/
/
Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Trafik Sigortası

Bu yazıda sizlere özel sağlık sigortası avantajları başta olmak üzere son derece geniş  bir kapsamda kafada en ufak bir soru işareti kalmayacak en anlaşılır biçimde yanıtlar verilecektir. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan özel sağlık sigortası avantajı dahil kapsamlı bir biçimde bilgiler vermeye hemen başlayalım.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

İşin alfabesinden başlayarak özel sağlık sigortası nedir, neleri kapsar sorusunun ilk adımında özel sağlık sigortası nedir sorusunun yanıtını bu aşamada tanımlayalım. Özel sağlık sigortası kapsamında yararlanabileceğiniz sağlık hizmetlerinin garanti altına alındığı  beklenmedik bir  biçimde gerçekleşen kaza ya da hastalık sonucunda  ortaya çıkabilmesi muhtemel bir problem için tedavi ve tanı gerektiren sağlık hizmetinin masraflarını karşılamakta olan özel bir  sigorta çeşididir. Bu sorunun yanıtını böylece vererek aynı zamanda sağlık sigortası nedir, işe yarar sorusunun yanıtı da kısmi bir biçimde verilmiş olmaktadır. Yazının ilerleyen kısımlarında ise daha açık bir biçimde en iyi özel sağlık sigortasının avantajları hakkında detaylar verilecektir.

özel-sağlık-sigortası-nedir

Özel Sağlık Sigortası Neler Kapsar?

Şimdi de artık özel sağlık sigortasının kapsamı hakkında bilgi vermek gerekir ise o noktada da verilebilecek olan bilgiler şunlardır. Kimi özel sigorta kuruluşlarına göre istisnalar göstermekle beraber özel hastanelerde muayene, tahlil, laboratuar, ameliyat masrafları ve ilaç masrafları kapsam içinde yer alır. Ek teminat verilir ise diş ve acil giderleri de kapsar. 

Özel sağlık sigortası dışındaki sağlık sigortası çeşitlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir veya link üzerine tıklayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasının Kapsamı Nedir? 

Özel sağlık sigortası konu olunca insanların merak ettiği birkaç soru vardır. Bu aşamada da bu konuda en çok merak edilen bazı soruların yanıtı vermek gerekir ise öncelikli olarak özel sağlık sigortası aileyi kapsar mı sorusunun yanıtı net bir biçimde hayır biçimindedir. Lakin eğer tamamlayıcı sağlık sigortası ya da aile sağlık sigortası yaptırılır ise o zaman ailede olan birinci derece yakınlar yani eş ve çocuklar da sağlık sigortasından yararlanabilir. Onun dışında her özel sağlık sigortası kişiye özeldir.

Bir diğer merak edilen soru ise özel sağlık sigortası acilde geçerli mi sorusunun yanıtı da nettir. Acile herhangi bir nedenle gidildiği zaman sadece 15 TL katkı payı ödenerek anında özel sağlık sigortası geçerli olur. 

Yine bu bağlamda merak edilen olgulardan bir tanesi de özel sağlık sigortası kaç gün sonra başlar biçimdedir. Bu sorunun yanıtı ise özel sağlık sigortası yapılıp ücreti ödenip özel sağlık sigorta belgesi çıktıktan sonra başlar ama ameliyat gibi durumlar var ise o zaman ameliyat için 3 ay sonra süreç başlar.

Özel sağlık sigortası limitleri genel olarak yine istisnalar değişiklik göstermekle beraber ayakta tedavi için yüzde seksen iken yatışlı tedavi de limitsiz. Taban olarak bu bağlamda yatırılması gereken para  4 bin Türk Lirası ile 6 bin Türk Lirası arasında sigorta kuruluşuna göre değişiklik gösterir.

özel-sağlık-sigortası-kapsamı

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

 Özel sağlık sigortasında avantajlar aşağıda yazılı olduğu biçimdedir:

 • Özel hastanelerde düşük fiyatla tedavi olma
 • Özel sağlık sigortası olan anlaşmalı tüm özel hastanelerde para ödemeden tedavi olabilirler
 • Yurt dışında tedavi olma şansı vardır
 • Özel sağlık sigortası ile vergi indiriminden yararlanılması mümkündür
 • Ek ödeme yaparak ailenin de sağlık masrafları karşılanabilir.
 • Acil durumlar için ameliyatlarda son derece avantalıdır.

Kısaca özel sağlık sigortası avantajları, özel sağlık sigortası faydaları için söylenebilecek başlıca şeyler bunlardır.

özel-sağlık-sigortası-faydaları

Özel Sağlık Sigortasından Yararlanma Şartları Nelerdir? 

Özel sağlık sigortası avantajları konusunda bilgi verdikten sonra şimdi de diğer konularda bilgiler verelim. Özel sağlık sigortasından yararlanmak için öncelikli olarak özel sağlık sigortasını yaptırmak ve akabinde eğer aylık ödemeler ile özel sağlık sigortası yapılıyor ise ilk sigorta pirimini ödemek ya da peşin ödeniyor ise baştan tüm ödemeyi yapmak gerekir. 

Özel sağlık sigortasının karşılamadığı durumlar şunlardır: 

 • Estetik olarak yapılan plastik cerrahi operasyonları 
 • Doğuştan gelmekte olan hastalıklar
 • İntihar girişimi sebepli tedavi masrafları 
 • Poliçe öncesinde de var olmuş olan hastalıklar
 • Göz hastalıkları
 • Varis tedavisi 
 • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan masraflar 
 • Anlaşmalı olmayan hastanelerde yapılan masraflar 
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gibi özel kanunlarla sınırlanmış olan alanlarda çalışmakta olan ve çalışma neticesinde tedaviye gereksinim duyulan bireylerin sağlık masrafları

Özel Sigortasında Burun Ameliyatı Geçerli Oluyor Mu? 

Özel sağlık sigortası eğer estetik amaçlı olarak değil de sağlık amaçlı olarak kulak burun boğaz uzmanları tarafından yapılması gerekli olan bir burun ameliyatı ise o zaman sigorta kapsamında ekstrem bir durum olmadıkça karşılanır.

Özel-Sigortasında-Burun-Ameliyatı

Özel Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var Mı?

En çok merak edilen olgulardan bir tanesi özel sağlık sigortalarında herhangi bir yaş sınırı olup olmadığıdır.  Bu konuda net bir cevap vermek gerekir ise bu durum özel sağlık sigortası şirketine göre değişmekle beraber genelde herhangi bir üst yaş sınırı mevcut değildir. Lakin bazı özel sağlık sigortası kuruluşları üst yaş sınırı olarak 60 yaş ve üstünü koyabilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Özel sağlık sigortası fiyat teklifi almanın farklı yolları vardır. Bunların en başında ilgili sigorta kurumuna gidilerek teklif alınmasıdır. Bir diğer yöntem ise bu alanda hizmet veren kurumların internet sitelerine girilerek ilgili kısımların doldurulmasıdır. Bir diğer yöntem ise yine özel sağlık sigorta firmalarının ulusal telefon numaralarının aranması biçimindedir. Size en uygun sağlık sigortası fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçin!

Genel-Sağlık-Sigortası-Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortası özel muayene ücretini karşılar mı?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de özel sağlık sigortası özel muayene ücretini karşılar mı biçimindedir. Bunun yanıtı ise şu şekildedir: Genelde diş tedavisi ve estetik uygulamalar hariç ayakta yapılan tedavileri özel sağlık sigortası kapsar. Muayene ücretleri de bu kapsamda karşılananlar arasındadır.

Özel sağlık sigortası kimleri kapsar?

Özel sağlık sigortası tamamen kişiye özel olduğu için özel sağlık sigortası yaptıran, özel sağlık sigorta poliçesi olan tüm ayakta olan kişileri kapsar.  Özel sağlık sigortasının toplam süresi 1 yıldır. 1 yıl sonra tekrar yenilenmesi gerekir. Aksi halde sigortanın geçerliliği kalmaz.

SGK anlaşmalı özel hastaneler ne demek?

Özel sağlık sigortası anlaşmalı özel hastaneler kavramı, kavramın kendisinden de net bir biçimde anlaşılacağı gibi özel sağlık sigortasının anlaşmalı olduğu hastaneleri kapsar. Her özel sigorta kuruluşunun anlaşmalı olduğu hastaneler farklılık gösterebilmektedir. Bazı özel sağlık sigortaları tüm özel hastanelerde geçerlidir.

BENZER İÇERİKLER

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırmak
Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırmak
Hamilelik dönemi, anne adayları için oldukça heyecan verici bir süreçtir. [...]
Yabancı Sağlık Sigortası
Yabancı Sağlık Sigortası - Yabancılara Özel Sağlık Sigortası
Yabancı uyrukluların yabancı sağlık sigortası yaptırması, ülkemizde yasal bir zorunluluktur. [...]
Anne Bebek Sağlık Sigortası
Anne Bebek Sağlık Sigortası - Yenidoğan Sağlık Sigortası
Anne bebek sağlık sigortası, anne adayları ve yeni doğan bebeklerin [...]
Yenidoğan Sağlık Sigortası
Yenidoğan Sağlık Sigortası: Bebek Sağlığına Yatırım Yapın
Yenidoğan sağlık sigortası, bebeklerin doğumdan itibaren sağlık hizmetlerini kapsayan ve [...]
Bebek Sağlık Sigortası
Bebek Sağlık Sigortası: Küçük Mucizeyi Koruma
Yeni bir bebek dünyaya gelirken, ailelerin en büyük endişelerinden biri, [...]
60 Yaş Üstü Özel Sağlık Sigortası
60 Yaş Üstü Özel Sağlık Sigortası: Yaşlılıkta Güvence
Yaş ilerledikçe, sağlık sorunlarına karşı korunmak her zamankinden daha önemli [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?