/
/
Ev Sigortası Fiyatları

Ev Sigortası Fiyatları

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Ev sigortası fiyatını etkileyebilecek belirli faktörler vardır, bunlar arasında evin büyüklüğü ve özellikleri ile onu oluşturan kişisel mülkün (içerik) vurgulanması gerekir. Primin değerini belirlerken, sigorta şirketi ev sigortası fiyatları belirlemeye yardımcı olacak farklı nedenleri dikkate almalıdır. Konut sigortası, su veya yangın, atmosfer olayları, cam kırılması gibi evimizin içindeki maddi hasarlar  ile elektrik kısa devreleri, çeşitli arızalar veya hırsızlıktan kaynaklanan hasarları kapsar. Söz konusu sigorta ayrıca, sigortalının evinden başka kişilere veya onların malına gelebilecek zarar veya yaralanmalardan doğan hukuki sorumluluktan kaynaklı zararları da kapsamaktadır. Konut sigortası hesaplama yaparken çalışacağınız sigorta acentesi buna neleri dahil edeceğinizi bilmek ister. Bunlar Ev sigortası fiyatları eşya sigortası ya da DASK’I kapsayabilmektedir. Bahsi geçen DASK, Doğal Afet Sigortası, olası depremlere karşı mülkleri sigortalayan zorunlu deprem sigortası talebini karşılar. Bu sigorta, deprem çarpması sonucu binalarda meydana gelen hasarı karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Bu nedenle zorunlu DASK deprem sigortası limitlerinin üzerinde evin içeriğinin ve evin hasar görme riskine karşı konut sigortası hesaplama yapılmaktadır.

Tüm konut sigortası şirketlerinin ürün gamı ​​arasında ev sigortası ve DASK mevcuttur. Paket halinde sunulan bu sigortalar, büyük ölçüde evin yıkılıp yanmasına karşı kanıt sağlamaktadır. Hasar, patlama, kırılma, kapalı su sisteminde tıkanma ve hatta muslukların açık bırakılmasından kaynaklanır.

Tüm bu olaylara ek olarak başka sigorta paketleri de alınabilir. Sonuçta konut, hayattaki en önemli yatırımlardan biridir. Amaç, konutları olası hasarlardan ve öngörülemeyen olaylardan korumaktır. Ev sigortası fiyatları 2022 için sigorta acentelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

konut-sigortasi

EV SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Ev sigortası nedir ya da ev sigortası neleri kapsar diye merak edenler için, sigorta evinizi, içindeki eşyanızı ve hatta sevdiklerinizi korumaya yönelik hazırlanan aylık ödeme sistemidir. Avantajlı paketlere ödediğiniz primler meydana gelecek birçok olay karşısında kayıplarınızın önüne geçer. Evinizde veya komşunuzda yangın çıkma riski her zaman vardır. Üst katlardan gelen veya doğrudan kendi evinizden evi su basması da bir tehlikedir. Hırsızlık olayı yaşamak aşılmaz bir tehdit değildir. Bu ve benzeri birçok durumda evler ve eşyaları zarar görebilir.

Bir eviniz varsa, öngörülemeyen olaylarla başa çıkmak için iyi bir konut sigortası yaptırmanız tavsiye edilir. Böylece hem evinizi hem de ek sigorta paketleri ile evin içindeki tüm varlıkları korur. Ev en değerli varlıklarımızdan biridir ve rahatımızın büyük bir kısmı buna bağlıdır, bu nedenle evde meydana gelen herhangi bir olay/kazayı hızlı ve verimli bir şekilde çözen bir kapsama sahip olmanız önerilir. 

Ev sigortası neleri kapsar işte detaylar, 

Duvarların rengi, yer karolarının deseni, kapıların yapıldığı ahşabın cinsi gibi bütün detaylar bir evin kimliğinin birer parçasıdır. Arıza veya sel gibi bir kaza nedeniyle iş yapılması gerektiğinde, ev sigortanızda hasar teminatınız varsa, evinizin eski görüntüsüne kavuşması için şirket gerekli masrafları üstlenir. Son olarak konut sigortanızın neleri kapsadığını yani tüm bu hizmet ve faydaları öğrenmek istiyorsanız poliçenizin şartlarını okumalısınız. Eşyalarınızı da sigorta kapsamına almak istiyorsanız ev eşya sigortası fiyatları ile alakalı danışanınızdan bilgi alabilirsiniz. 

ev-sigortası

NEDEN EV SİGORTASI YAPTIRILMALIDIR?

İyi bir ev sigortası sahibi olmak demek tüm bu olayları güvence altına almak, huzur içinde uyuyabilmek için son derece önemlidir. Bu gibi durumlarda akla gelen ilk soru ev sigortası ne kadar veya aylık ödemeleri nasıl hesaplanır olabilir. Her sigortacının farklı bir teminata sahip olduğunu ve farklı bir içerik yüzdesini kapsadığını unutmamalıyız. Bu nedenle, hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için, imzalamadan önce her bir teminata nelerin dahil olduğunu öğrenmek için ev poliçesinin küçük baskısını dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, bir sigorta şirketi seçerken tavsiye, dikkate alınması gereken özel bir değerdir. Hem finansal hem de duygusal olarak çok değerli varlıkların kaybına yol açabilecek bir ev kazası kadar önemli ve hassas anlarda bize doğru tavsiyelerde bulunan uzman bir sigorta acentesine sahip olmak çok önemlidir. 

İlk etapta, piyasadaki ana sigorta şirketlerinin ev sigortası fiyatları listesi detaylı kapsamına erişebileceksiniz, aynı zamanda tam olarak ne işe yaradığını da bileceksiniz.  Poliçenin yaşam döngüsü boyunca yanınızda olacak acente ile çalışmak ev sigortasının aslında ne kadar gerekli olduğunun en büyük kanıtıdır. 

EV SİGORTASI TEMİNATLARI NELERDİR?

Ev sigortası hem evin yapısının bir parçası olan hem de içeriğinde (sigortalı evin içindeki mallar) meydana gelen kaza sonucu oluşan hasarları kapsayacak şekilde geniş bir teminat yelpazesini içerir. Bu sigortayı tamamlayan ek teminatlar da vardır.

Ev sigortasının en yaygın kapsamı:

Yangın ve diğer zararlar: Yangın sigortası, çok riskli konut sigortasının temel garantisidir. Bu durumda yangın, patlama veya yıldırım düşmesi nedeniyle sigortalı mal karşılanacaktır.

Elektrik hasarı: Bu garantide, anormal akımlar veya kısa devrelerden kaynaklanmaları koşuluyla, Sigortalının evindeki tesisat ve elektronik cihazlarda oluşan elektrik hasarını karşılar.

Su hasarı: Bu garanti ile sigorta şirketi, kaza sonucu su sızıntıları, kırık borular nedeniyle sigortalı mala gelebilecek zararı tazmin edecektir. Bakım eksikliği, inşaat kusurları nedeniyle oluşan hasarları kapsamaz.

Hırsızlık: Sigorta şirketi, poliçeye göre ev içinde hırsızlık nedeniyle meydana gelen zarar veya ziyanı sigortalıya tazmin edecektir. Ayrıca, ev sigortası, ev dışında bir soygun durumunda tazminat limitleri içerir.

Hukuki sorumluluk: Bu teminat sayesinde şirket, tazminat ödemesinden sorumlu olacak ve sigortalıyı ve ailesini, üçüncü şahıslara istemeden verebilecekleri maddi ve kişisel zararları karşılayacaktır. Ayrıca, bu teminat mahkeme masraflarını ve kefaletini karşılayabilir.

Doğal afetlerden kaynaklanan hasarlar: yağmur, rüzgar, kar, sel veya dolu nedeniyle oluşan hasarlar kademeli olarak oluşan sızıntılar, filtrasyonlar, nem veya oksidasyon şeklinde kendini gösterebilir. Burada yine ev sigortası devreye girer. 

ev-konut-sigorta-kapsam

EV VE EŞYA SİGORTASI ZORUNLU MUDUR?

Ev sigortası eşyaları kapsıyorsa, bir kaza durumunda kaybettiğimiz mobilya, giysi ve diğer eşyalarınız korunacaktır. Eşyalarınız sözleşmeye dahil edeceğiniz maksimum malları kapsayabilir. Bu değerli eşyalardan herhangi biri bir kazada zarar görürse sözleşmede özellikle değerli eşya olarak belirtilmediği sürece şirket herhangi bir tazminat ödemeyecektir.

Evinizde lüks eşyalarınız varsa mantıklı olan onları olası hırsızlık veya hasarlara karşı korumak istemenizdir. Özellikle elektrikli ev aletleri sık elektrik kesintisi yaşanana bölgelerde sık hasara sebep olur. Evin su basmasında da bu tür teknolojik aletler çabuk etkilenir. Bazı sigorta şirketleri eşya sigortası ev sigortasından ayrı olarak alınan bu nesneler için özel sigorta sunar. Öte yandan, belirli sayıda değerli eşyayı daha yüksek bir meblağ ödeyerek ev poliçesine dahil etme seçenekleri vardır.

  • Resimler, heykeller, antikalar ve diğerleri gibi eserler ve sanat eserleri.
  • Kıymetli metaller ve iplikler ile elle dokunmuş veya dokunmuş kilim ve kilimler.
  • Deriler, koleksiyon öğeleri, müzik enstrümanları, Altın, gümüş veya kol saatleri veya cep saatleri gibi değerli eşyaları ev eşya sigortasından faydalanarak güvence altına alabilirsiniz. Eşya sigortası yaptırmak elbette zorunlu değildir. Ancak gelecekte olabilecek sorunlara karşı önlem almak tamamen zorunlu bir durumdur. Eğer sizde eşyalarınızı koruma altına almak istiyorsanız sigorta acentelerinin ev eşya sigorta fiyatları arasında karşılaştırma yaparak size uygun şirketi tercih edebilirisiniz. 

Ev Eşya Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Ev eşya sigortası, eşyalarınız için sağlam bir korumadır. Hayatımız boyunca kendimizi birçok faydalı, güzel ve değerli şeyle kuşatırız. Bunlar, gayretli çalışmanın ve genellikle çok uzun tasarrufların ödülleridir. Ancak birçok tehlike, yaratılan bu değerlere zarar vermek veya tamamen yok etmekle tehdit etmektedir. Ev, apartman, mobilya, giysi, altın veya para tüm bunların hasardan ve hırsızlardan korunması için sigorta hazırlanır

Bir sigorta şirketi, sigortaladığı riske göre primi hesaplar. Bu nedenle eşya sigortasının fiyatlandırılmasında, yapım yılı veya içinde kullanılan malzemeler diğer hususlarda olduğu gibi, konutun bulunduğu coğrafi bölge de dikkate alınmaktadır. Bu, özellikle doğal afet olaylarının sıklıkla meydana geldiği bir alandan bahsediyorsak son derece önemlidir. 

Tazminat sayesinde, maddi hasarı onarmak ve eşyalarımızı başkalarıyla değiştirmek için gerekli paraya sahip olarak tüm bu maddi kayıplardan kurtulabilmek için sigorta hesaplaması yapmak gerekir. Ev eşya sigorta fiyatları sözleşmenin türüne göre farklılık gösterebilir. Ne kadar prim ödeyeceğiniz konusunda danışmanlık hizmeti almak eşyalarınızın ve bütçenizin korunması için yararlı olacaktır.

konut-sigortası-fiyatları

Ev Sigortası Fiyatları Listesi

Ev sigortasının ne kadara mal olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bunun nedeni mülkünüzü koruma konusunda endişe duymanızdır. Bir ev ya da apartman olması fark etmeksizin, sahiplerine huzur ve finansal destek getiren bu korumaya güvenebilir.

Kendinize, bütçenize uygun olup olmadığını ve almaya değer olup olmadığını öğrenmek için konut sigortasının değerinin ne olduğunu sormadan önce, fiyatın nasıl oluştuğunu ve neden bu kadar çok değişkenlik olabileceğini anlamanız gerekir.

İlk olarak, ev sigortasının çoklu risk koruması sunan bir ürün olduğunu anlamak gerekir, bu da farklı durumlar için teminata sahip olmayı mümkün kıldığı anlamına gelir. Ev sigortası fiyat al uygulamaları ile eviniz için aylık ne kadar prim ödeyeceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Konut sigortası fiyatları ve dask ev sigortası fiyatları için sigortacı, sigortalanan varlığın koşullarının eksiksiz bir analizini yapar. Ancak o zaman ev sigortasında tahsil edilecek tutarı görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Ev sigortasından nasıl para alınır?

  • Bir sigorta poliçesi imzalayarak, ev sigortasının şartını kanıtlayan sözleşme tazminat alma olanağına sahip olursunuz. Deprem yangın sel patlama gibi poliçenin şart koşulduğu şirket tarafından ödenen bir miktar para “kaza” adı verilen, sigorta kapsamına giren zararlı olayları kapsar.
  • Yine ev sigortası ile birlikte eşya sigortası yapmanız durumunda eşyalarınızın hırsızlığa karşı korunması ve zararın sigortanız tarafından karşılanması söz konusudur. 
  • Ev sigortası bu nedenle sigorta şirketine “prim” olarak tanımlanan bir meblağı ödeyerek kaza durumunda sigortalının maruz kalacağı ekonomik zararı ve masrafları sınırlandırmayı mümkün kılar. 

Konut sigortası kapsamı nedir?

Konut sigortası, az ya da çok ciddi öngörülemeyen olaylar nedeniyle evin yapısında ve içerdiği varlıklarda meydana gelen her türlü hasarı kapsayan bir poliçedir.

Bir konut sigortası, mülkle ilgili tüm riskleri kapsar: atmosferik olaylar, doğal afetler, hırsızlık, yangın, hasar, hukuki sorumluluk, yardım ve yasal koruma, ana risk kategorileridir ve bunlara bağlı olarak ayrı ayrı veya birlikte satın alınabilir. 

Ev alırken yapılan sigorta ne işe yarar?

  • Kanunen, ev sigortası hiçbir zaman zorunlu değildir. Ancak ipotek alınması durumunda banka tazminat hakkını korumak için eve salgın ve yangın sigortası yaptırır (ev aslında krediyi korumanın tek somut garantisidir). 
  • Özellikle bankalar bazı sigorta şirketleriyle bu sigortayı daha uygun bir fiyata yaptırmanıza izin veren anlaşmalar kullanır.
  • Krediye ilişkin bazı politikalar, evin veya içindekilerin değerini telafi ederken, diğerleri sözleşmenin imzalanması sırasında belirlenen azami tutara kadar (mülkün değerini hesaba katmadan) geri ödeme yapar.

BENZER İÇERİKLER

bursa konut sigortası
Bursa Konut Sigortası
Bursa konut sigortası, evlerin doğal afetler, hırsızlık ve diğer risklere [...]
işyeri deprem sigortası
İşyeri Deprem Sigortası Yapılır Mı?
İşyeri deprem sigortası ile işinizi deprem risklerine karşı güvence altına [...]
daire sigortası
Daire Sigortası Nedir?
Daire sigortası ile evinizi güvence altına alın. Yangın, su baskını [...]
zds poliçesi nedir
ZDS Poliçesi Nedir?
ZDS Poliçesi nedir? Türkiye’de zorunlu deprem sigortası olarak bilinen ZDS [...]
yıllık ev sigortası
Yıllık Ev Sigortası Ne İşe Yarar?
Yıllık ev sigortası, ev sahiplerine bir yıl boyunca süregelen güvence [...]
depremde sigortanın önemi
Depremde Sigortanın Önemi, Yararları Nelerdir?
Deprem, yaşandığı coğrafyalarda büyük yıkımlara neden olabilen doğal bir felakettir. [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?