/
/
Konut Sigortası Fiyatları

Konut Sigortası Fiyatları

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Son yıllarda çok daha popüler olmaya başlayan konut sigortası fiyatları farklı durumlara göre değişkenlik gösterir. Halihazırda ev sahibi ya da kiracı olarak hemen sigorta işlemlerine başlayabilirsiniz. Bununla birlikte tüm risklere karşı önlemler alabilir, çok daha mutlu bir şekilde dairenizde oturabilirsiniz. Söz konusu işlemlerle ilgili yapılacaklar ise konut sigortasının teminatlarını ve dolayısıyla fiyatlarını etkiler. Ayrıca firmalara göre de fiyatlandırma değişkenlik gösterir. Bundan dolayı öncelikle iyi bir araştırma yapılması ve çok daha detaylı incelenmesi gerekir. Sonrasında arzu ettiğiniz konut sigortası işlemlerini yaptırabilirsiniz. 

Hem il ve ilçe hem de konuta dair özelliklerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu aşikardır. Teminat türüyle birlikte oluşan sigorta özelinde konut inşa bedeli hesaplaması yapılır. Bunun için konutun metrekare inşa maliyetiyle konutun toplam yüzölçümü çarpılır. Burada hesaplama dıştan dışa olup yeniden inşa maliyetinin hesabı ortaya çıkar. Buradaki en büyük fark ise satış bedeli üzerinden işlem yapıldığının zannedilmesidir. Ancak böyle bir durum olmazken konut sigortası fiyatları maliyeti üzerinden hesaplanır. Sonrasında yıllık olarak belirlenirken online fiyat teklifleri de alarak tercihlerinizi oluşturabilirsiniz. 

konut-sigorta

Konut Sigortası Fiyatları 2022

Halihazırda konut sigortası fiyatları 2022 yılında artışa sahiptir. Ancak burada sigorta işlemlerinde farklı teminat kapsamları da bulunur. Özellikle konut poliçesi kavramı burada önemli hale gelir. Çünkü konut sigortası fiyatı çeşitli teminat durumlarına göre oluşur. Hem teminat kapsamlarının hem de sigorta şirketine ait özel şartlarının yer aldığı sözleşmeye poliçe denir. En uygun konut sigortası teklif açısından ihtiyaçlara göre seçimler yapabilirsiniz. Burada konut poliçesi dahilinde olmayan ek teminat eklemeleri yapılması da mümkündür. Böyle olması halinde elbette ki konut sigortası fiyatları yükselir. 

Konut Sigortası Neleri Kapsar? 

Genel çerçevede baktığımızda konut sigortası olarak ifade ettiğimiz türde ev ve içerisindeki eşyaları kapsama durumu vardır. Burada su baskını ya da deprem gibi afetlerin yanı sıra hırsızlık olayları da kapsam dahilindedir. Birçok riskten korunma adına konut sigortası önemi yüksektir. Bu sigorta türünü yaptırmak zorunlu olmamakla beraber tehlikeli durumlarda maddi kaybı önler. Ayrıca yaptırmak için ev sahibi olmanıza da gerek yoktur. Kiracılarda çok daha güvenli ve huzurlu bir yaşantı adına kolaylıkla konut sigortası yaptırabilir. Sonrasında ise ev içi risklerin tamamı sigorta kapsamında değerlendirilir. Bununla birlikte doğal afetlerle ilgili de güvenceye sahiptir. Burada iki önemli husus bulunurken ana teminatlar geçerlidir. Buna ek teminatları ekleyerek çok daha kapsamlı bir konut sigortasına sahip olabileceğinizi de unutmayın. Böylelikle konut sigortası neleri kapsar sorusu çok daha geniş yanıt bulur.

ev-konut-sigorta-kapsam

Konut Sigortası Yaptıranlar Neyden Yararlanırlar? 

Söz konusu ev sigortası için yangın teminatı bulunurken duman ve buharın verdiği zararlar dahi karşılanır. Yıldırım ile ilgili de yine telafisi mümkün olurken hasar tespit işlemleri gerçekleşir. Halihazırda konut sigortası yaptıranlar için eve dair temel sorunlarda ana teminat kapsamında olduğu için faydası çoktur. İsteğe bağlı olarak toplumsal hareketlere karşı da yine teminatlar düzenlenir. Bunun dışında cam kırılması ile ilgili de ek teminat durumu vardır. Hırsızlık ya da ferdi kaza durumlarına dair da korumaya sahiptir. 

Hırsızlık özelinde ev içi eşyaların zarar görmesi durumunda da poliçe şartlarına göre tazminat söz konusu olur. Ayrıca enflasyondan koruma adına da konut sigortası öne çıkar. Olası tesisat patlaması, kalorifer boruların kırılması, su basması durumlarında da işe yarar. Ek olarak araba çarpması ya da gasp durumlarına karşı da önleyici koruma şartları konulur. Bu sayede çok daha geniş olan konut sigortası fiyatları buna göre yeniden belirlenir. Binalarla ilgili yapılan araştırmalarda yeniden oturma durumu olmaması da poliçeye eklenebilir. Böyle bir durumun oluşmasıyla yine tazminat durumu bulunur.

Ayrıca konut paket sigortalarının içinde zorunlu deprem sigortası da mevcut olabiliyor.

konut-sigortasi

Konut Sigortasının Önemi 

Günümüzde her türlü risk artık ihtimal dahilindedir. Yalnızca basit durumlar değil, çok daha kapsamlı süreçlerin bizlere destek vermesi gerekir. Özellikle deprem için ülke gerçeği tanımı yapılırken yangın, sel veya yer kayması durumları da ihtimaller içerisindedir. Bunlara yönelik tüm risk ve tehditleri sadece konut sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Özellikle konut sigortasında fiyatları ne olursa olsun yaptırılmalıdır diyerek bazı teminat durumlarını belirtmemiz gerekir. Bunların başında sel ve su baskını gelirken çay, dere, ırmak kenarlarındaki konutların riski çok yüksektir. Olası tüm maddi zararı karşılama adına eşyalarla birlikte güvence sahibi olursunuz. 

DASK dışında kalan hasarların tespiti ve karşılanması adına da yine konut paket sigortası öne çıkar. Yer kayma riskleriyle beraber çökme durumlarına karşı da yüksek bir teminat durumu vardır. Fırtına, dolu, yağmur ve kar felaketleri sonrasında da eşyaların zararlarının telafisi adına ev sigortası kapsamı büyük rol oynar. Tüm bu durumlar sonucunda bile kişinin güvence altında olması çok büyük bir kazanç sunar. Telaş yapmaya ya da tereddüt etmeye gerek olmadan huzur içinde bir yaşam vaat eder.

Konut Sigortası Yapan Firmalar Hangileridir? 

Söz konusu konut sigortası fiyat teklif işlemleri için hemen iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte en iyi şartlara sahip poliçeyi hazırlayabilir, istediklerinizi ekleyebilirsiniz. Size özel poliçe sonrasında teminat ve tazminat durumlarına da bakabilirsiniz. Burada konut sigortası fiyatları için belirleyici olan hususlar vardır. Doğrudan konutun bulunduğu ili ve ilçeye göre bir fiyatlandırma söz konusudur. Ayrıca konutun yaşı ve bulunduğu katta yine fiyatlandırma özelinde rol oynar. Sonuç olarak konut sigortası fiyatları oluşurken ek teminat durumlarının etkisi de vardır. Doğrudan ana teminatlara sahip bir işlem onayı da yapabilmeniz mümkündür.

konut-sigortası-yapan-firmalar

Konut Sigortası Fiyat Teklifi Almak İçin Ne Yapılmalı? 

Farklı işlemler üzerinden konut sigortası fiyatı teklifleri alabilirsiniz. Burada güncelleme bir aylık olurken farkı firmalara yine de sormanın avantajları vardır. Anında fiyat teklifleri alma adına ilgili telefon numaralarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp iletişim üzerinden de irtibat kurmanız söz konusudur. Bununla birlikte konut sigortası fiyatına dair teklif için vergi numarası ya da T.C kimlik numarasıyla cep telefonu bilgisi yeterlidir. Sonrasında teminat durumlarına göre sigorta poliçesini genişletebilirsiniz. Ardından gerçekleştireceğiniz işlemler neticesinde konut sigortasına sahip olup güven içinde yaşayabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Konut Paket Sigortası Ne Demek?

DASK dışında daha geniş imkanlarla ve limitlerle belirlenmiş bir güvence olan konut paket sigortası hem evinizi hem de eşyalarınızı korur. Söz konusu riskler arasında hırsızlık, yangın, deprem bulunurken güvence sahibi olmak için hemen konut paket sigortası işlemlerine başlayabilirsiniz.

Ev Eşya Sigortası Neleri Kapsar? 

Çokça sorulan ev eşya sigortası aslında doğrudan her şeyi karşılama imkânı verir. Bir adres için doğrudan sadece ev sigortası yaptırabilirsiniz. Elbette ki sadece eşya sigortası da yaptırmak mümkündür. Burada birlikte olması halinde ise çok daha geniş bir teminat ve tazminat durumu vardır. Hırsızlıkla ilgili durumların yanı sıra kombi, klima sıkıntılarından cam kırılmasına kadar her şeyin bedelini ev eşya sigortası çerçevesinde alırsınız. Ev sigortası fiyatları için link üzerine tıklayın.

Konut Sigortası Neleri Kapsamaz? 

Halihazırda üçüncü eşyaların güvence kapsamında olduğunu söylemek için ek teminat durumunun yaptırılması gerekir. Bunun haricinde pek çok risk durumunda konut sigortasının imkanlarından yararlanmak mümkündür. Ancak yine de mücevherler ve evde bulunan nakit paralar kapsam dışıdır. Bunlara ek olarak kişisel eşyaların da karşılanması söz konusu olmaz. Yine de eğer evde değerli eşyalar bir kasa içerisinde bulunuyorsa ek prim ödeyerek bunları da kapsam içine alabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

bursa konut sigortası
Bursa Konut Sigortası
Bursa konut sigortası, evlerin doğal afetler, hırsızlık ve diğer risklere [...]
işyeri deprem sigortası
İşyeri Deprem Sigortası Yapılır Mı?
İşyeri deprem sigortası ile işinizi deprem risklerine karşı güvence altına [...]
daire sigortası
Daire Sigortası Nedir?
Daire sigortası ile evinizi güvence altına alın. Yangın, su baskını [...]
zds poliçesi nedir
ZDS Poliçesi Nedir?
ZDS Poliçesi nedir? Türkiye’de zorunlu deprem sigortası olarak bilinen ZDS [...]
yıllık ev sigortası
Yıllık Ev Sigortası Ne İşe Yarar?
Yıllık ev sigortası, ev sahiplerine bir yıl boyunca süregelen güvence [...]
depremde sigortanın önemi
Depremde Sigortanın Önemi, Yararları Nelerdir?
Deprem, yaşandığı coğrafyalarda büyük yıkımlara neden olabilen doğal bir felakettir. [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?