/
/
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Halihazırda birçok faktörden ötürü önemi bir kez daha anlaşılan sağlık sigortası süreçleri çok daha iyi olanaklar sunmaya devam ediyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı yazımızla aniden ortaya çıkabilecek acil durumlar için kullanılabilmesinin yanı sıra çeşitli hastalık süreçlerinde de en iyi destektir. Söz konusu sağlık sigortaları arasında bulunan tamamlayıcı seçeneği ise benzersiz ayrıcalıklar vaat ediyor. Hemen hemen herkesin fikir sahibi olduğu bu sigorta örneğinde yer alan imkanlardan sizlerde yararlanabilirsiniz. Söz konusu ameliyat masraflarını ödememek ve hatta doktor muayenesiyle tahlil ücretlerinden muaf olmak isterseniz tamamlayıcı sağlık sigortası tam size göre. Peki, gerçekten de özel hastanelerde ücret ödemeksizin tedavi olmak mümkün mü? Tamamlayıcı sağlık sigortasını tüm yönleriyle açıklıyoruz.

tamamlayıcı-sağlık

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? 

Sigortalı çalışanların sağlık problemlerinde gittikleri devlet hastaneleri birçok açıdan imkanlara sahiptir. Bununla birlikte her ne kadar SGK anlaşması olsa da özel hastanelerin birçoğu maliyetsiz işlem yapmamaktadır. Söz konusu sağlık hizmetlerinin maliyetinin karşılanmamasından dolayı kişilere ek masraflar çıkar. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası burada devreye girer. Çok daha büyük ücretleri ödememek adına yapacağınız sigorta işlemler sayesinde hem ayakta hem de yatarak tedaviler gerçekleşir. SGK tarafından karşılanan bedelin üstündeki açığı bu poliçeyle kapatabilmek mümkün olur. Ardından ise rahatça tedavilerinizi kaliteli özel hastanelerde ücret ödemeden yaptırabilirsiniz. Böylelikle tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusunu yanıtladıktan sonra kapsamlarının neler olduğuna göz atabiliriz.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-nedir

Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Kapsamı Nedir?  

Halihazırda bu sigorta türünde tahlil ve muayene hizmetleriyle tetkik durumları gerçekleşir. Ayrıca sağlık sigortası kapsamı içerisinde küçük cerrahi işlemlerde vardır. Refakatçi ve oda hizmetlerinin yanı sıra yemek gibi yatarak tedavi hususları da söz konusudur. Bunların dışında istenmesi halinde ek teminat paketleri de bulunur. Poliçe genişletmesiyle daha detaylı bir hizmet alımı da sağlanır. 

Yatarak tedavi süreçlerinde de ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrası ayrımı bulunur. Tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri alınabildiği gibi ambulans da dahildir. Yoğun bakım ile birlikte cerrahi operasyonları da dahil eder. Tıbbi malzeme ve suni uzun için yıllık limitleri vardır. Ameliyat özelinde tazminat teminatı bulunurken küçük müdahale giderleri de karşılanır. Hastane çerçevesindeki süreçlerde limitsiz karşılama olurken evde bakım durumlarında da sigorta şirketi limitli olarak hizmet sunar. Ayrıca doğum teminatı sağlayarak da özel hastanelerde çok daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bebeğinizi kucağınıza alabilirsiniz. 

Söz konusu ek hizmetler arasında check up başı çekerken diyetisyen, psikolojik destek de bulunur. Ömür boyu yenileme imkanları var olan tamamlayıcı sağlık sigortası için avantajlı hizmetler ağının uzunluğu oldukça fazladır. Ayrıca SGK sahibi olmayan kişilerin GSS ödemelerini yapması durumunda da bu sigorta haklarından yararlanabilmesi mümkündür. 

sağlık-sigortası-kapsadıkları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsam Dışı Hastalıklar Nelerdir? 

İşlemler öncesinde kişinin sağlık problemi veya hastalığı olduğu tespit edilirse sağlık sigortası kapsamı dışında tutulur. Bununla birlikte sigortasız olma durumlarında da kapsam dışı söz konusudur. Diş tedavileri de kapsam dışıdır. Bununla birlikte diyetisyen ve burun gibi estetik ameliyatları da yine dahil edilmemektedir. Söz konusu yurtdışı gezilerle ilgili olabilecek hastalıklarda yine kapsam dışı tutulmaya devam ediyor. Var olan en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası kapsam dışı hastalıklar dışında özel aşılarla ilgili de farklılıklar vardır. Eğer özel sağlık sigortası aşıları yoksa karşılama olmaz. Bunun dışında işitme testi masrafları karşılanmaz. Ancak unutulmamalıdır ki ek teminat süreçleriyle arzu ettiklerinizi dahil edebilirsiniz. 

Sosyal Güvenli Kurumu’nun karşılamadığı sağlık hizmetleriyle ilgili olarak da aynı durum devam eder. Bunların da hiçbiri teminat kapsamında olmaz. Poliçe süreleri 1 yıl olarak düzenlenmekle beraber yılda 10 vakanın üstünde olması da kapsam dışı haldir. Tüm doktor muayeneleri, tahlil ve röntgen durumlarının daha fazla sayıda olması durumunda kapsam dışıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ücretleri Ortalama Ne Kadardır? 

Halihazırda sigorta şirketi farklılıklarının yanı sıra kişiye göre de tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları değişkenlik gösterir. Yatarak tedavi poliçeleriyle ayakta ve yatarak tedavi teminat durumları aynı değildir. Ayrıca yaş ve cinsiyet durumuna göre de fiyatlarda ciddi farklılıklar bulunur. Bununla birlikte kişinin yaşadığı kente göre de yine fiyat hesaplamaları yapılmaktadır. Arzu ederseniz tamamlayıcı sağlık sigorta teklif al imkânı bulunmaktadır. Bu şekilde size özel bir fiyatlandırma söz konusu olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için link üzerine tıklayabilirsiniz.

Yararlanma durumuna baktığımızda ise 15 günlük ile 64 yaş aralığı içerisindeki herkesin prim borcu olmaması halinde hizmet alması sağlanır. Emekliler ve yakınları da kapsam dahilinde olurken eşi ve çocuğu için yaptırabilir. Böyle bir durum olursa aile indirimleri söz konusu olduğu için çok daha uygun fiyatlandırma ortaya çıkar. Elbette ki ödemeler için taksitlendirme seçenekleri şirketlere göre de değişkenlik gösterir. İsteğe göre poliçeyi daha geniş tutarak özel haklardan yararlanmanızı da imkân dahiline getirebilirsiniz. Buna diş tedavilerini de ekleyerek özel hastanelerde daha uyguna işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-fiyatları

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir? 

Şüphesiz ki tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsadıkları ve anlaşmalı hastane ağı gibi olanaklar büyük öneme sahiptir. Birçok açıdan baktığımızda yetersizliklerden dolayı bu sigortanın verimli şekilde kullanımı söz konusu olmamaktadır. Ayrıca poliçe süreçlerinde sizlerin ihtiyacına uygun bir şekilde hazırlanması da belirleyicidir. Var olan sigorta aracı kurumu üzerinden isteklerinizin ne kadarlık bir oranı yerine getiriliyor, buna bakabilirsiniz. Ayrıca kazanılmış haklarla beraber indirim imkanlarına göre de kıyaslamalar yaparak seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımını tam olarak görmek isterseniz tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Dezavantajları Var Mıdır? Nelerdir?

Genel çerçevede baktığımızda özel sağlık sigortasıyla en büyük farkı SGK kapsamında olmayı mecburi tutmasıdır. Özel sağlık sigortası nedir diye baktığımızda farkı buradan anlamış oluruz. Kişinin sigortası yoksa tedavi süreçlerinde haklardan yararlanamaz. Ayrıca SGK anlaşması olmayan ya da biten kurumlarda geçerliliği yoktur. Özel muayeneler için de bu durum geçerli olmakla birlikte haricinde bir dezavantaj durumu ise yoktur. Beklenmedik şekilde ortaya çıkabilecek tüm durumlar için en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçimiyle hizmet almaya başlayabilirsiniz. 

tamamlayıcı-sağlık-dezavantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye Almak İçin Hangi Firmalara Sorulur?  

SGK anlaşmalı şirket ve hastaneler arasındaki iş birliği çerçevesinde geliştirilen tamamlayıcı sağlık sigorta kapsamı üzerinden işlemler yapılır. Burada sigorta firmaları kıyaslamaları yapabileceğiniz gibi vakit kaybetmeden yaptırmanızı öneririz. Çünkü ortaya çıkabilecek kronik ya d kronik olmayan hastalıkların raporlanması halinde poliçe kapsamına alınamaz. Yani önceden var olan hastalıklarınızın tedavisini sonradan yaptıracağınız sağlık sigortası kapsamında gerçekleştiremezsiniz. Bunun için hızlı davranmak birçok açıdan önem taşır. Bunu yaparken daha kaliteli ve geniş yelpazeli firmalarla iletişime geçmek de mantıklı olur. Çünkü sigorta şirketinin anlaşmalar içermesi de sigortanın işleyişini etkiler. Aksi durumda çok dar kapsamlı bir sigortaya sahip olabileceğinizi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kan Tahlilleri Karşılar Mı? 

Ortaya çıkabilecek tüm durumlarla ilgili tamamlayıcı sağlık sigorta kapsamı oldukça geniştir. Özellikle kan tahlilleri karşılar mı sorusuna evet cevabı vermek söz konusudur. Var olan tahlil ve tetkiklerle ilgili tüm süreçlerde özel hastanelerde ücretsiz işlemler yaptırabilirsiniz

tamamlayıcı-sigortası-kan-tahlili

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Dişi Kapsıyor Mu? 

Poliçe oluşturma aşamasında tamamlayıcı sağlık sigorta kapsamı çerçevesinde diş işlemleri var mı sorusu çokça sorulur. Her ne kadar ek teminat poliçeleri olabilse de genel anlamda diş işlemlerini karşılamaz. Bundan dolayı sigortalı kişinin özel hastanede diş tedavilerini yaptırması için ücret ödemelerini gerçekleştirmesi gerekir.

sağlık-sigortası-diş-tedavisi

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?

Zorunlu hallerinin dışında çok daha genel ve kapsamlı işlemlerde özel sağlık sigortasının etkisi yoktur. Buna örnek olarak estetik operasyonlarını verebileceğimiz gibi aşılarla ilgili de teminat kapsamında durumların sayısı fazladır. 

BENZER İÇERİKLER

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
“Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark”ı öğrenin. [...]
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları
Özel Sağlık Sigortası Yıllık Fiyatlar Ortalama Ne Kadardır?
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları, yaş, sağlık durumu ve poliçe [...]
özel sağlık sigortası ne demek
Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?
Özel sağlık sigortası ne demek; sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar. [...]
izmir özel sağlık sigortası
İzmir Özel Sağlık Sigortası
İzmir Özel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlayın. [...]
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Yabancılar için oturma izni sigortası fiyatları ve avantajları hakkında detaylı [...]
hamilelik sigortası nedir
Hamilelik Sigortası Nedir?
Hamilelik sigortası nedir, gebelik döneminde oluşabilecek sağlık masraflarını kapsayan bir [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?