/
/
En Uygun Kasko Fiyatları – Kasko Yaptırmanın Önemi

En Uygun Kasko Fiyatları – Kasko Yaptırmanın Önemi

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

En uygun kasko fiyatları araçlarına kasko yaptırmak mantıklı mı, kasko yaptırmak,  isteyenlerin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Araçlarına kasko yaptırarak trafikte olabilecek her türlü olumsuz duruma karşı kendini ve araçlarını güvence almak isteyenler kendilerine en uygun kasko firması arayışına girmektedir. Zorunlu bir sigorta türü olmayan sigorta türü kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamaktadır.

Kasko fiyatları sürücünün yaşı, aracın yaşı, araçtaki geçmiş hasarsızlık gibi durumlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En doğru ve güncel kasko sigortası fiyatları için bu hizmeti veren firmalarla görüşme sağlamak daha doğru olacaktır. Araçlarına kasko yaptırmak isteyenler için bu işlem oldukça kolay bir işlemdir.  

Kasko-Sigortası-Ne-İşe-Yarar

Kasko Yaptırmanın Önemi 

Yaptırılması zorunlu trafik sigortası gibi zorunlu olmayan kasko sigortası, yaptırıldığı taktirde araç sahiplerine pek çok kolaylık ve avantaj sağlayacaktır. 

 • Kasko sigortası hem kişinin kendisinin kaza yapması durumunda hem de karşı taraf kaynaklı olan kazalarda ortaya çıkan zararları tamamen ya da kısmet karşılamaktadır.
 • Araçta meydana gelen kaza ya da arıza durumlarında araç hareketsiz durumda kalabilir. Bu durumda herhangi bir sorun yaşanmaması adına aracın hareketsiz kalması istenebilir. Kasko sigortası içerisinde yer alan poliçeye göre sigorta sahipleri ücretsiz çekici hizmetinden yararlanabileceklerdir.
 • Kaza ya da benzeri sebeplerden ötürü araçları onarım süreci içinde olanlar bu süreç içinde araçsız kalacakları için günlük rutin işleri sekteye uğrayabilmektedir. Kasko önemi burada daha fazla ön plana çıkmaktadır. Kasko firmaları bu süreç içerisinde araç sahiplerine kullanabilecekleri başka bir araç tahsis ederler.
 • Hırsızlık gibi durumlarda meydana gelebilecek olan zararlar kasko firmaları tarafından kasko poliçesi ile teminat altına alınır. Meydana gelen zararlar sigorta firmalarınca karşılanır. 
 • Toprak kayması, deprem, yangın ve sel gibi doğal afetler dolayısıyla araçta oluşabilecek zararlar sigorta firmalarınca karşılanır.
 • Sağlık hizmetleri kasko teminatları arasında yer alıyor olup kaza sonucu oluşabilecek ölüm, yaralanma gibi durumlarda oluşan zarar sigorta firmaları tarafından karşılanmaktadır.
 • Sigorta firması ile görüşme sağlanarak ek teminatlar eklenebilir.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Trafik sigortası her araç sahibinin trafiğe çıkan araçları için kanunlarla mecburi olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Kasko nedir diye bakıldığında ise araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olmadığı fakat yaptırdığı taktirde birçok fayda sağlayan bir sigorta çeşidi olduğunu söylemek mümkündür. Buna göre trafik sigortası ve kasko arasında bazı farklar yer almaktadır. 

 • Kasko yaptırılmadığı taktirde araç sahiplerine herhangi yaptırım uygulanmazken araç sigortası yaptırmayanlara trafikten men edilmek ve para cezası gibi cezalar uygulanmaktadır. 
 • Kasko araç sahibini ve aracı güvence altına alırken trafik sigortası üçüncü kişilere verilecek olan fiziki ve maddi zararları da teminat altına almaktadır. 
 • Kasko sigortası için tutar poliçe kapsamına göre belirlenmektedir. Trafik sigortası için prim devlet tarafından belirlenir. Bu nedenle tutar standarttır.
 • Kasko kapsamı diğer sigortaya göre daha geniştir. Bu nedenle ortalama kasko fiyatları da diğer sigortadan daha fazla olmaktadır. En uygun kasko fiyatları için firmalarla doğrudan görüşme sağlanabilir.
 • Kasko sigortası iptali yapılabilmektedir. Zorunlu trafik sigortası için bu durum araç sahibinin vefat etmesi ya da aracın perte çıkması gibi bazı durumlar için geçerli olmaktadır. 
 • Sigorta fiyatları trafik sigortası için yıldan yıla değişiklik göstermekte iken kasko için bu durum poliçeye göre değişiklik göstermektedir. 

Kasko-ve-Trafik-Sigortası-Arasındaki-Farklar

En Uygun Kasko Yapan Firmalar Hangileridir?

Trafikte hem kendi canlarını hem de araçlarını güvence altına almak isteyenler için kasko vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Değişik piyasa ve ekonomi şartlarında bütçelerine uygun sigorta firması arayanlar için seçenek oldukça fazladır. Piyasada yer alan sayısız kasko firması arasından en uygun kasko fiyatları araştırması yapmak oldukça zahmetli bir iştir.

Kasko fiyatları için net ve kesin bir fiyat olmamakla birlikte araç kasko değeri birtakım unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Araçlarını bu şekilde güvene altına almak isteyenlerin bu detaylara dikkat ederek karar vermeleri gerekir. Firma seçiminde karşılıklı güven ortamı mutlaka olmak durumundadır. 

Sektörde kendine önemli bir yer edinmiş olan sigortahazir.com en uygun kasko fiyatları bunun yanı sıra %100 müşteri memnuniyeti ile birlikte çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Müşteriye özel indirimler ve çeşitli kampanyalar sunan firma her araç sahibinin mutlaka görüşmesi gereken firmalardan biridir. 

Pek çok sigorta türünü bünyesinde barındıran firmadan en iyi fiyat teklifini almak isteyenler haftanın 7 günü müşteri hizmetlerini arayabilirler. Onlarca sigorta arasından en uygun sigortayı bularak en uygun fiyata yaptırmak mümkün olmaktadır. 

En Uygun Kasko Fiyatları Ne Kadardır?

En uygun kasko yapan sigorta firmaları kendi firmalarının prosedürlerine göre çalışma yürütmektedir. Fiyatlar da her firma için değişiklik göstermektedir. Kasko firmaları poliçede yazan şartlar doğrultusunda kendi fiyatlarını belirlemektedir. Aracın geçmişte bir kazaya karışıp karışmaması, aracın ve sürücünün yaşı, aracın marka modeli, araç sahibinin yaşadığı şehir gibi durumlar da yıllık kasko fiyatları üzerinde doğrudan etkili olmaktadır. 

Kasko sigortası için firmalar müşterilerine farklı paketler halinde hizmet sunumu gerçekleştirmektedir. Tam kasko, geniş kasko ve dar kasko gibi paketler her araç sahibinin ihtiyacını en iyi şekilde hazırlayacak doğrultuda hazırlanmaktadır. Araç sahipleri bu paketler arasından ihtiyacına en uygun paketi alarak ödemeleri kolayca yapabileceklerdir.

Firmalar kasko teklif al seçeneği sundukları müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamakta böylelikle müşteri memnuniyeti ve sürekliliğini garanti altına almaktadır. Zorlu ekonomi şartlarında en uygun fiyata araç kasko hizmeti almak isteyenler kendilerine sunulun özel ayrıcalıklarla beraber sigortahazir.com internet sitesini ziyaret edebilirler. 

yıllık-kasko-fiyatları

Yıllık Kasko Fiyatları Ne Kadardır?

Aracın değeri, özellikleri ve poliçe kasko fiyatları üzerinde doğrudan belirleyici olmaktadır. Birden çok durumdan etkilenen kasko için net bir fiyat belirmek doğru olmayacaktır. Bu tür yapılan hesaplamalar da gerçekçi bir sonuç vermeyecektir. Ortalama kasko fiyatları için firmalarla görüşme sağlanabilir, aracın özellikleri belirtilerek fiyatlar hakkında az çok bilgi sahibi olunabilir. 

Yeni bir yıla girilmesi ile birlikte 2022 kasko fiyatları da en çok merak edilen konulardan biri olmaktadır. Trafikteki her türlü riske karşı kendilerini ve araçlarını güvence altına almak isteyenler kasko sigortası yaptırarak da birçok haktan faydalanabilirler. Kasko sigortası kapsamında yer alan çeşitlilik trafik sigortası dahilinde olmayan diğer hakları da kapsamaktadır. 

Geniş teminat yapısı ile beraber aksesuar, anahtar kaybı ve çilingir gibi bazı hizmetler de ek hizmetlere dahil edilebilmektedir. Araç sahipleri de belli bir ücret ödemeleri durumunda bu hizmetlerden de faydalanarak daha güvenli yolcuğun keyfini çıkarabilirler. Kasko firmaları tarafından sunulan bu ayrıcalıklar olumsuz durumlara karşı sürücülerin mağduriyet ve stres yaşamalarının da önüne geçecektir. 

Kasko ile ilgili her türlü görüş, öneri ve talepler için firmaların müşteri hizmetleri ile doğrudan görüşme sağlanabilmektedir. Müşterilerine en iyi hizmeti en güvenilir ve doğru yoldan vermek isteyen firmalar müşterilerden gelen her türlü soruya güler yüzlü ve içtenlikle cevap vermektedir. Sigorta kapsamı ile ilgili ise firma ile anlaşma esnasında tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir.

En uygun kasko fiyatları ile en kaliteli hizmeti uygun fiyata almak isteyenler güven duydukları firma ile çalıştıkları taktirde bu isteklerine çok kısa bir sürede ulaşacaklardır. Kasko poliçesi yaptırmak isteyenlerin yaptırmak istedikleri poliçe ile ilgili önceden araştırma yapmaları karar verme süreçlerini doğrudan etkileyecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko değeri ne kadar?

Kasko değeri aracın marka, model, aracın üretim yılına göre belirlenmektedir. Kasko firmaları ile görüşme sağlandığı taktirde kasko değer listesine bağlı olarak kasko değer hesaplama aracı ile en güncel fiyat listesine ulaşılabilecektir. 

Kasko fiyatları neden yüksek?

Kasko araç sahiplerinin zorunlu olmadığı bir sigorta türü olup oldukça geniş teminatları bünyesinde barındırmaktadır. Zorunlu trafik sigortası kapsamına dahil olmayan birçok farklı detayı içeriğinde barındırmasından dolayı kasko fiyatları daha yüksektir.

 Aylık kasko ne kadar?

Araçlarda oluşabilecek çalınma, yanma ve kaza gibi durumlarına karşı araçlarla birlikte araç sahiplerini aylık olarak güvence altına alan sigorta türü aylık kasko olarak ifade edilmektedir. Şartlar aylık olarak belirleniyor olup fiyatlar da bu doğrultuda değişiklik göstermektedir. Aracın marka ve modeline göre değişen aylık kasko fiyatları poliçe kapsamına göre değişebilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

hızlı kasko teklifi
Hızlı Kasko Teklifi Nasıl Alınır?
Hızlı kasko teklifi ile sigortanızı anında alın, kolay ve hızlı [...]
Kasko Poliçe Kodu Nerede Yazar
Kasko Poliçe Kodu Nerede Yazar?
Kasko poliçe kodu nerede yazar? Kasko poliçenizin kodunu arıyorsanız, sigorta [...]
Günlük araç sigortası fiyatları
Günlük Araç Sigortası Fiyatları
Günlük araç sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi ve en uygun [...]
tesla sigorta
Tesla Sigorta
Tesla sigorta ile aracınızı güvence altına alın. En uygun fiyatlarla [...]
Trafik Sigortası Ne İşe Yarar
Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?
Trafik sigortası ne işe yarar; araç sahiplerinin kaza durumunda oluşan [...]
tesla sigorta fiyatları
Tesla Sigorta Fiyatları
Tesla sigorta fiyatları hakkında endişelenmeyin! En iyi fiyatları keşfetmek için [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?