/
/
En Uygun Sigorta – En Uygun Sigorta Teklifi

En Uygun Sigorta – En Uygun Sigorta Teklifi

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Güvence bedeli ödemek suretiyle meydana gelen maddi hasarı karşılayan sigorta sistemi özellik bakımından birçok bölümden oluşuyor. Özellik bakımından farklı özelliklere sahip olan bu güvence sistemi her yıl güncelleniyor. Güvence sağlanan sektörde meydana gelen fiyat artışı pirim fiyatlarına yansıyor. En uygun sigorta kapsamı geniş ve pirimi düşüktür. 

Her yıl değişiklik gösteren sigorta fiyatları, teklif usulü ile fiyatlandırılıyor. Her sigortanın poliçe kapsamı ve teklif şartları farklıdır. Bu farklılık fiyatlara da doğrudan yansıyor ve bu fiyatlar poliçe primini oluşumunda etkili rol oynuyor.

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Bu kategoride isteğe bağlı ve zorunlu olmak üzere iki kategoride sigorta çeşidi bulunuyor. Buna sağlık sigorta çeşitleri ve zorunlu sigorta çeşitleri diyebiliriz. İsteğe bağlı kategoride kişi her hangi bir kanuni zorunluluk olmadan poliçe kestirir. İkincisi, zorunlu sigorta işlemlerinde ise kanuni zorunluluk vardır. Hayat Sigorta çeşitleri, Ölüm, grup hayat, maluliyet, ferdi kaza, sağlık ve özel durum kategorilerinden oluşuyor. En iyi sigorta prim miktarı düşük ve güvencesi alanı geniş olandır. Sigorta çeşitleri;

 1. Sağlık,
 2. Bireysel emeklilik,
 3. Trafik,
 4. Kasko
 5. Konut/inşaat,
 6. Zorunlu Deprem,
 7. Hayat,
 8. Seyahat,
 9. İşyeri sigortası şeklinde sıralanabilir.

  İsteğe bağlı sigorta çeşitleri şu şekildedir:

 1. Tam gün çalışmayan, 4/a kapsamında ve zorunlu sigorta kapsamı dışında kalan işçilerin isteğe bağlı işçi sigortası.
 2. Bağkur (isteğe bağlı).
 3. Tarım Bağkur’u(isteğe bağlı).
 4. Ev Hanımı sigortası (4/a isteğe bağlı).
 5. Emekli sandığı sigortası (4/c isteğe bağlı).

Yasal anlamda zorunlu olan sigorta türleri şunlardır:

 1. Taşıt sigortası yılda bir kez ödenir.
 2. Deprem sigortası konut alım ve satımı esnasında ödenir. Daha sonra her yıl prim ödemesi yapılır.

Zorunlu sigortanın ödeme işlemi süre dolmadan yapılması gerekir. Araç sigortasının ödenmemesi durumunda araç trafiğe çıkamaz. Dask ödemesi yapılmadığında gayrimenkul alım ve satımı yapılamaz. Deprem sigorta önemi son yıllarda daha iyi anlaşıldı. Kısa süreli nakliye sigorta işlemleri de taşıma esnasında meydana gelen maddi hasarı karşılıyor.

sigorta-çeşitleri

Sigorta Yaptırmanın Önemi Ve Avantajları

Maddi anlamda meydana gelen hasarın karşılanması kategorisinde değerlendirilen sigortacılık hizmetleri, can veya malın güvence altına alınmasıdır. Yüksek maliyetli zararın karşılanmasında bu sistem kolaylık sağlar. Kaza, yangın, ölüm ve benzeri durumlarda oluşan yüksek maliyetli hasarın karşılanması için sigortalama işlemi gerçekleştirilir. Bu sigortaların avantajları şu şekildedir:

 1. Prim düzenli bir şekilde ödendiğinde kaza veya benzeri durumlarda şirket zararı karşılıyor.
 2. Yangın sigortası, özellikle iş yerleri için avantajlı özelliklere sahiptir.
 3. Sağlık kategorisinde sağlık sigortası tedavi masrafları karşılanır.
 4. Kaza ve benzeri durumlarda araçta meydana gelen zarar karşılanır.

Prim ödenmediği zaman sistem ödeme yapmıyor ve zararı karşılamıyor. Bu nedenle primlerin ödenmesi gerekiyor. Kaza veya benzeri durumlarda pirim ödemesi yapılmadıysa firmalar ödeme gerçekleştirmiyor.

sigorta-avantajları

Sigorta Yaptırırken Hangisini Seçmelisiniz?

Konut, araç veya sağlık kategorisinde sigorta teklifi al işlemi yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlardan biri de şirket tercihidir. Şirket tercihi yaparken;

 1. Ödeme miktarı dikkate alınmalıdır. Prim miktarı ve sigorta özellikleri dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.
 2. Prim gün sayısı önemlidir. 
 3. Sigorta kapsamı geniş olan şirketler tercih edilmelidir.
 4. Yurt içi veya yurt dışı kategoride hizmet programına sahip seçenekler tercih edilmelidir.

Kapsama alanı, prim gün sayısı, yaygın hizmet ağı gibi konular bu kategoride kaliteyi belirleyen konular içerisinde yer alır. 

En Uygun Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

Sigorta seçiminde yapılması gereken en önemli konu sigorta kapsamıdır. Seçme işlemi yaparken karşılaştırma doğru bir şekilde yapılmalıdır. Karşılaştırma işleminde kapsama alanı, prim miktarı, prim gün sayısı, güvence bedeli gibi konular dikkate alınmalıdır. Prim miktarının düşük olması buna karşılık kapsama alanının ve güvence şartlarının minimum seviyede olması dezavantaj oluşturur. 

 

Özel sağlık sigortasının avantajları/dezavantajları vardır ve şu konulara dikkat edilmelidir:

 1. Prim miktarı yüksek olduğu için uzun vadede ödeme zorluğu çekilebilir. 
 2. Özel sağlık sigortası kapsamı dikkate alınmalıdır. 
 3. Yurt içinde ve yurt dışında sağlık güvencesi sağlayan firmalar tercih edilmelidir.
 4. Karşılaştırma yaparken prim miktarı ile sağladığı avantajlar değerlendirilmelidir.
 5. Hangi özel hastanelerle anlaşmalı olduğu araştırılmalıdır.

Özel sağlık sigortasının prim miktarı ve şartları TSS’ye göre daha düşüktür. TSS (Tamamlayıcı sağlık sigortası) konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

 1. Teklif prim miktarına ve şartlara göre değerlendirilmelidir.
 2. Şartların ve kapsama alanının düşük olması durumunda prim miktarı düşük olabilir. 
 3. Teklif değerlendirme işleminde sigortalının yaşı ve hastalıkları göz önüne alınmalıdır.
 4. TSS öncesi hastalığı olanlar ‘önceki hastalıklara güvence veren TSS seçeneklerini’ tercih etmelidir. 
 5. TSS yaş sınırı her firma için farklı olabilir. Özellikle yaşlı hastalar yaş sınırını dikkate alarak teklifleri değerlendirmelidir.
 6. TSS için SGK kapsamında sigortalı olunması gerekiyor. Özel hastanelerde ve özel hastanelere bağlı çalışan özel doktorlara muayene olunduğu zaman Tamamlayıcı sağlık sigortası ödeme yapıyor.

Sağlık sigortasında sigortalı kişiler için TSS avantajlıdır. Özel sigorta yurt dışında muayene olma imkanı sunuyor. Maliyetli tedavi işlemlerinde özel sigorta ödeme işlemi gerçekleştiriyor. Ancak özel sağlık sigortasının pirimi daha yüksektir. 

en-uygun-sağlık-sigortası

En Uygun Sigorta Şirketleri Hangileridir?

Sigortalama işlemlerinde şirketin güvenilir olması önemlidir. Ayrıca verdiği güvencenin yanı sıra ödeme konusunda kolaylık sağlamalıdır. Trafik sigortası konusunda ve diğer sigorta seçeneklerinde müşteri memnuniyeti sağlayan firmalar sırasıyla şu şekildedir:

 1. İlk sırada sigortahazir.com adresi bulunuyor. Firma uygun fiyat seçenekleriyle ve güvence kapsamı geniş teklifler sunuyor.
 2. Sigortam.net
 3. Sigortaladım.com
 4. Sigortadukkanim.com
 5. Enuygunsigorta.com
 6. Sunayyildirim.com
 7. Sigortayeri.com

Teklif verme işlemi sonrasında kısa sürede dönüş yapan firmalar en uygun zorunlu trafik sigortası seçeneğini kısa sürede ekrana yansıtıyor.

En Uygun Sigorta Teklifi Nasıl Alınır?

Sigortalama işlemi teklif usulü ile gerçekleşiyor ve teklif miktarı her şirket için farklılık gösteriyor. Bunun nedeni güvence bedeli ve sigortanın kapsama alanıdır. Ayrıca bazı firmalar indirim yapabiliyor ve zaman zaman uygun prim seçeneği sunuyor. Bu nedenle her firma için teklif sunulmalı ve fiyat değerlendirmesi yapılmalıdır.

Sigorta ekranına isim, soy isim ve diğer bilgiler giriliyor ve teklif sunuluyor. Firma size bütün sigorta şirketlerinin tekliflerini sunuyor ve ayrıca firmaların verdiği güvenceyi de sunuyor. En uygun trafik sigortası teklif alma işleminde mobil uygulama seçenekleri oldukça popüler. Mobil cihaz üzerinden yapılan aramalarda ‘Trafik sigortası teklif programı’ kolaylık sunuyor. Telefon üzerinden yapılan aramalarda plaka no ve kimlik no giriliyor. Kısa süre sonra bütün şirketlerin teklifleri tek ekranda ortaya çıkıyor. En uygun sigorta teklif anında değerlendiriliyor. 

sigorta-teklifi

En Uygun Dask Sigortası Ne Kadar?

Konut kategorisinde yer alan DASK 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında kanunlaşan zorunlu sigorta seçeneklerinden biridir. Gayrimenkul alımı esnasında ve daha sonrasında yıllık ödenen dask yapı malzemelerine gelen zamlarla birlikte poliçe miktarını artırıyor. Deprem ve depremle birlikte meydana gelen yangın ve sel gibi afetlerin oluşturduğu zararı karşılayan konut sigortası için en uygun teklif nasıl alınır? Firmanın sitesine giriş yaptıktan sonra form doldurulur ve teklif sunulur. Firma kısa sürede teklifi değerlendirir ve geri dönüş sağlar. Bu şekilde en uygun sigorta teklifine ulaşmış olursunuz.

Teklif sayfasına girdiğiniz zaman il, ilçe ve mahalle seçenekleri doldurulur ve teklif sunulur. 14 Eylül 2022 yılı itibariyle 100 metrekare betonarme ev için;

 1. 1975 yılından önce inşa edilen evler için İstanbul’da 327 lira, diğer illerde 252 lira.
 2. 1976/1999 yılları arasında inşa edilen evler için İstanbul’da 288 lira, diğer illerde 246 lira.
 3. 2000/2006 yılları arasında inşa edilen evler için İstanbul’da 220 lira, diğer illerde 199 lira.
 4. 2007/2018 yılları arasında inşa edilen evler için İstanbul’da 244 lira, diğer illerde 170 lira.
 5. 2019 ve sonrasında inşa edilen evler için İstanbul’da 266 lira, diğer illerde 209 lira.

Fiyatlar her yıl inşaat malzemeleri fiyatlarına göre güncellenmektedir.

dask-sigortası

En Uygun Konut Sigortası Ne Kadardır?

Konut yapısı ve konutun inşa yılı bu kategoride belirleyici rol oynamaktadır. Fiyatlandırmada deprem anında binada oluşabilecek hasarın miktarı göz önünde bulundurulmaktadır. Bu sebeple eski binalarda DASK miktarı fazladır. Sigorta şirketlerinin teklif ekranından en uygun konut sigortası teklifi öğrenilebilir. En uygun ev sigortası 2007 yılı ile 2018 yılı arasında inşa edilen İstanbul dışındaki iller için belirlenen miktardır. İstanbul dışında kalan iller için 170 lira poliçe miktarı belirleniyor. 

En Uygun Konut Sigortası Ne Kadar?

Deprem bölgesinde olanlar ve İstanbul’da yaşayanlar en yüksek DASK ödemesi gerçekleştiriyor. Olası büyük İstanbul depremi hakkında uzmanların değerlendirme yapması bu ilin büyük bir risk altında olduğunu gösteriyor. Deprem riskinin bu ilde fazla olması DASK/İstanbul poliçe miktarının da artmasına neden oluyor. Konya gibi deprem riskinin az olduğu yerlerde en uygun dask pirim miktarı bu ilde çıkıyor. 

Sıkça Sorulan Sorular

Trafik Sigortası Ücreti Ne Kadar?

Sigorta miktarı aracın yaşına ve modeline göre değişiyor. Ayrıca aracın kazaya karışması veya sürücünün kazaya karışması da poliçe miktarını yükseltiyor. Sürücünün kazaya karışmaması durumunda poliçe miktarı minimum seviyeye düşüyor. Hususi ve ticari kategoride değerlendirilen araçların poliçe miktarı farklıdır. Ticari araçlarda sigorta pirimi biraz daha yüksektir. Aracın modeli yükseldikçe poliçe miktarı da yükseliyor. Oto parça fiyatları ve servis fiyatları sigorta poliçe miktarının belirlenmesinde etkili rol oynuyor. Şu an için en düşük ücret 1951 lira.

En İyi Tamamlayıcı Sigorta Hangisi?

SGK güvenceli hastalar için özel tamamlayıcı sigorta nedir? Tamamlayıcı sigorta, SGK güvencesi olanların özel hastanedeki farkı ödemektedir. En iyi tamamlayıcı sigorta pirimi düşük güvence alanı geniş olan sigorta seçeneğidir. Geniş anlaşmalı olan ve kurum ağı geniş olan teklifler değerlendirilmelidir. Yaşlı hastalar için yaş sınırı en yüksek olan firma tercih edilmelidir. Ayrıca bazı şirketler sigorta tarihinde önce oluşan hastalıkları da bu kapsamda değerlendiriyor. Bu firmaların teklifleri özellikle eski hastalığı olanlar için avantaj sağlıyor. 

 

Bazı özel hastanelerde konusunda deneyimli özel doktorlar tercih edilir. Ayrıca TSS anlaşmalı doktorlar da önemlidir. Özellikle muayene olmak istediğiniz doktorun TSS anlaşmalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. 

Özel Sağlık Mı, Tamamlayıcı Mı?

Özel sağlık kategorisinde sunulan sigorta seçeneği, yurt dışında muayene olmak isteyenler için avantajlıdır. Özel hastanelerde muayene olan ve tedavi gören hastalar özel sağlık sigortasını tercih ediyor. Özel tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? Bu sigortanın sağladığı avantajlar, tedavinin maliyetini düşürüyor. SGK güvencesine sahip hastalar için TSS daha avantajlıdır. Primi daha düşüktür ve özel sağlık sigortasının sunduğu avantajları sunuyor. 

BENZER İÇERİKLER

barkodlu plaka nedir
Barkodlu Plaka Nedir?
Barkodlu plaka nedir; araç plakalarında bulunan özel bir kod sistemidir. [...]
poliçe numarası sorgulama
Poliçe Numarası Sorgulama
Poliçe numarası sorgulama işlemi hakkında bilgi almak için adım adım [...]
egm no nedir
EGM No Nedir?
Araç sigortası alırken önemli olan EGM No ile aracınızın geçmişini [...]
Hibrit Araçların Avantajları
Hibrit Araçların Avantajları
Hibrit araçların avantajları arasında düşük yakıt tüketimi, düşük emisyon ve [...]
ilk yardımın önemi
İlk Yardımın Önemi Nedir?
İlk yardımın önemi, acil durumlarda hayat kurtarabilir ve yaralanmaları azaltabilir. [...]
yat tekne sigortası
Yat Tekne Sigortası
Yat tekne sigortası, denizdeki maceralarınızı güvence altına alır. Profesyonel hizmetimizle [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?