyatlar sizin içinde bulunduğunuz duruma göre değişiklik gösterecektir. Güncel olarak sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarından birkaç şu şekildedir: 

  • Yatarak tedavinizde limitsiz tedavide fiyat 1.024 TL 
  • Yatarak+ ayakta limitsiz tedavide fiyat 2.920 TL 

Yatarak+ ayakta+ doğumda limitsiz tedavi sunulmasının fiyatı ise 9.513 TL olarak sunulmaktadır. Bu fiyatlar sürekli güncellenmektedir.

Sağlık konusunda kendinizi garantiye almak ve sıkıntı yaşamamak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ile ilgili internet üzerinden bir araştırma yapabileceğiniz gibi sigorta şirketlerine başvurarak buralardan da güncel fiyatları alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için şu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir: 

  • SGK’lı olmak 

Sigorta şirketleri tarafından belirlenmiş olan yaş sınırının altında olmak T.C. vatandaşı olmak 

Ayrıca bu özelikle sahip olup tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler kendilerinin bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerine de ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Sağlık sigortası yaptırmak için bir sigorta şirketine başvurduğunuzda sigorta şirketi size fiyat çıkarmak için yaş, cinsiyet, meslek ve yaşadığınız ili soracaktır. Bu bilgilere ek olarak SGK mensubu çalışan olunması, eşinin ve çocuğunun olması da prim hesaplamasını ve çıkarılacak fiyatı etkileyecektir. 

Tamamlayıcı-Sağlık-Sigortası-Fiyatları

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?  

Sağlık konusu insan için ilk sırada gelmeli. Yaşadığımız hayatın her anını bir hastalık geçirme veya kaza yapma ihtimali ile yaşamaktayız. Böyle bir durumun başımıza gelmesi durumunda her türlü müdahalenin yapılmasını isteriz. İşte bu durumda en iyi yerlerde ve en iyi doktorlar eşliğinde tedavi olmak için sağlık sigortası yaptırmak gerekmektedir. Özel sağlık sigortası fiyat araştırması yaparak bu konuda kendimizi garantiye almamız mümkün olacaktır.  Sağlık sigortası yapan şirketlerden özel sağlık sigortası fiyatları ne kadar şeklinde bir fiyat araştırması yaptığınızda karşınıza çok farklı paketler çıkmaktadır. Yurtiçi, yurtdışı sağlık hizmetleri poliçesi olması durumunda sigorta şirketi tüm sağlık işlemlerini karşılamaktadır. Yoğun bakım, küçük müdahale, evde bakım hizmetleri, ambulans ve tıbbı danışmanlık hizmetleri, yardımcı tıbbi malzeme hizmeti, yatış sonrası fizik tedavi hizmeti, suni uzuv takılması hizmeti, diyaliz, kaza sonrası diş tedavi hizmeti, kemoterapi, çocuklar için aşı hizmeti gibi daha birçok hizmeti bu sağlık sigortası kapsamında alabilirsiniz. 

Özel sağlık sigortası aylık ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor şeklinde bir soru sorarsanız bunun cevabı seçtiğiniz sigorta çeşidine göre bu değişiyor olacaktır. Özel sağlık sigortası 3.000 ile 25.000 arasında değişmektedir. Bu fiyatlar üzerinden 8-9 taksit seçeneği sunan sigorta şirketleri poliçelerin tamamının ödemesi durumunda sigortanızı başlatmaktadır. Yani poliçe ödemeleri bittikten sonra hastaneye başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışığında Sağlık sigortası fiyatlar söz konusu olduğu zaman yaş aralığının ne kadar olduğu konusu da karşımıza çıkmaktadır. 

özel-sağlık-sigortası-fiyatları

65 Yaş Üstü Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır? 

Sağlık sigortası yaptıranların yaşları sigorta şirketleri için çok önemlidir. Birçok şirket belli bir yaşın üzerindeki müşterileri kabul etmemektedir. Bunu yanında 60-65 yaş üstü kişileri kabul edip onlara sağlık sigortası yaptırmak isteyen şirketler de belli şartlar sunmaktadır. Bu şartlardan birisi kişinin daha önce yaptırdığı sağlık sigortasını yeniliyor olmasıdır. Bir diğer şart ise kişinin yaşının ileri olmasına rağmen belirgin bir hastalığının olmamasıdır.  

Sağlık sigortası yaptırmak isteyen 65 yaş üstü özel sağlık sigortası fiyatları için bir araştırma yapabilirler. Yapılan araştırmada birkaç sigorta şirketinin bu yaş grubu için fiyat verdiği görülmektedir. Bu sigorta şirketleri de 60-65 yaş grubu için tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunmaktadır. 65 yaş üstü için hastaneler genellikle bu yaştaki bireylerin yaşayacakları hastalıklar üzerinden fiyat belirlemesi yapmaktadır.  

Belli bir yaşın üzerindekiler sigorta şirketlerinin sigorta yapmamasının sebebi belli bir yaştan sonra kişilerin sağlık harcamalarının artmasıdır. Bu sebeple sigorta şirketleri 60-65 yaş üstünde sigorta isteğinde bulunanlar için belli şartlar sunulmuştur. Bu yaş grubuna sigorta yapan firmalar primleri diğer yaş gruplarına göre çok daha yüksek tutmaktadır. Fakat bu aşamada 60-65 yaş grubundaki kişilerin hastalıklarının bulunup bulunmadığına da bakılmaktadır. Şayet kronik hastalığı yoksa bu yaşlı kişilerin primleri daha düşük olmaktadır. 

sağlık sigortası fiyatları 2022

Genel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?  

Sigortalı olmak, kişinin kendisinin ve aile fertlerinin her türlü sağlık ihtiyacının karşılanması demektir. Genel sağlık sigortası vatandaşların sağlık konusunda herkesin eşit şekilde faydalanmasını sağlamak için kurulmuş olan sistemdir. Bu sisteme 18 yaşını geçen herkes katılmak zorundadır. Bu yaşın altındaki çocukların genel sağlık sigortaları devlet tarafından karşılanmaktadır. Genel sağlık sigortası fiyatları her yıl değişmektedir.  Genel sağlık sigortası prim tutarı yıllık düzenlenmektedir. Aylık olarak ne kadar prim ödeneceği asgari ücrete göre belirlenmektedir. Bu prim brüt asgari ücretin % 3’ü oranında uygulanmaktadır. Aylık ödenecek genel sağlık sigortası miktarı 2021 yılında aylık 107.3 TL olarak belirlenmiştir. Bu miktar 2022 yılında yeniden düzenlenmiş ve 150.12 TL olarak belirlenmiştir. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için GSS yapılması bir zorunluluktur.

Genel Sağlık Sigortası Aylık Ne Kadar? 

Devletin vatandaşlarının sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlamış olduğu genel sağlık sigortasından herkes yararlanabilmektedir. Herhangi bir sigortalı işte çalışmayanlar da SGK’ya başvuruda bulunarak aylık belli bir prim ödemek şartıyla genel sağlık sigortası yaptırabilirler. Bunun yanında devlette veya özel kurumda çalışan kişilerin primleri ilgili kurum tarafından yatırılmaktadır. Genel sağlık sigortası aylık ne kadar sorusu sigortalı olanlar ve sigortalı olmak isteyenler için merak edilen bir konudur.  Aylık olarak ödenmesi gereken genel sağlık sigortası primi asgari ücrete göre belirlenmektedir. Bu aylık prim 2022 yılında 150.12 TL olarak belirlenmiştir. Genel sağlık sigortası primleri asgari ücrete zam yapılmasının ardından yeniden belirlenmiş ve son haliyle 161.55 TL olmuştur. Bu SGK kapsamında yapılacak olan aylık prim ödemeleridir. 

Kendi isteğiyle sigorta yaptırmak isteyenler de devlete başvurarak sigorta yaptırabilmektedir. Bu kişilerin herhangi bir sağlık sigortası kapsamında bulunmaması gerekmektedir. 18 yaşını dolduran herkes isteğe bağlı sigorta için başvuruda bulunabilmektedir. Başvuru sonrasında belirlenen primi ödemeye başlayabilirler. Genel sağlık sigortası primleri devlet tarafından belirlenmiş olan yerlere yatırılmaktadır. Bu kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için 30 günlük primi ödemeleri gerekmektedir.

Genel-Sağlık-Sigortası-Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Sadece sağlık sigortası ne kadar?  

Sadece sağlık sigortası yaptırmak isteyenler için bu farklı sigorta türlerine göre değişmektedir. Birkaç sigorta şirketinin sunduğu bu fiyatlar ve genel sağlık sigortası primleri şöyle sıralanabilir: Genel sağlık sigortası aylık prim miktarı 2022 yılında 161.55 TL Özel sağlık sigortası 3.000-25.000 TL arasıdır.

Sağlık sigortası yıllık ne kadar?  

Sigorta ödemeleri sigortanın çeşidine göre farklılık göstermektedir. Sigorta şirketine başvurarak özel sağlık sigortası yaptıranlar belli bir miktar poliçe ödemektedir. Özel sağlık sigortasının fiyatı en düşük yıllık 3.000 TL’den başlıyor. Bu poliçeler alınacak olan sağlık hizmetlerinin niteliklerine göre farklılık göstermektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının ortalama fiyatı yıllık 600-700 TL arasında değişiyor.

Genel sağlık sigortası 2022 ne kadar?  

Ülkemizde genel sağlık sigortasını kendisi ödeyenlerin sayısı 7,2 milyona ulaşmış durumdadır. Bunun yanında asgari ücrete göre belirlenen prim ödemesinin miktarı asgari ücrete gelen son zamlarla birlikte 161.55 TL olmuştur. Bu miktar asgari ücrete zam gelmesi durumunda güncellenmektedir. 

BENZER İÇERİKLER

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
“Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark”ı öğrenin. [...]
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları
Özel Sağlık Sigortası Yıllık Fiyatlar Ortalama Ne Kadardır?
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları, yaş, sağlık durumu ve poliçe [...]
özel sağlık sigortası ne demek
Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?
Özel sağlık sigortası ne demek; sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar. [...]
izmir özel sağlık sigortası
İzmir Özel Sağlık Sigortası
İzmir Özel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlayın. [...]
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Yabancılar için oturma izni sigortası fiyatları ve avantajları hakkında detaylı [...]
hamilelik sigortası nedir
Hamilelik Sigortası Nedir?
Hamilelik sigortası nedir, gebelik döneminde oluşabilecek sağlık masraflarını kapsayan bir [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?