/
/
En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sosyal Güvenlik Kurumlarına bağlı şekilde bulunan sigortalı tüm kişilerin, SGK anlaşmalı olan bütün özel hastanelerde herhangi bir ekstra ücret ödemeksizin muayene, tedavi ve aynı zamanda da tahlil hizmeti aldığı bir tür poliçedir. 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kişilere sunmuş olduğu bu sağlık hizmetleri maalesef her özel hastanenin maliyet oranını karşılamayabilir. En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisine dahil olan kişiler, normalden daha ciddi sağlık durumları karşısında nitelikli bir Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşmalı olan özel hastanelerden yararlanma şansına sahip olup, bu hizmet karşısında herhangi bir ek ücret ödemesi yapmadan kolaylıkla faydalanabilmektedir.

Kısaca değinmek gerekir ise; en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası , hem yatarak hem de ayakta yapılan tedavi sürecinde SGK’nın üstlenmiş olduğu bedelin kalan kısmını tamamlayan bir tür poliçedir. Böylelikle en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı dahilinde kendinizi ve daha da önemlisi sevdiklerinizi daha güvenilir bir biçimde gönül rahatlığı ile geleceğe hazırlayabilir, bununla beraber olası meydana gelebilecek sağlık sorunlarına karşın kolaylıkla çözümler bulabilirsiniz. 

tamamlayıcı-sağlık-sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası; ayakta tedavi, yatarak tedavi ve doğum gibi teminatları kişilere oldukça hassas bir biçimde sunmaktadır. Yatarak tedavi kapsamında, kaza ya da herhangi bir hastalık sonucu ameliyatlı veyahut ameliyatsız biçimde hastanede yatarak gerçekleştirilen tüm tedaviler ve yatarak ya da ayakta yapılmış olmalarına kesinlikle bakılmaksızın kemoterapi, radyoterapi ile diyaliz tedavileri limitsiz olacak şekilde belirlenip, karşılanmaktadır. 

En uygun sağlık sigortası dahilinde olan  ayakta tedavi teminatında; anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında yatış işlemi gerçekleşmeden hemen evvel olan doktor muayene, laboratuvar tetkikleri, röntgen ve bunlarla beraber ileri tanı yöntemlerine ait oluşabilecek bütün giderler kapsam dahiline alınarak yılda yaklaşık 4 veyahut 10 defa olacak biçimde seçilebilmektedir. Muayeneler kapsamında olan tahliller, çekilen röntgenler ve bunlarla beraber yapılan tetkikler muayene adedine dahil olmaktadır.

Yani ayakta tedavi; hastanede yatmanın gerekli olmadığı durumlarda, muayene, röntgen, tahlil ve aynı zamanda laboratuvar işlemleri gibi birtakım sağlık hizmetleri alma avantajını kişilere sunar. Tamamlayıcı sağlık sigortası, en genel ve detaylı hali ile SGK ve aynı zamanda hizmet aldığınız sigorta şirketiyle anlaşması bulunan bütün hastanelerde geçerli sayılmaktadır. Bu hususta ise, tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alır iken sigorta şirketlerinin anlaşmalı bulunduğu hastaneleri öğrenip sıkça gittiğiniz ya da size yakın konumda bulunan sağlık kuruluşlarını barındıran poliçeleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

Sosyal Güvenlik Kurumu ya da sigorta şirketi ile herhangi bir anlaşması bulunmayan sağlık kuruluşuna gidildiği takdirde maalesef meydana gelecek ayakta tedavi masraflarını, tamamlayıcı sağlık sigortası karşılamamaktadır. Ancak buna karşın yatarak tedavi görme durumunda ise; Sağlık Uygulamaları Tebliği’nde yer alan teminat ve limitler kapsamında bu uygulanan işlemlerin masrafı bir şey gözetmeksizin karşılanabilmektedir.

Bu bağlamda tamamlayıcı sağlık sigortanızın anlaşmalı olduğu özel hastanelere giderek rahatlıkla muayene olabilir, doktorunuzun yönlendirmesi doğrultusunda gerekli olan bütün tetkik ve tahlil işlemlerini herhangi bir ek ücret ödemeden kolayca yaptırabilirsiniz. Ancak, muayene başına yalnızca 15 tl kadar çok düşük rakamlarda bir katılım payı ödenmesi gerekmektedir.

Normal doğum teminatından ise; 18 yaşından büyük olan kadın sigortalılar rahatlıkla faydalanabilmektedir. Normal doğum kapsamı içerisinde; normal doğum, sezeryan ve hamilelik döneminde meydana gelebilecek can sıkıcı komplikasyonlar ile alakalı yatış işlemleri yapılarak uygulanan bütün tedavilere ait meydana gelen tüm giderler poliçede de belirtildiği gibi limitsiz olacak şekilde karşılanmaktadır. 

sağlık-sigortası-teminatları

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalısın?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde kişiler sağlıkları ile alakalı tüm konularda maddesel kaygı içerisine girmeden istedikleri doğrultuda tedavi alabilme şansına sahiptir. Destekleyici sağlık sigortası adı ile de anılan tamamlayıcı sağlık sigortası ile, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da belli miktarlarda fark aldığı bazı hizmetler bu şekilde kolaylıkla karşılanmaktadır. Yani; sosyal güvenlik sigortasını en iyi biçimde tamamlayan sağlık sigortası ile fark ücreti ödemeksizin sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanabilme olanağı bulunmaktadır. 

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar? Sorusu hemen hemen herkesin akıllarında soru işareti uyandırmaktadır. Bu bağlamda tamamlayıcı sağlık sigortası muayene, tahlil, tetkik ve bunlarla beraber küçük cerrahi işlemler gibi ayakta tedavi hizmetleri ile refakatçi, oda, yemek yeme, diyaliz ve bunlar gibi birden fazla yatarak tedavi hizmetlerini kapsamaktadır. 

Ayrıyeten tüm bunların dışında olan durumlarda da ek şekilde olan teminat paketlerinden faydalanarak, tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamını daha geniş bir duruma getirebilmek de gayet mümkün bir durumdur. Sigorta şirketlerine göre poliçelerin içeriği birbirinden farklılık göstererek, değişebilir. 

Bundan ötürü de teminatlar ve poliçeler hakkında daha detaylı şekilde bilgi edinebilmek için, hizmet alacağınız sigorta şirketine danışarak kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-neleri-kapsar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Limitleri Nasıldır? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı içerisinde yer alan sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için herhangi bir günlük limit yoktur. Fakat senede 8-10  muayeneden sonra bir miktar ek ücret ödemeniz gerekebilmektedir. 

Lâkin hizmet almış olduğunuz sigorta şirketine ve aynı zamanda faydalandığınız poliçe  teminatlarına bağlı olarak bu limit değişkenlikler gösterebilir. Ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak  yapılan tedavi teminatı kapsamı dahilinde ameliyat masraflarını da karşılar.

Tüm ameliyat işlemleri tamamlayıcı sağlık sigortası tarafınca limitsiz olacak şekilde kapsam altına alınmıştır. Özel hastanelerde ameliyat olmak ve ameliyat işlemleri için gerek duyulan bazı sağlık işlemleri ile ameliyat sonrasında hastanede gerçekleşen yatış sonrasında ki masraflar da limitsiz şekilde TSS tarafından ödenmektedir. 

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası avantajları arasında, maddi bir sıkıntı içerisine girmeden çeşitli sağlık hizmetlerinden faydalanılabilme özelliği gelmektedir. Uzun senelerdir gelişebilmiş dünya ülkelerinin daimi olarak kullandığı ve kişilerin daha kaliteli biçimde hizmet almasına olanak sağlayan bu sigortada, yatakta ve aynı zamanda ayakta uygulanan tedavi işlemlerinde ortaya çıkan ek ücretler sigorta tarafınca karşılanmaktadır. 

Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası primleri, standart şekilde işleyen sağlık sigortası primlerine oranla çok çok daha ucuzdur. Uygun maliyetlere sağlık sigortası sunuyor olması nedeni ile de kişilerin özel hastane deneyimini yaşamalarına fırsat vermektedir.

Diğer bir adı ile Destekleyici sağlık sigortası olarak bilinen bu sigorta çeşidinin özel sağlık sigortasından sadece tek bir farkı vardır. Bu tek fark, yalnızca Sosyal Güvenlik Kurumu güvencesine sahip olan kişiler için destek sağlıyor olmasıdır. 

Yani kısaca bahsetmek gerekir ise; tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafınca karşılanan sağlık hizmetlerinin kişilerden alınan diğer kalan kısmını karşılamaktadır. Ve en önemlisi, en uygun fiyatlı sigorta çeşidi tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Bulunur? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde herhangi bir fark ücreti ödemeksizin sağlık hizmeti alınabilecek devlet destekli bir tür sağlık sigortası çeşididir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan ya da karşılandığı halde ilave olarak çıkan ücretleri karşılayarak tedavi hizmeti sunmaktadır. 

Kendiniz veyahut sevdikleriniz için en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası arayışına girdiyseniz eğer bunun oldukça basit bir yöntemi bulunmaktadır. Kısaca değinmek gerekir ise; internet üzerinden TSS ücret ve sunulan avantajlı teminatları karşılaştırmalı olarak detaylı şekilde her ayrıntısına kadar inceleyebilir, bu bağlamda kendiniz için en uygun olan ve içinize sinen tamamlayıcı sağlık sigortasını güvenle seçebilirsiniz. 

Tüm bunların dışında en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası online indirimlerden faydalanarak da internet üzerinden dilediğiniz şekilde sağlık sigortanızı temin ederek, bu hizmetlerden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Kafalarda soru işareti uyandıran bir diğer husus ise, tamamlayıcı sağlık sigortaları ile alakalı nasıl sorgulama yapılacağı yönünde. Özetle bahsetmek gerekirse; artık gelişen teknoloji ile tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulamalarını internet aracılığı ile kolaylıkla yapabilmek gayet mümkünleşmiş bir durumda.

İşte bu yüzden çok kısa bir vaktinizi ayırarak, E-Devlet sistemi üzerinden giriş işlemi gerçekleştirip tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile alakalı kafanıza takılan ve soru işaretleri uyandıran bütün sorgulamaları detaylı şekilde yaparak, dilediğiniz tüm bilgilere çok kolay bir biçimde anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı-Sağlık-Sigortası-Avantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları yaşam sürdüğünüz şehre ve aynı zamanda sigorta hizmetinden yararlanacağınız şirketlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bunlarla beraber poliçenize dahil etmek istediğiniz teminat kapsamları da sigorta hizmetinin fiyatını etkileyen en önemli unsurlar içerisinde yer almaktadır. 

Ayrıyeten bireysel şekilde ya da tüm aile bireyleriniz için seçeceğiniz tamamlayıcı sigorta ücretleri farklılık gösterebilir. İşte bu sebeple belli bir fiyatlandırma yapmak pek doğru olmayacaktır.  Tüm bunların dışında, bazı şirketlerin sunmuş olduğu tamamlayıcı sağlık sigortası için sağlıklı yaşam indirimi ve aile indirimi gibi birden fazla çeşitli avantajlar da kişilere sunularak, daha cazip duruma getirilmektedir. 

Son olarak, tamamlayıcı sağlık sigortası ile alakalı prim ödemelerini merak edenler için ise; bu prim ödemelerini farklı kredi kartları aracılığı ile yapabilme olanağı bulunmaktadır. Bu şekilde peşin şekilde ödeme yapılabileceği gibi aynı zamanda prim ödemelerini eşit taksitlere bölme şansı ile de ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek pekâlâ mümkündür. Ayrıca taksitli ödeme seçeneğini tercih ederek, tamamlayıcı sağlık sigortası ücretini aylık olacak şekilde de rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

3 Soruda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında kişilerin oldukça merak ettiği bazı sorular yer almaktadır. Bu sorulara verilen cevaplar doğrultusunda hareket etmek isteyen bireyler için detaylar ise kısaca şu şekildedir; 

Sıkça Sorulan Sorular

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı ne kadar?

En uygun sağlık sigortası için fiyat belirlemesi bazı etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin; ikamet ettiğiniz şehir, sigorta hizmetinden faydalanacağız şirket ve aynı zamanda sigorta poliçenize dahil etmek istediğiniz teminatlar fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Ayrıca bireysel olarak veyahut tüm aile bireyleri için seçeceğiniz tamamlayıcı sağlık sigorta fiyatları da buna bağlı olarak değişebilmektedir. 

 

  • Özel sağlık mı tamamlayıcı mı?

Elbette tamamlayıcı sağlık sigortasının sunmuş olduğu avantajlardan ötürü, özel sağlık seçeneğine göre tamamlayıcı sağlık sigortası çok daha avantajlıdır.  Çünkü; tamamlayıcı sağlık sigortası sayesi ile herhangi bir maddi sıkıntı içerisine girmeden her türlü sağlıksal hizmetlerden faydalanabilmek mümkündür.

 

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak mantıklı mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak son derece mantıklıdır. Çünkü; diğer seçeneklere nazaran daha kapsamlı hizmet veriyor olması, bütçe dostu olması ve aynı zamanda kendi istekleriniz doğrultusunda oluşturabileceğiniz teminat paketleri sayesinde her türlü sağlık hizmetinden rahatlıkla faydalanabilir, bunlarla beraber bazı indirimlerden de yararlanabilirsiniz. 

BENZER İÇERİKLER

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları
Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları
Hamileyken doğum sigortası fiyatları, sağlık harcamalarınızı planlamanıza yardımcı olabilir. Doğum [...]
geçmiş hastalıkları kapsayan sağlık sigortası
Geçmiş Hastalıkları Kapsayan Sağlık Sigortası Mevcut Mu?
Geçmiş hastalıkları kapsayan sağlık sigortası ile sağlık geçmişinizi göz önünde [...]
İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
“İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası“, sağlık harcamalarınızı kapsayan önemli bir güvence [...]
Hamile Sigortası
Hamile Sigortası Neden Önemlidir?
“Hamile Sigortası“, bekleyen anneler için mali koruma sağlayan kapsamlı bir [...]
Doğum İçin Sigorta
En Uygun Doğum İçin Sigorta Hangisidir?
Doğum için sigorta: Bebeğinizin sağlık ihtiyaçları için güvende olun. En [...]
_Doğum sigortası fiyatları 2024
Doğum Sigortası Fiyatları 2024
Doğum sigortası fiyatları 2024 için en güncel bilgilere erişin. Uygun [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?