/
/
En Uygun Özel Sağlık Sigortası

En Uygun Özel Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

En uygun özel sağlık sigortası adı altında pandemi ile birlikte birçok arama yapılmıştır. Bunun sebebi insanların sadece devlet kuruluşlarında değil aynı zamanda özel sağlık kuruluşlarında da etkili ve sağlıklarına kavuşacakları bir hizmet almak istemelerdir. Son zamanlarda yaşanan fiyat artışları ile birlikte yükselen sağlık harcamalarının önüne geçmekte yine aynı şekilde sağlık sigortalarının yaptırmanın bir başka önemli sebebi olarak göze çarpmaktadır. Böylece belirli kriterlerde ve sınırlarda geniş kapsamlı olarak özel sağlık sigortası kapsamında tedavi olabilirsiniz.

En iyi özel sağlık sigortası size ve bütçenize uygun olan sağlık sigortası olarak ifade edilebilir. Kapsamı, kullanım alanları ve eğer aileniz varsa sayıca fazla bireye yapılacak olan sigortalar için sigorta şirketi ile görüşülüp ona göre bir plan yapılabilir. Bunun içinse sağlık sigortası fiyatları öğrenilerek karar verilmelidir. Aynı zamanda bu konularda tecrübeli olan bir sigorta şirketi ile irtibat halinde olmanız süreci planlamanız açısından iyi olacaktır. Aynı zamanda uzun süreli sağlık sigortası yaptırmayı planlıyorsanız sigortacınız ile süreci devam ettirmek her zaman için faydalıdır. 

En İyi Özel Sağlık Sigortasının Sunduğu Avantajlar

Özel sağlık sigortası avantajları bilindiğinde bireylerin daha rahat işlem yaptıkları tespit edilmiştir. Özellikle insanların aklında yer alan özel sağlık sigortası ne işe yarar sorusunun cevabı net ve sınırları belirli şekilde verilebildiğinde bireylerin aklındaki soruların çoğu aydınlığa kavuşmaktadır. Bununla birlikte sağlık sigortası sunan firmaların bu durumlara göre hareket etmemesi de düşünülemezdi. Sonuçta müşterilerin nelerle karşılaşacağı, ödeyecekleri ücretler ve bekledikleri hizmetlerin hepsi bu kapsamda değerlendirilecektir. 

Özel sağlık sigortalarının belirli ücret karşılığında kapsadığı süre boyunca birçok avantajı mevcuttur. Yıllık olarak yaptırılan özel sağlık sigortalarının faydalarını sıralayacak olursak;

-ücretsiz MR, film gibi tedavi yöntemleri

-özel hastanelerde düşük ücretli tedavi imkanı (normalde 400 ₺ olarak muayene ücreti belirlersek özel sağlık sigortalı bireyler 15-20 ₺ gibi rakamlarla tedavi olmaktadırlar)

-sağlık alanında yapılan çoğu uygulamadan yıl boyunca 12 kere ücretsiz yararlanma ve sonrasında yararlanılan işlemlerde uygun tedavi garantisi

Gibi birçok alanda uygun tedavi olmak için bireyler özel sağlık sigortalarını tercih etmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Sağlık giderleri çoğu zaman insanların canını sıkmaktadır. Her ne kadar belirli çalışan sigortaları kapsamında bireylerin güvenceleri olsa da bunların da belirli sınırlılıkları mevcuttur. Bunun sebebi çalışanlara yapılan sigortaların sağlık alanının komple kapsamamasıdır. Özellikle özel hastaneler ve polikliniklerde yapılan tedavilerin yüksek ücretlere mal olması insanları bu konuda farklı arayışlara yöneltmiştir. Özel sağlık sigortası yaptırılması da bu aşama da devreye girerek bireylerin yüksek ücretlerden kurtulmalarına neden olacak bir çözüm olarak görülmüştür.

Belirli bir süre kapsamında yapılan özel sağlık sigortaları kişiler için sağlık alanında geniş tedavi erişimine sahip olacakları bir yapı olmaktadır. Bunun sebebi ise sağlık sigortasına sahip kişilerin aylık olarak belirli tedavileri ücretsiz olarak yaptırmaları, MR gibi önemli tedavilerden belirli sayıda ücretsiz yararlanmaları, yatış verilen hastalıklarda az miktarda ödeme yapmaları ve yine ücretsiz check up gibi olanaklardan yararlanabilecek olmalarıdır.

Fiyatlarına Göre En Uygun Özel Sağlık Sigortası Acentesi 

Sigortalar için fiyat aldığınız sigortacınızın acentelerin hepsini takip edebilmesi, fiyatlar için kendisine alt yapı hazırlayabilmesi ve bunları karşılaştırıp ona göre size bir fiyat vermesi önemlidir. Unutulamamalıdır ki Türkiye’de 15’ten fazla şirket başta sağlık sigortası olmak üzere birçok alanda hizmet vermektedir. Bazı firmaların konut sigorta fiyatları uygunken bazı firmaların araç kasko fiyatları uygun olabilir. Bunları takip etmek sizin için zor olsa da sigorta acenteleri tarafından hızlı ve net bir şekilde tespit edilebilir. 

Sigorta acentelerinin ortak olarak incelendiği belli başlı sigorta şirketleri mevcuttur. Bununla birlikte acenteler az talep olduğu ya da pek tanınmadığı için bazı şirketleri incelemeyebilirler. Buna bakmayan ve hemen hemen tüm sigorta şirketlerini inceleyen sigortahazir.com sitesi sizlere çoğu firmadan uygun fiyatlar vererek kendinize uygun olan seçeneği seçebilirsiniz. 

sigortahazir.com sitesini kullanan bazı kullanıcıların yorumları ise bu durumu doğrulamaktadır. Örneğin Kasko alanında hizmet alan bir kullanıcı

  • Cihat MERTAL: “Trafik sigortası için araştırma yaparken siteye rastladım. Forma bilgilerimi girdim hemen beni aradılar. Daha önce aldığım tekliflerden daha düşük teklif verdiler ve anlaştık. İlgili bir firma tavsiye ediyorum.” 

ifadelerini kullanırken Trafik Sigortası konusunda yardım alan bir başka müşteri

  • Fuat ALTINTAŞ: “Kaskom bittiğinde fiyatı biraz yüksek olduğu için daha uyguna bulabilir miyim diye araştırma yaptım. Herkese tavsiye ederim, uygun bir fiyat verdiler. Hemen aradılar ve poliçemizi yaptık. Teşekkürler.”

İfadelerini kullanarak site hakkında yeni kullanıcılara fikir vermesi açısından değerli yorumlar yapmışlardır. Bir ürünü kullanmadan ya da almadan önce başka kişilerin yorumları ve tecrübeleri son derece önemlidir. 

En İyi Sağlık Sigortasından Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

En iyi sağlık sigortası kullanımı ve sigorta yaptıran bireylerin en iyi şekilde sigortadan yararlanma istekleri en doğal haklarıdır. Bunun kullanıcılar nezdinde haklı oldukları çok tarafları vardır. Öncelikli olarak genelde sağlık sigortası yaptıranların kendi sigortaları olmaları yanında çoğu alanda daha iyi hizmet alma hedefleri vardır. Bundan dolayı insanlar ödedikleri ücretten en iyi şekilde faydalanmak ve mümkün olduğundan iyi hizmetler almak istemektedir. 

En iyi sağlık sigortasından faydalanmak için öncelikle seçtiğiniz sağlık sigortasının iyi ve kapsamlı olması gerekmektedir. Geniş kapsamlı olarak aldığınız bir sağlık sigortası sizi çoğu konuda rahatlatırken alacağınız hizmetlerinde kaliteli olmasını ve iyi şekilde devam etmesini sağlar. Aynı zamanda iyi hastaneler ile yapılan anlaşmalar sizin üst seviye hizmet almanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kronik hastalığınız, uzun süreli olacak şekilde bir tedaviniz ya da kontrolünüz varsa sağlık sigortası yaptırmanız sizin için iyi olacaktır. Böylece özel hastanelerden uygun şekilde yararlanmanız kolaylaşacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Aylık Ne Kadar Ödeme Alır?

Özel sağlık sigortası fiyatları sigortacınıza ya da sigorta acentenize göre değişmektedir. Burada farklılıkların çıkması sigortacınızın belirli bir süre zarfında yapmış olduğu iş hacminden ve sigorta prosedürüne hakim olmasından kaynaklıdır. Örneğin aracınıza kasko yaptıracağınızda genel kasko aracın kaza anında kimin şoför olduğuna bakmadan ödeme yapabilir yalnız sürücüleri kısıtlanmış bir kaskoda sadece belirlenen sürücülerin kazaları sonucunda ödeme gerçekleşir. Bununla birlikte ilk durumda bahsettiğimiz ücretin yaklaşık %20 sine kadar daha uygun bir kasko bedeli ödemeniz yeterli olacaktır. Kısacası en iyi özel sağlık sigortası şirketleri aynı kriterlerde farklı maddeler yardımı ile uygum kasko bulmak için doğru adresi seçmek önemlidir. Bununla birlikte sağlık sigortaları aylık bazda ortalama 150 ₺ ye denk gelmektedir. Bahsetmiş olduğumuz çerçevelerde eğer hastaneye sık gitmeniz gereken bir durum varsa kendinize kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırarak ucuz bir şekilde süreci atlatabilirsiniz. Genel olarak yıllık olarak planladığınız sigortayı aylık ödemelere bölecek olan siz olduğunuz için ister tek çekim olacak şekilde ödeyebilir isterseniz bütçenize göre daha kısa vadeli ödeme planları ile tamamlayabilirsiniz. Burada ödeme kısmı tamamen sizin ödeme planınıza ve bütçenize kalmıştır.

En Uygun Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Özel sağlık sigortası aylık ne kadar sorusunun cevabını bir önceki başlıkta ifade etmiştik. Yalnız bu fiyatlar genelde yıllık yapılan anlaşmalar ile ortaya çıkmaktadır ve genelde sağlık sigortaları yıllık olarak planlanmaktadır. En uygun özel sağlık sigortası şirketleri şeklinde yapılan araştırmalarda her ne kadar arama motorları algoritmaları devreye girip size bazı sonuçlar çıkarsa da siz sonuçları ücretler üzerinden değerlendirip kendinize uygun olan sonucu belirlemelisiniz. Böylece cebinizden çıkacak meblağı net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda özel sağlık sigortalarının yıllık ücretleri 1.700-2.000 ₺ civarında olmaktadır. Bununla birlikte bahsetmiş olduğumuz gibi farklı sigorta acenteleri farklı kapsamları içine alarak fiyat verebilir. Bu aşamada tercih size kalmıştır. Yine de sigorta firmalarını sizin için karşılaştıran ve sizin taleplerinize uygun olarak bir ücret çıkaran firma seçebilirsiniz. Bununla birlikte aylık ödeme miktarları düşünüldüğünde aslında sağlık sigortalarının çokta büyük miktarlar olmadığı görülecek olup fiyatlarının uygun olduğu söylenebilir.

Sağlık Sigortası Fiyatları 2022 Ne Kadardır?

Özel sağlık sigortası kapsamında yapılan değerlendirmelerde sigorta poliçesi kesilmeden önce fiyatınızı kontrol etmenizde fayda olmaktadır. Bu sayede kötü sürprizlerle karşılaşmadan gerekli tedbiri alabilirsiniz. Özellikle pandemi dönemi ile birlikte artan sağlık sigortası yaptırmaya yönelik taleplerde buna örnek verilebilir. Bununla birlikte artan taleple birlikte fiyatlarda değişiklik olmaya başlamıştır. Bu değişikliğin sebebi sadece talep değil aynı zamanda sağlık ürünlerinde meydana gelen artıştır.

Her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe kullanılan malzemelerde de büyük miktarlarda maliyet artışı meydana gelmiştir. Bunun yanında hastanelerin bireylerden aldıkları muayene ücretleri de artmıştır. Bu tür fiyat yükselmelerinden etkilenmemek için sağlık sigortasını acentenizden kendinize uygun şekilde yaptırmak her zaman için avantajdır. 2022 yılına geldiğimizde aylık olarak 130-150₺ civarı olan özel sağlık sigortası ödemelerinin yıllık bazda ise 1.700₺-2.000 ₺ olarak ifade edildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte tüm aileye yapılacak olan sağlık sigortalarının ve belirlenen kapsamların ne olacağını net bir şekilde ortaya koyarsanız belki kafanızdaki fiyattan daha uygun fiyatlara sigorta poliçesi düzenletebilirsiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortası neyi karşılamaz?

Özel sağlık sigortaları her ne kadar geniş kapsamlı olsa da aklınıza gelecek her sağlık operasyonunu karşılamamaktadır. Bunun sebebi bireylerin özel hayatları ile ilgili aldıkları kararlardır. Bundan dolayı sağlık sigortası yaptırırken dikkatli olmalı ve sağlık sigortası kapsamına girmeyen durumlara karşı hazırlık olmalısınız. Genel olarak baktığımızda ambülans hizmetleri, tüp bebek ve ilaç masrafları gibi sigorta kapsamına girmeyen durumları özel sağlık sigortası karşılamamaktadır.

Aynı anda iki özel sağlık sigortası olur mu?

Her ne kadar akla çok yatmasa da aynı anda iki sigortanızın olmasında herhangi bir engel yoktur. Bununla birlikte zaten geniş kapsamlı olarak yaptıracağınız bir sağlık sigortası sizin işinizi görecektir. Eğer bir tane sağlık sigortasının sunduğu imkanların sonuna gelme çekinceniz varsa o zaman ikinci bir özel sağlık sigortasını düşünebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası acilde geçerli mi?

Özel sağlık sigortalarının temel ortaya çıkış hedeflerinden olan ayakta ve yatarak aldıkları tedavilerde hiçbir ücret ödememesi prensibi sayesinde bu sigortalarda caziptir. Yani eğer acil olarak bir tedavi almanız gerekirse yine sağlık sigortanız kapsamında herhangi bir ücret ödemeden tedavi olabilirsiniz. Tabi burada sigortanız ile gittiğiniz hastane arasındaki anlaşmanın da hükümlerinin önemini unutmayın.

BENZER İÇERİKLER

özel sağlık sigortası satın al
Özel Sağlık Sigortası Satın Alma Nasıl Yapılır?
Sağlık harcamalarınızı koruyun! Özel sağlık sigortası satın alarak beklenmedik sağlık [...]
riskli hastalıklar sigortası nedir
Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?
Riskli hastalıklar sigortası nedir sorusunun cevabı olarak, sağlık harcamalarınızı koruyan [...]
tamamlayıcı sağlık sigortası nedir
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusunun cevabı, temel sağlık sigortanızın ötesinde [...]
Tamamlayıcı sağlık sigortası acilde geçer mi
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Acilde Geçer Mi?
Tamamlayıcı sağlık sigortası acilde geçer mi? Acil sağlık hizmetleriniz için [...]
Sağlık sigortası kapsam dışı hastalıklar
Sağlık Sigortası Kapsam Dışı Hastalıklar
Sağlık sigortası kapsam dışı hastalıklar konusunda detaylı bilgi almak için [...]
çocuk sağlık sigortası
Çocuk Sağlık Sigortası
Çocuk sağlık sigortası, ailenizin güvencesi. Özel sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırır, [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?