/
/
En İyi Özel Sağlık Sigortası

En İyi Özel Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

En iyi özel sağlık sigortası hastaların her türlü sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilen ve sağlık harcamaları yönünden destekleyen sigorta türüdür. Günümüzde sağlık sigortası yaptırmak elzem bir ihtiyaçtır. Bu sigorta çeşidi için sigorta şirketleri müşterilere yıl içerisinde özel kampanyalar ve ayrıcalıklı fırsatlar sunmaktadır. Yıllık sağlık harcamalarını düşünerek her türlü sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için hazırlanmış özel sağlık sigortası rehberi tüm prosedür konusunda aydınlatıcı olacaktır.

özel-sağlık-sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası neleri kapsar hususunda bilgi vermeden önce kişiye özel yapılan sağlık sigortasının içeriğine değinelim. Hastalıklar ve kazalar sonucunda ortaya çıkan sağlık giderlerinin karşılanması amacıyla hazırlanan bir çeşit sağlık poliçesi türüne özel sağlık sigortası adı verilir. Geleceğini güvence altına almak isteyen ve ihtiyaten sağlığı ile alakalı tüm tedbirleri alan şahıslar bu sigorta türünden faydalanmaktadır.

Genellikle sağlıkla alakalı tüm korunma önlemleri alınmış olsa bile hayat beklenmedik sürprizler yaratabilir. Bu açıdan sağlık sigortası önemi hastalık ve kaza sonucu belli olmaktadır. Özel sağlık sigortası içeriğinde sağlıkla alakalı detaylı olarak hastalık ve kaza anında kurtarıcı tedbirler yer almaktadır. Normal şartlar altında ödeyeceğiniz sağlık giderlerinden daha düşük bir maliyetle tedavi olmanıza yarayan özel sağlık sigortası içeriği şu şekildedir:

 • Anlaşmalı hastane, poliklinik, tanı merkezi, fizik tedavi merkezi, eczane ve doktor muayenelerinden tam teşekküllü yararlanma
 • Yatarak tedavi ve yoğun bakım hizmetleri
 • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz hizmetleri
 • Hastaneye yatış sonrası fizik tedavi ve evde bakım hizmetleri
 • Yardımcı tıbbi malzeme ve küçük müdahaleler
 • Trafik kazası sonucu diş tedavisi
 • Kontrol amaçlı mamografi ve PSA
 • Ayakta tedavi ve yurtdışı yatarak tedavi hizmetleri
 • Doktor muayenesi, ilaç temini ve 0-6 yaş çocuk aşıları
 • Tıbbı danışmanlık ve ambulans hizmetleri
 • Görüntülüme ve tanı yöntemleri ile ileri tanı yöntemleri
 • Doğum teminatı ve gebelik takip giderleri
 • Yeni doğan bebek teminatı ve muayenesi
 • Check-up teminatı ve suni uzuv giderleri

özel-sağlık-sigortası-kapsamı

Sağlık Sigortasının Önemi Nedir?

En iyi özel sağlık sigortası sunan sigorta şirketleri bireyler fiziksel, psikolojik ve ruhsal sağlığını korumada güvence vermektedir. Sağlık sigortası yaptırmanın sağlıkla alakalı birçok açıdan faydaları saymakla bitmez. Yıl içinde ayakta ya da yatarak yapılabilecek ameliyat ve muayene masrafları sağlık sigortası tarafından karşılanır. Sağlık sigortası yaptırmanın diğer önemli nedenleri ise şu şekilde açıklanabilir:

 1. Uygun gördüğünüz hastane ve poliklinikte tedavi olabilirsiniz.
 2. Yüksek maliyetli tedavi masraflarından kurtulup düşük prim ücretleri ödersiniz.
 3. Poliçe kapsamında ve sigortada bahsi geçen hususlar ışığında dünyanın herhangi hastanesinde tedavi olabilirsiniz.
 4. Bütün ailenize özel sağlık sigortası yaptırarak tüm aile fertlerinin sağlığını garanti altına almış olursunuz.
 5. Ödemekte güçlük çektiğiniz birçok sağlık hizmetinden sağlık sigortası sayesinde yararlanmış olursunuz.
 6. Olası bir kaza sonucunda ödememeniz gereken acil tedavi masraflarını kısa sürede rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırır?

En iyi özel sağlık sigortası nedir sorusuna bütün sağlık hizmetlerini karşılayan hastalık ve kaza sonrası her türlü tedavi imkanı sunan sigorta çeşididir cevabı verilebilir. Ayrıca en iyi özel sağlık sigortası danışanlara prim ve bütçe ödemeleri konusunda kolaylık sunmalıdır. Bu özel ayrıcalıklardan yararlanmak isteyen birçok kişi kendi gelir durumu esas alınarak hazırlanan özel sağlık sigortası yaptırmak için sigorta şirketlerine başvurmaktadır.

Kişinin plan ve bütçesi dahilinde özel yapılan sağlık sigortasının kapsadığı yaş aralığı 18 ile 65 yaş arasında değişkenlik arz eder. 18 yaş altındaki bireyler kendi ebeveynlerinin yaptırdığı kişiye özel yapılan sağlık sigortasının sigortasından yararlanabilirler. Bazı sigorta şirketleri çocuklar için ayrı olarak sağlık sigortası yapmaktadır. Farklı prosedürlere sahip sigorta şirketleri 65 yaş üstü kişiler için ayrı sağlık hizmetleri içeren sağlık sigortası yapabilmektedir.

65 yaş üzerindeki bireylerin sağlık harcamalarında artış olabileceğini öngören sigorta şirketleri bu kişilere özel sağlık sigortası hususları belirlemektedir. Bu bireylerin sağlık sigortası yaptırırken yüzde yüz sağlık giderlerini karşılayan sağlık poliçesi seçmeleri gerekir. Ayrıca 18 yaş altı çocuklarının sağlık sigortası kapsamı altına alınması için kalıtımsal ya da doğuştan olan sağlık durumlarını rapor halinde sunmaları gerekir.

özel-sağlık-sigortası-kim-yaptırır

En İyi Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

En iyi özel sağlık sigortası ayakta tedavi ve yatarak tedavi gibi teminatları kapsar. En iyi özel sağlık sigortası teminatları kişinin her türlü sağlık hizmetini tam kapsamlı bir şekilde sunar. Uygun prim ödemeleri ve özel ayrıcalıklar içeren özelleştirilmiş sağlık sigortası bireylerin hastalıktan ve kazadan ortaya çıkan tedavi hizmetlerini geniş bir şekilde ele alır. Hayatınızda en mühim unsur olarak yer alan kapsam ve teminatlar şöyledir:

 • Yoğun bakım 
 • Yatış sonrası fizik tedavi
 • Yardımcı tıbbi malzeme
 • Suni uzuv teminatı
 • Seçilen poliçeye göre ayakta tedavi giderleri
 • Seçilen poliçeye göre gebelik takip giderleri
 • Doğum teminatı
 • Check-up teminatı
 • Seçilen poliçeye göre rehabilitasyon giderleri
 • Kaza sonucu vefat teminatı
 • Kaza sonucu maluliyet teminatı
 • Yeni doğan bebek teminatı
 • Ambulans hizmetleri
 • Küçük müdahaleler
 • Evde bakım hizmetleri

En İyi Özel Sağlık Sigortası Avantajları 

En iyi özel sağlık sigortası avantajları sigorta şirketlerinin sunduğu özel paketlere göre değişmektir. Sizin ve ailenizin her türlü sağlık hizmeti almasını sağlayan özel sağlık sigortası avantajları hem muayene kapsamında hem de muayene sonrası hizmetler açısından çok çeşitlidir. Hayatta beklenmedik anlarda hayati önem taşıyan sağlık sigortası hizmetleri aileler, çocuklar kısacası herkes için özel sağlık sigortası büyük fayda sağlar.

1. Özel Hastanelerde Düşük Ücretler Sunan Özel Sağlık Sigortası 

Özel hastanede tedavi olmak oldukça masraflıdır. Sağlık sigortalı olarak özel hastanelere muayene olmak için gittiğinizde daha düşük ücret ödersiniz. Normal zamanda ödeyeceğinizin bedelin çok altında harcama ile uygun gördüğünüz herhangi bir hastanede tedavi olabilirsiniz. Ayrıca ameliyat giderleri, tahlil giderleri ve sair masraflar düşünüldüğünde sağlık sigortası sizin için karlı olacaktır.

2. Dilediğiniz Hastaneyi ve Doktoru Seçmeye Yarayan Özel Sağlık Sigortası 

En iyi özel sağlık sigortası en uygun fiyatlı ve geniş teminatlar sunan ayrıca çok sayıda özel hastane ile anlaşmalı olmalıdır. Sigortanız kapsamında yer alan özel hastane ve doktorlardan dilediğiniz herhangi birini seçip muayene olabilirsiniz. Ayrıca bu özel hastanelerde istediğiniz bölümde muayene olduktan sonra daha düşük ücretler ödersiniz.

3. Ailenizin Sağlığını Koruyan Özel Sağlık Sigortası

Kişinin kendi geliri, yaşı ve hastalıkları gibi durumları ele alınarak belirlenen sağlık sigortası sadece sizin için değil aileniz için de koruyucudur. Bu sigorta ile aile bireyleri de hastane muayenesi, ilaç temini, ayakta ve yatarak tedavi, check-up gibi sağlık hizmetlerinden faydalanmış olur. Ailenizle birlikte daha az maliyetle dilediğiniz sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Karşılamaz?

Sağlığınız için her türlü masrafları garanti altına alacağınız özelleştirilmiş sağlık sigortası ayarak ve yatarak tedavide geniş teminatlara sahiptir. Ancak bazı özel haller sigorta kapsamının dışında kalmaktadır. Sigorta şirketleri sağlık sigortası kapsamında genelde birçok hastalık ve hastalık sonrası tedavi masraflarını karşılasa da bazı hususlar muaf tutulmaktadır. Bireylerin yararlanamadığı durumlar şu şekilde ele alınmıştır:

 • Poliçe başlamadan daha öncesinde var olan hastalıklar 
 • Kronik hastalıklar 
 • Genetik rahatsızlıklar, omurga eğriliği, özel sağlık sigortası obezite tanı ve tedavisi karşılanmaz, var olan sakatlık öyküsü
 • Vücut kitle indeksi hesaplamaları, gıda duyarlılığı testleri, trigiliserid oranı belirleme testleri
 • Psikolojik ve psikiyatrik bozuklukların tedavisi ile birlikte nöropsikiyatrik testler
 • Sünnet ve fimozis tedavisi giderleri
 • Estetik operasyon işlemleri ve operasyon sonrası hizmetleri 

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları 

Özel sağlık sigortası 2022 fiyatları, kişisel sağlık durumuna ve poliçe içinde yer alan sigorta teminat sınırlılığına göre değişkenlik gösterir. Poliçenin özel olarak anlaşmada olduğu hastane ve sağlık birimleri listesi ve tam teşekküllü hastanelerin özel durum ve koşulları sağlık sigortası fiyatları için bağlayıcıdır. Sigorta yaptırmak istenen sigorta şirketindeki danışmanlarla karşılıklı görüşme sonucunda kesin ve net bir fiyat öğrenebilirsiniz.

En iyi özel sağlık sigortası ne kadar sorusuna kesin olarak cevap verilememektedir. Çünkü her bireyin sağlık koşulları ve ödeme dengesi birbirinden farklıdır. Bir sigorta şirketine özel olarak başvuru yaptıktan sonra uzman sigorta danışmanları size ve bütçenize uygun fiyat teklifi yapacaktır. Özel sağlık sigortası fiyatları için belirleyici birçok faktör yer alır. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir:

Özel Sağlık Sigortası Planı 

İster çalıştığınız iş yeri tarafından isterseniz de kendiniz sigorta yaptırdığınızda sigorta planı fiyat için önemli etkenlerden biridir. Poliçe planınız kapsamında sizin için hesaplanan meblağ yaş, prim ve teminat gibi kıstaslara değişkenlik gösterir.

Gelir Seviyesi

Sağlık sigortası fiyatları için gelir seviyesi durumu da ödenmesi gereken miktar konusunda ele alınan kriterlerden biridir. Kendi gelir durumunuz için bir çizelge oluşturularak sigorta danışmanları tarafından net bir rakam çıkarılmaktadır.

Şirketler için Çalışan Sayısı

Şirketlerin çalışanları için yaptırdığı sağlık sigortası için kurumda çalışan sayısı da fiyatlarda değişiklik yaratabilir. Örneğin, bir iş yerinde 20’den fazla kişiye sağlık sigortası yaptırmak maliyetli olacağından sigorta şirketleri şirketlere özel kampanya ve uygun fiyat koşulları belirlemektedir.

Yaş Faktörü

Sağlık sigortası poliçesinde yaş arttıkça sağlık sorunlarında artış gibi durumlar nedeniyle sigorta fiyatları da doğru orantılı olarak artar. Çünkü 55-60 yaşlarından sonra hastanede olunan muayene, sayısında, ilaç miktarlarında ya da ameliyat gibi durumlara artış olması muhtemeldir.  Bebeklerde ve çocuklarda ise yaş aldıkça rutin doktor muayenesi, aşı, bulaşıcı çocuk hastalıkları ve benzeri durumlarda olası vizite ücreti de artar. Bu durumlar sigorta fiyatlarını etkileyen tipik etmenlerdir.

özel-sağlık-sigortası-fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortası fiyatları ne kadar?

Sağlık sigortası fiyatları farklı faktörlere göre şekillenir. Bu nedenle sağlık sigortasını kapsayan fiyatlar geniş bir yelpazede ele alınır. Bireyin geçmişte yaşadığı hastalıklar, şu anda var olan hastalıkları, risk durumu, poliçenin genel olarak neleri kapsadığı, geniş teminat aralığı gibi durumlar özel belirlenen sağlık sigortası fiyatları için önemli yer tutar. Fiyatlar yılda minimum 3.000 TL’den başlayıp 40.000 TL’ye kadar değişir.

Özel sağlık sigortası özel muayene ücretini karşılar mı?

Genel olarak sigorta poliçe detaylarında yer alan bilgilere göre özel yaptırılan sağlık sigortası özel muayene ücretini karşılamaktadır. Sağlık sigortası teşhis tedaviye kadar özel sağlık hizmetlerinin maliyetlerini karşılayan bir sigorta poliçesidir. Sağlık sigortanızın başlangıç tarihi atıldıktan sonra özel muayene ücreti sağlık sigortanız kapsamında değerlendirilmektedir. Eğer sağlık sigortanız özel muayene ücretini karşılamıyorsa poliçenizde bu durum kapsam dışında yer alabilir.

Özel sağlık sigortası MR karşılar mı?

Özel olarak yaptırılan sağlık sigortası MR karşılamaktadır. Çünkü röntgen, MR, endoskopi, laboratuvar tetkikleri ayakta tedavi kategorisinde değerlendirilir. Sağlık sigortası ayakta tedavi masraflarını karşıladığından dolayısıyla sigorta tarafından MR da karşılanacaktır. Sağlık sigortası kişinin kendi istediğine bağlı geçireceği operasyonları ve operasyon sonrası oluşma ihtimali olan komplikasyonları karşılamamaktadır.

BENZER İÇERİKLER

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
“Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark”ı öğrenin. [...]
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları
Özel Sağlık Sigortası Yıllık Fiyatlar Ortalama Ne Kadardır?
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları, yaş, sağlık durumu ve poliçe [...]
özel sağlık sigortası ne demek
Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?
Özel sağlık sigortası ne demek; sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar. [...]
izmir özel sağlık sigortası
İzmir Özel Sağlık Sigortası
İzmir Özel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlayın. [...]
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Yabancılar için oturma izni sigortası fiyatları ve avantajları hakkında detaylı [...]
hamilelik sigortası nedir
Hamilelik Sigortası Nedir?
Hamilelik sigortası nedir, gebelik döneminde oluşabilecek sağlık masraflarını kapsayan bir [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?