/
/
En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Sigorta kavramı, bir varlığın belirli bir miktar ödenerek koruma altına alınması anlamına gelir. Bu noktada yer alan sağlık sigortası da sağlık alanında yaşanan sorunlarda, yapılan sigorta kapsamında çeşitli hizmetlerden yararlanmak olarak tanımlanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise tamamı özel bir sağlık sigortası yerine daha uygun imkanlar ve fiyatlar dahilinde yapılan bir sigortayı kapsamaktadır. Devlet destekli bir şekilde yapılan tamamlayıcı sağlık sigortası, en temel getirisi olarak bazı özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanma şeklinde var olmaktadır. Bu hizmetlere ek olarak en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası ise çeşitli başlıkların incelenmesi halinde meydana gelmektedir. 

tamamlayıcı-sağlık-sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, tanım olarak tam donanımlı bir özel sigortadan farklı olarak devlet desteği ile yapılan bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünde, kapsama alanının biraz daha dar olması ile beraber daha makul sigorta fiyatlarını içerir. Devlet ve özel hastanelerin anlaşması ile vatandaşlara sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerdeki sağlık hizmetlerinde ek ücret ödememe avantajını sağlamaktadır. Bu işleve ek olarak birçok sağlık hizmeti unsurlarını da içerisinde barındırmaktadır. Bu unsurlar genel olarak bir özel hastanedeki belirli birtakım hizmetleri kapsar. Bu hizmetlerin yapılan anlaşma gereği özel hastanelerden sağlanacak olması da tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerinin vatandaşların faydalandığı bir nokta olarak ortaya çıkmaktadır. 

sağlık-sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılar? 

Devlet ve özel hastane anlaşması ile sağlanan bir hizmet olan tamamlayıcı sağlık sigortası; tahlil, muayene ve çeşitli tedavi hizmetlerini ücretsiz olarak sağlar. Özel hastanelerin sağladığı imkanların diğer hizmetlere göre fiyat olarak daha yüksek bir tutara sahip olması, tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları unsurunu ortaya çıkarmaktadır. Bu önem dahilinde tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) karşıladığı ücretlerin üstünde oluşabilecek diğer sağlık ücretlerini karşılamaktadır. Küçük çaplı bazı cerrahi operasyonlar, ayakta veya yatarak tedavi, tamamlayıcı sağlık sigortasının karşıladığı hizmetler olarak yer almaktadır. Ek olarak yıllık ücretsiz tedavi hakkının 10 adet dahilinde olması da tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu bir hizmettir. Ayrıca merak edilen noktalardan birisi olan doğum hizmeti konusu da tamamlayıcı sağlık sigortasının genişletilmiş hizmet olanakları içerisinde yer almaktadır. 

tamamlayıcı-sağlık-sigorta-kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılamaz? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ilk koşul olarak bir sosyal güvenlik kurumunda sigortalı bir şekilde yer almayı zorunlu kılar. Bu zorunluluk dışında olan kişilerin sağlık hizmetleri, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına girmemektedir. Diğer bir madde olarak SGK’nin anlaşma sağlamadığı özel hastaneler, tamamlayıcı sağlık sigorta hizmetlerini sağlamamaktadır. Bu unsurlar içerisinde tamamlayıcı sağlık sigortası, bazı hizmetleri çeşidi ve kapsamı dolayısıyla karşılamaz. Bu hizmetler, genellikle uzun süreli sağlık sorunlarını içerir. Var olan kronik bir rahatsızlık ve ağırlaşmış derecede yer alan bir hastalık türü, tamamlayıcı sağlık sigortası yapılmadan önce devam ediyorsa bu durum sigorta kapsamının dışında yer alır. Sağlık hizmeti sonrası ortaya çıkan ilaç fiyatları ve diş tedavileri gibi sağlık hizmetleri de tamamlayıcı sağlık sigortasının karşılamadığı hizmetler arasında yer almaktadır. Ek olarak belirtilmesi gereken bir durum olan Covid-19 virüsü, herhangi bir salgın hastalığının tamamlayıcı sağlık sigortası içerisinde yer almaması durumunu değiştirmiştir. Sigorta şirketlerinin ortak bir zemin içerisinde yer alarak belirlediği bir karar olarak Covid-19 virüsü dahilindeki sağlık sorunları, güncel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almaktadır. 

Hangi Şirketler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapar? 

Sağlık hizmeti, sigorta şirketlerinin önem verdiği ve kapsamını geniş tuttuğu bir hizmet türüdür. Bu hizmet türü içerisinde markalaşmış sigorta şirketleri, genellikle tercih edilen sigorta şirketleri arasında yer alır. Bu şirketlerin başlıcaları; Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Türkiye Sigorta, Axa Sigorta, Doğa Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Ak Sigorta, Ray Sigorta, Groupama Sigorta ve Bupa Acıbadem Sigorta gibi sigorta şirketlerdir. Bu şirketler, tamamlayıcı sağlık sigorta unsurlarının temel hizmetlerini içerecek şekilde sigorta imkanı sunmak ile beraber çeşitli ek hizmetler de sunar. Kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı genişletilmekte ve anlaşmalar içerisinde yer almaktadır. Ek olarak belirtilen şirketler arasında, sigortam.net gibi şirketler arası kıyaslama yapabilecek siteler ile de tercihler yapılabilmektedir. 

sigorta-şirketleri

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Bulunur? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren şirketler, kişiden kişiye göre farklılık yaratmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarının değişiklik göstermesi, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası tanımını da değiştirmektedir. Bu değişiklik içerisinde yer alan ve uygun şartları içeren tamamlayıcı sağlık sigortasını bulmak için çeşitli yollar izlenmektedir. İlk başta sağlık ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. Hızlı bir şekilde verim almak istenen tamamlayıcı sağlık sigortası unsurları mı yoksa biraz daha uzun soluklu sağlık hizmetlerine mi ihtiyacın olduğunu tespit etmek, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasının bulunmasının ilk adımını oluşturur. Daha sonraki süreçte ise detaylı bir arama yapılmalıdır. Bu aramanın belirlenen ihtiyaç, fiyat ve performans olarak maksimum düzeyde fayda almaya yönelik olarak oluşturulması beklenir. Son olarak ortaya çıkan verilerin kalite faktörünü es geçmeyecek şekilde kişiye göre en uygun şekilde analiz edilmesi ile tamamlayıcı sağlık sigortası en iyi bir şekilde bulunmuş olur.   

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir? 

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık hizmetlerin çeşitliliği ve verimi açısından birçok avantajı içerisinde barındırmaktadır. Tam bir özel sigorta hizmetini içermemesine rağmen özel bir seviyedeki sağlık hizmetine ulaşmak, en iyi tamamlayıcı sağlık sigorta avantajları kapsamında yer alan ilk faktördür. Hizmete ulaşan kişiler, uygun miktarlardaki özel sağlık hizmetlerine de kavuşmaktadır. Buna ek olarak gerekli resmi prosedürlerin devlet ve özel hastaneler tarafından yapılması da kişilerin bu durumla uğraşmamalarını sağlamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer alan ayakta ve yatarak tedavi hizmeti de en iyi tamamlayıcı sağlık sigorta avantajları arasında yer almaktadır. Ek olarak bu avantajlar arasında yer alan diğer önemli bir unsur ise tamamlayıcı sağlık sigortası unsurlarının isteğe bağlı bir şekilde genişletme imkanıdır. Süre bazında daha fazla bir tedavi unsurunu gerektirecek sağlık sorunları için farklı tamamlayıcı sağlık sigorta kriterleri belirlenebilmektedir. Bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetleri, ihtiyaca göre şekillendirilmekte ve tercih edilmektedir. 

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-avantajları

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Firmaya Nasıl Yaptırılır? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ilk kural olarak mutlaka ihtiyaca göre oluşturulmalıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının tamamen özel olarak yer alan bir sigortadan farklı olarak daha uygun fiyatları içermesi, ihtiyaca göre tamamlayıcı sağlık sigortası oluşturulmasına da katkı sağlamaktadır. Detaylı bir araştırmanın ve var olan tekliflerin değerlendirilmesinden sonra ise birebir olarak kurulan bir iletişim ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer alabilecek sorunlar çözüme kavuşturulur. Bu noktada var olan önemli husus ise yaşanılan şehir, kişinin fiziki durumu, kişinin özellikleri ve anlaşmalardaki yer alan hastanelerin gelişmişliği gibi faktörlere dikkat edilmesidir. Bu faktörlere dikkat edilmesi ile birlikte en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşılan sigorta firması içerisinde yaptırılmış olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır? 

Birçok unsura göre değişiklik gösteren tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, kişilerin sağlık sorunlarına göre şekillenmektedir. Bu sağlık sorunları dahilinde yer alan unsurlar ise genellikle kişinin aile üye sayısı, yaşanılan şehir, cinsiyet ve yaş gibi faktörlerdir. Bu faktörler ışığında en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ise genel olarak şu şekildedir;

İstanbul için 

25-34 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, yatarak tedavi: 409 TL 

25-34 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 1885 TL 

45-54 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, yatarak tedavi: 933 TL

45-54 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 1654 TL

35-44 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, yatarak tedavi: 1907 TL 

35-44 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 2682 TL 

55-64 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, yatarak tedavi: 1257 TL 

55-64 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 3497 TL 

Ankara için

25-34 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, yatarak tedavi: 1925 TL

25-34 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 3694 TL

35-44 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, yatarak tedavi: 1502 TL 

35-44 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 1264 TL 

45-54 yaş aralığı, ayakta + yatarak tedavi: 3873 TL 

55-64 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, yatarak tedavi: 1111 TL 

55-64 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 2551 TL 

İzmir için 

25-34 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, yatarak tedavi: 219 TL

25-34 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 2938 TL 

35-44 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 2853 TL 

45-54 yaş aralığı, erkek cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 1314 TL 

55-64 yaş aralığı, kadın cinsiyeti, ayakta + yatarak tedavi: 2860 TL 

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı ne kadar?                      

 Tamamlayıcı sağlık sigortası, fiyat olarak cinsiyet, şehir ve tedavi yöntemleri bakımından farklılık göstermektedir. Bu farklılık eksenin de özel bir sigortadan daha farklı olarak çeşitli fiyatlar sunar. Büyükşehirler için yukarıdaki listelenmiş fiyatlar düzeyinde; 25-64 yaş arası yatarak tedavi fiyatı 400-2000 TL, 25-64 yaş arası yatarak + ayakta tedavi 1300-3900 TL olarak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisinde yer almaktadır. Bu fiyatlar aynı zamanda tedavinin türü ve kapsamı dahilinde de çeşitlilik göstermektedir. Var olan bu çeşitliliğe verilen önem oranında en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları da belirlenmiş olur. 

Özel Sağlık mı Tamamlayıcı Sağlık mı?

Özel sağlık imkanları, fiyat konusundaki ayrılması gereken yüksek bütçe bakımından birçok hizmeti de beraberinde getirmektedir. Ancak bu ücretlerin fazla olması ve gelir gider dengesini sarsmayacak düzeyde yer alan bir sağlık hizmetinin zorunluluğu, tamamlayıcı sağlık unsurlarının varlığını önemli hale getirmektedir. Bu önem içerisinde yer alan sağlık hizmetlerinin de aşırı detaylı sağlık hizmetlerini kapsamaması, ayakta veya kısa süreli yatarak tedavi unsurlarını barındırması nedeniyle tamamlayıcı sağlık, daha seçilebilir bir tercih olarak ortaya çıkmaktadır. Bu tercihin var olmasındaki ana sebep ise hem özel bir statüde yer alan bir sağlık hizmetine sahip olmak hem de uygun fiyatlara erişebilmektir. Ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası içerisinde yer alan SGK’nin de bir sağlık güvencesi yaratmasıdır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak mantıklı mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, birçok sağlık hizmetine ücretsiz bir şekilde ulaşmayı sağlar. Bu hizmetlere ulaşırken belirli bir miktarda sigorta ücretinin ödenmesi ile anlaşmalı özel hastane imkanlarından yararlanılır. Bu duruma ek olarak geniş tercih seçeneği, özel bir statüde yer almak ve uygun fiyatlardan yararlanabilme açısından tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak, günümüz koşullarında akıllı bir tercih olarak yer almaktadır. 

BENZER İÇERİKLER

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
“Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark”ı öğrenin. [...]
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları
Özel Sağlık Sigortası Yıllık Fiyatlar Ortalama Ne Kadardır?
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları, yaş, sağlık durumu ve poliçe [...]
özel sağlık sigortası ne demek
Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?
Özel sağlık sigortası ne demek; sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar. [...]
izmir özel sağlık sigortası
İzmir Özel Sağlık Sigortası
İzmir Özel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlayın. [...]
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Yabancılar için oturma izni sigortası fiyatları ve avantajları hakkında detaylı [...]
hamilelik sigortası nedir
Hamilelik Sigortası Nedir?
Hamilelik sigortası nedir, gebelik döneminde oluşabilecek sağlık masraflarını kapsayan bir [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?