/
/
En Uygun Konut Sigortası

En Uygun Konut Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre, en uygun konut sigortası ile evinizi güvence altına almak mümkün. Üstelik bunun için ev sahibi olmanıza gerek yok. Kiracılar da ev sahipleri gibi konut sigortası yaptırarak, oluşabilecek zararların sonuçlarına karşı önlem alabilirler.

Konut Sigortası Ne İçin Yaptırılmalıdır? 

Konut sigortası deprem, su baskını, yangın, hırsızlık gibi olası durumlara karşı evinizi güvence altına almak için yaptırılmalıdır. Ev sigortası yaptırmak her ne kadar zorunlu olmasa da oluşabilecek hasarları karşılayarak, ev sahiplerini garantiye aldığı için gereklidir.

konut-sigortası

Yapılan Ev Sigortası Hangi Avantajları Sağlar?

Yapılan ev sigortası avantajları, poliçeye eklenen teminatlara göre farklılık gösterir. Fakat bütün sigorta şirketleri konut sigortası yaparken tek bir amaca, yani evinizi güvence altına almaya odaklandığı için ortak avantajlar sağlar.

 • Yangın, hortum, sel, deprem, yıldırım gibi doğal afetlerin ortaya çıkardığı hasarları kapsar. Bu afetler sonucunda eğer ev oturulamaz hale geldiyse tamir sürecindeki tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır. 
 • Hırsızlık sonucunda yitirilen eşyaların maddi değerlerini karşılar. 
 • Poliçeye eklenen teminat ile sadece ev değil, ev içinde yaşayan bireylerde güvence altına alınabilir. Oluşan kazalar sonuncundaki poliçede yer alan esaslara göre, vefat durumunda varislere tazminat ödenir. Olası bir sakatlık durumunda ise kişiye tazminat ödenir.
 • Yangın, su baskını gibi risklerde komşularınızda oluşan zararlar sigorta poliçesi kapsamında karşılanır. 
 • Konut sigortası kiracılar içinde büyük avantaj sağlar. Evde olası bir yangın çıktığında ev sahibi masrafları kiracıya ödetir. Konut sigortasına sahip kiracıların oluşan hasarlarını sigorta şirketi karşılar. Ayrıca özellikle büyük hasara sahip evlerde, tamirat sürecin de kiracının evsiz kalmaması için kalabileceği otel veya başka konutların masrafı, şirket tarafından karşılanarak kiracıya büyük kolaylık sağlar. 
 • Ev oturulamaz hale geldiğinde kiracı evden çıkmak zorunda kaldığı için ev sahiplerinin yaşadığı kira kaybını sigorta öder. 
 • Terör eylemleri, grev veya zarar verici davranışlar sonucunda oluşan zararları karşılar. 
 • Enflasyonun sebep olduğu değer kaybına karşı güvence sağlar. 
 • Konut sigortası meydana gelen hasarlarda evinizdeki misafirlerin eşyalarını da güvence altına alır. Misafirlerinizin eşyaların da oluşan hasarı, sigorta şirketi teminat limiti dahilinde karşılar.

Online Konut Sigortası Yaptırmak Daha Uygun Oluyor Mu?

Sigorta acentesi aracılığıyla yapılan konut sigortalarının yanı sıra, online konut sigortası yaptırmak da oldukça kolay. İnternet üzerinden teklifleri alıp değerlendirerek, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun sigorta şirketini seçmekte özgürsünüz. Teknolojinin sağladığı kolaylıklardan faydalanarak, sizin için en iyi konut sigortasına erişim sağlayabilirsiniz. Online konut sigortası yaptırmak özellikle zaman kaybının ve oluşabilecek gereksiz masrafların önüne geçerek müşteriler için daha cazip bir hale geliyor. Talep edilen tekliflerle primleri hesaplayabilir, teminatları görebilir, fiyatları karşılaştırabilir ve anında online poliçenizi satın alabilirsiniz.

ev-sigortası-avantajları

En Uygun Konut Sigortası Yapan Sigorta Firmalarının Yorumları

 • YUSUF ŞENOL– Evim için konut sigortası araştırması yaparken sigorta hazır ile karşılaştım. Firma benim için en uygun konut sigortası teklifini bana sunarak işimi oldukça kolaylaştırdı. Çok memnun kaldım teşekkür ederim. 
 • PINAR ÇAMLI– Konut sigortası konusunda büyük bir kafa karışıklığı yaşarken tavsiye üzerine sigorta hazır ile iletişime geçmeye karar verdim. İhtiyaçlarım doğrultusunda bütçeme en uygun konut sigortası fiyatları ile karar vermemi kolaylaştırdılar. Teşekkür ederim.
 • KEMAL DEREN-Sigorta hazır, işini son derece iyi yapan bir sigorta acentesi. Müşteri odaklı çalıştıkları için ayrıca teşekkür ederim. Firma aracılığıyla yaptırdığım konut sigortasından çok memnun kaldım. Güvenilir bir firma arıyorsanız sigorta hazırı tercih edebilirsiniz.
 • FERHAT SAYGILI– Gönül rahatlığıyla çalışabileceğiniz bir firma. Yaptıkları işte çok başarılı oldukları belli. Müşteriye olan ilgileri ile daha da büyüyeceklerine hiç şüphem yok. Her şey için teşekkürler.
 • SELEN YAKUPOĞLU– Daha önce danıştığım sigorta firmalarının aksine konut sigortası fiyatları bana oldukça uygun geldi. Sigorta hazır aracılığıyla geniş kapsamlı bir poliçe yaptırdım. Aklımdaki tüm soru işaretlerine cevap bulup beni doğru yönlendirdiğiniz için teşekkür ederim.
 • HÜSEYİN ÇATAK– Firmanın kalitesi tartışılamaz. Hem ucuz fiyatlı hem de kapsamlı en uygun ev sigortası ile evimi güvence altına aldım. Kaliteli bir firma tavsiye ediyorum.
 • ÇETİN ALTINSOY– Sigorta hazır, işini büyük bir titizlikle yapan bir firma. Her aşamada yanımda olup her soruma özenle cevap verdikleri için minnettarım. 
 • BAHRİ DİŞLİ– Konut sigortası yaptırmak için araştırma yaparken sigorta hazır en iyi konut sigortası yorumları ile dikkatimi çekmeyi başardı. Tam olarak ihtiyacım olan ev sigortası ile bana gelerek, doğru sigorta şirketini seçmeme yardımcı oldular. Tüm süreç boyunca desteklerini esirgemedikleri için teşekkürler. 

en-uygun-konut-sigortası-yorumları

En Uygun Konut Sigortası Eşya Sigortasını Kapsar Mı?

Konut sigortasına dahil eşya sigortası deprem, yangın, sel, hırsızlık gibi olaylarda eşyalarınızı da güvence altına almanızı sağlar. Bu durumlarda bağlı olduğunuz sigorta şirketi eşyalarınızın maddi hasarlarını, poliçenin yapıldığı gün baz alınarak, satın alma değeri üzerinden karşılar. Eşya sigortası, sigorta şirketlerine ve sundukları konut sigortasının kapsamına göre değişiklik gösterir. Bazı sigorta şirketleri eşya sigortasını kapsayan konut sigortalarını müşterilerine sunar. Fakat eşya sigortasını kapsamayan sigorta poliçeleri de mevcuttur. Bu gibi durumlarda ise sigorta acentenizin aracılığıyla poliçenize eşya teminatı ekletebilirsiniz. Buradan yola çıkarak sizin için en uygun konut sigortası eşya sigortasını kapsayan sigortadır diyebiliriz. Eşya teminatının dahil olduğu poliçelerden birini satın almak, sizi hem zaman kaybından hem de gereksiz masraflardan kurtarır.  

En İyi Konut Sigortasının Sundukları

Konut sigortası yaptırmaya karar verdiğinizde, sizin için en uygun ev sigortasını seçerken sigorta şirketinin size sunduklarını göz önünde bulundurmalısınız. Her şirket aynı teminatlara sahip konut sigortası ile karşınıza çıkmaz. Fakat en iyi konut sigortasının sunabileceği teminatlar hakkında bilgi sahibi olarak, geniş kapsamlı bir poliçe satın alabilirsiniz. 

 • Yangın, deprem, fırtına, sel gibi doğal afetlerde evinizi ve eşyalarınızı garantiye alır.
 • Sadece doğal afet değil grev, terör propagandaları, kara taşıtı çarpması, hava taşıtı çarpması, hırsızlık gibi olaylarda yaşanılan kayıpları maddi olarak karşılar.
 • Enkaz kaldırma masraflarını üstlenir.
 • Olası durumlardan dolayı ev sahibinin yaşayacağı kira kaybını karşılar.
 • Ev oturulamaz hale geldiğinde taşınma, yeni ikamet veya otel masrafları konut sigortası tarafından karşılanır.
 • Cam kırılmalarını kapsar.
 • Evin, dahili su ve elektrik tesisatından kaynaklanacak kazalarda oluşan maddi hasarları karşılar.
 • Kazalarda yaralanan kişinin kendisi ve diğer aile fertleri için teminat sağlar.
 • Poliçeye dahil yardım hizmetleri ile refakatçi, uzman doktor, hemşire ve ambulansa erişim sağlar.
 • Tamirat ve çilingir hizmetlerini karşılar.
 • Sigortalının ve aile fertlerinin dışarıda başına gelecek gasp ve kapkaç olaylarında, eşyalarına gelen zararı, çalınan nakit parayı poliçedeki özel şartlarla karşılar.
 • Yangın gibi durumlarda komşularınızın evinde ve eşyalarında oluşacak hasarları güvence altına alır.
 • İhmal ve tedbirsizlik olmadığı durumlarda, çatı uçması gibi büyük hasarlar da poliçeye dahildir.
 • Sigorta şirketi halı yıkama, kombi ve klima bakımı, petek temizliği gibi ev hizmetlerini poliçe kapsamında ücretsiz yaptırabilir.
 • Poliçede yer alan izolasyon hasarları ile rutubetten kaynaklı boya badana masraflarını karşılar.
 • En iyi konut sigortası eşya sigortasını da kapsayan sigortadır. Eşyalarınızı sigorta kapsamına alan konut sigortası, eşyalarınızda oluşabilecek hasarlara karşı koruma sağlar. 
 • Kıyafetler, aksesuarlar, oyuncaklar, eğitim malzemeleri gibi tüm kişisel eşyaları güvence altına alır.
 • Poliçeye eklenen teminatlar ile masa, sandalye, koltuk, sehpa, yataklar, dolaplar ve diğer tüm mobilyalar, halı, perde, ev tekstil ürünleri, tabak, çatal, banyo takımları gibi küçük ev eşyalarını da kapsar.
 • Sanat eserleri, değerli mücevherler, antika değeri olan eşyalar, heykeller, ruhsatlı silahlar gibi kıymetli eşyaların çalınması veya zarar görmesi durumunda, şirket maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 • Geniş teminatlara sahip konut sigortaları garajınızda bulunun araçların da güvenliğinden sorumludur. 

konut-sigortası-teminatları

Eşya Sigortası Fiyatları

Eşya sigortası, evinize aldığınız eşyaları teminatlarınız dahilinde korumak ve oluşacak maddi zararları engellemek amacıyla yapılır. Eşya sigortası fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişir. Eşyaların maddi değeri, miktarı ve poliçedeki teminatlara göre fiyatlar değişiklik gösterir. Örneğin antika değeri olan biblo ve vazo gibi eşyaları, mücevherleri, değerli saatleri ve sanat eserlerini güvence altına almak istiyorsanız, bunları poliçeye ekletebilirsiniz. Bu gibi ekstra teminatlar ödeyeceğiniz pirimi etkiler. Bu konuda en doğru bilgiyi danışacağınız sigorta acentesi verecektir. Size özel danışmalık hizmeti ile kriterlerinize ve bütçenize en uygun eşya sigortası tekliflerini, size sunacaktır. Ayrıca sigorta şirketlerinin sunduğu tekliflere ve paketlere sadece sigorta acenteleri ile değil, online olarak da ulaşabilirsiniz. 

Ev Sigortası Fiyatları

Ev sigortası fiyatları konutun bulunduğu konuma, ile, ilçeye, mahalleye, binanın bedeline, binanın büyüklüğüne, eşya sigortasını kapsıyorsa eşya bedeline ve ek teminatlara göre değişiklik gösterir. Ev sigortası hesaplama işlemi konut + eşya veya sadece konut üzerinden yapılır. Konut inşa bedeli ve toplam eşya bedeli ile en uygun konut sigortası hesaplama işlemini, sigorta acenteleri yardımıyla doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Bu hesaplamalar sonucunda ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun ödeme primleriyle konut sigortası sahibi olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

2022 ev sigortası ne kadar?

2022 yılında gelen zam oranlarıyla birlikte, konut sigortalarının primlerinde artış söz konusu olmuştur. Ev sigortası fiyatları şirketlere ve konutun sigorta ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Örneğin deniz kenarında olan bir evin poliçesine, deniz taşıtlarının çarpmasına karşı ek teminat eklenebilir. Eklenen her teminat için farklı miktarlar belirlenebilir. Fakat konut sigortasının temel fiyatını, evin yüz ölçümü, konumu, bina yapısı ve konuta has çevresel faktörler belirler.

Konut sigortası yıllık ne kadar?

Çok net olmamakla beraber konut sigortalarına ödenen yıllık pirim ortalama 300-500 TL aralığındadır.

 • 200-250 bin lira inşa bedeline sahip bir binanın, eşya teminatsız sadece konut sigortası fiyatı yıllık ortalama 300 TL civarındadır.
 • 200-250 TL inşa bedeline sahip bir binanın, eşya teminatlı konut sigortası fiyatı, yıllık ortalama 400-450 TL aralığındadır. 
 • Sadece eşya sigortası ise eşyanın bedeline göre değişiklik gösterir. 

Bu fiyatların ortalama olduğunu ve belirtilen faktörlere göre değişiklik göstereceğini unutmayın. 

Ev için deprem sigortası ne kadar?

Deprem sigortası, ev için Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından sunulan zorunlu deprem sigortalarıdır. Deprem sigortası ile depremde meydana gelen yangın, tsunami ve yer kaymalarının oluşturacağı, maddi manevi hasarları karşılar. DASK’ın sunduğu zorunlu deprem sigortası yanında, konut sigortasındaki deprem teminatı ile de evinizin güvenliğini garantileyebilirsiniz. Deprem sigortası fiyatları, evin yapısına, brüt yüz ölçümüne, bulunduğu ile ve bina inşa yılına göre değişkenlik gösterir.

 • 100 metrekare yüz ölçümüne sahip 1975 ve öncesinde inşa edilen betonarme yapıların ortalama fiyatı, illere göre değişiklik göstermekle birlikte 240-250 TL aralığındadır.
 • 100 metrekare yüzölçümüne sahip 2019 ve sonrasında inşa edilen betonarme yapıların ortalama fiyatı 200-250 TL aralığındadır.

En doğru fiyat ve teminatlar için sigorta şirketleriyle veya sigorta acenteleriyle iletişime geçip net fiyatlar alabilirsiniz. Fiyatların ortalama olduğunu ve faktörlere göre değişkenlik göstereceğini hatırlatmak isteriz.

BENZER İÇERİKLER

bursa konut sigortası
Bursa Konut Sigortası
Bursa konut sigortası, evlerin doğal afetler, hırsızlık ve diğer risklere [...]
işyeri deprem sigortası
İşyeri Deprem Sigortası Yapılır Mı?
İşyeri deprem sigortası ile işinizi deprem risklerine karşı güvence altına [...]
daire sigortası
Daire Sigortası Nedir?
Daire sigortası ile evinizi güvence altına alın. Yangın, su baskını [...]
zds poliçesi nedir
ZDS Poliçesi Nedir?
ZDS Poliçesi nedir? Türkiye’de zorunlu deprem sigortası olarak bilinen ZDS [...]
yıllık ev sigortası
Yıllık Ev Sigortası Ne İşe Yarar?
Yıllık ev sigortası, ev sahiplerine bir yıl boyunca süregelen güvence [...]
depremde sigortanın önemi
Depremde Sigortanın Önemi, Yararları Nelerdir?
Deprem, yaşandığı coğrafyalarda büyük yıkımlara neden olabilen doğal bir felakettir. [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?