/
/
Online Konut Sigortası – Konut Sigortası Fiyatları 2022

Online Konut Sigortası – Konut Sigortası Fiyatları 2022

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Konut Sigortası ev ve ev içerisinde yer alan eşyaları, deprem, su baskını gibi doğal afetlerden ve bunlarla beraber hırsızlık ve oluşabilecek yangınlara kadar birden fazla riske karşı koruma sağlayan oldukça geniş kapsamlı bir tür sigorta çeşididir. Konutta meydana gelecek herhangi bir tehlike ve hasar da sigortalıların büyük masraflardan kurtulmasına olanak sağlar.

Bu sigorta türü kesinlikle zorunlu olmamakla beraber, isteğe bağlı olarak yaptırılabilmektedir. Hem sigorta şirketlerinden hem online şekilde online konut sigortası yaptırabilirsiniz. Ayrıca sadece ev sahipleri değil, kiracılarda bu konut sigortasından yararlanabilme şansına sahiptir. Bu konut sigortasından faydalanabilmek için ev sahibi olma zorunluluğu bulunmaz, bunun akabinde evde ikamet eden herkes bu sigortadan faydalanabilme hakkına sahiptir. 

Konut Sigortası Genel Kapsamları Nelerdir?  

Oldukça geniş kapsamda teminat imkanları sunan en uygun konut sigortası;  ev içinde oluşabilecek risklerin yanı sıra, meydana gelebilecek doğal afetlere karşı da tam anlamı ile koruma sağlayarak güvence imkanı sunar.

Yaptırılması kesinlikle zorunlu olmayan konut sigortası, kişilerin isteğine bağlı olarak yaptırılmaktadır. Kişilerin gerek internet ortamında gerekse, direk dolaşarak sigorta acentelerini karşılaştırmaları ve kendilerine en uygun olan teminat poliçesini seçebilme şansı vardır. 

Üstelik bu konut sigortasından faydalanabilmek için ev sahibi olma gibi kişiyi zorlayıcı şartlar yer almaz. Evde ikamet eden herkes bu avantajlı paketten en iyi şekilde yararlanabilme hakkına sahiptir. Konut Sigortası buna benzer özellikleri sayesinde birden fazla kişi tarafından tercih edilerek, gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir. 

Konut Sigortası kapsamı, ana ve ek teminatlardan oluşur. Ancak bu teminatlar tercih edeceğiniz şirketlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden, konut sigortası yaptırmak isteyen kişilerin ilk olarak teminat bilgilerini araştırarak öğrenmeleri oldukça önem arz etmektedir.

Bu bağlamda konut sigortasında yer alan ana teminatlar içerisinde ilk olarak yangın riski gelir. Bütün sigorta şirketleri yangın riskine karşın mutlaka teminat güvencesi sunar. 

Bu teminat kapsamında yıldırım ve yangından ötürü eşyalarda oluşan hasarlar güvence altına alınır. Bunlarla beraber infilak ve yangın sebebiyle meydana gelen duman ve buharların sigortalı eşyalara direk biçimde verdiği hasarlarda karşılanmaktadır. 

Konut sigortasında yer alan ek teminatlar içerisinde ise; Grev, kargaşa, lokavt, terör ve halk hareketleri, cam kırılmaları, hırsızlık, ferdi kaza sigortası, enflasyondan korunma, dahili su, izolasyon zayıflığı sebebiyle meydana gelen hasarlar, boya badana duvar kağıdı masrafları, misafirlere ait eşyalar, yakıt sızdırmaları, bahçe ağaçları ve süs bitkileri bulunmaktadır.

Ancak bunlarla sınırlı kalmayıp konutun dışında bulunan eşyalar, elektronik cihaz sigortası, elektrik hasarları,   hukuksal koruma, 3.şahıslara karşı mali sorumluluk, araba çarpması, yangın mali sorumluluk, gasp ve kapkaç, duman, enkaz kaldırma, makine kırılması, alternatif ikamet değişikliği ve taşınma, aile reisi sorumluluğu ile yardım hizmetleri de bu kapsamda yer almaktadır.

konut-sigortası-kapsamı

En Uygun Konut Sigortası Yapan Sigorta Firmaları Hangileridir? 

Konut sigortası; konutunuzu teminat kapsamına göre deprem, yangın, sel, su baskını, dolu, hırsızlık, cam kırılması ve birden fazla olası zarara karşı güvence altına alan bir tür sigorta çeşididir. Konut sigortası yaptırmayı planlayan kişiler için merak konusu olan ve bir hayli araştırılan husus ise; en uygun konut sigortası fiyatları sunan firmalardır.

Çünkü, her sigorta şirketinin sunmuş olduğu teminat paketleri değişkenlik göstermektedir. Sunulan uygun avantajlı konut teminat paketleri kapsamında en önde gelen firmaların başında ise; Sigortahazir.com gelmektedir. 

Özellikle de sigorta poliçesinin kapsamını genişleterek pek çok riske karşı ev ve eşyaları bütünüyle güvence altına alan Sigorta Hazır firması, birçok kişi tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir. 

sigorta-şirketleri

Bir Sigorta Acentesinden Konut Sigortası Teklif Al İşlemi Nasıl Yapılır?

Konut sigortası yaptırabilmek için  farklı şirketlerden teklif alabilmenin amacı, en uygun poliçeye sahip konut sigortasına ulaşabilmektir. Her sigorta şirketinin sunmuş olduğu teminat paketleri, kapsamları ve aynı zamanda da şartları  poliçeye göre farklılık gösterir. 

Sigorta acentesinden konut sigortası teklif al arayışlarına giren kişilerin, bizzat sigorta acentelerini dolaşmaları gerekmektedir. Hangi sigorta şirketinden konut poliçesi yaptırmak istediğinize karar verdikten hemen sonra yetkili olan acenteye giderek rahatlıkla konut sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Ayrıca en yakınınızda bulunan yetkili acenteye ulaşabilmek için ise; sigorta şirketlerinin web sitesini kısa bir biçimde inceleyerek yardım alabilmeniz pekâlâ mümkündür. Son olarak online konut sigortası teklif al seçeneği de değerlendirilerek çok kısa sürede aklınıza yatacak ve bütçenizi aşmayacak teminat poliçelerine anında ulaşarak sahip olabilirsiniz.

Ev Sigortasının Hangi Konutlar İçin Yapılması Uygundur? 

Sigorta yaptırmak isteyen kişiler için akıllarda soru işareti uyandıran diğer bir konu ise bu avantajlı paketlerin hangi konutları kapsadığı ile alakalıdır. Kısaca değinmek gerekir ise; Konut sigortası çelik ve betonarme olan binalara uygun olup, yaptırılmaktadır. 

Ahşap, kerpiç ve diğer binalara maalesef konut sigortası yaptırılamaz. Fakat genel itibari ile bu şekilde olsa da ahşap ve diğer bina türleri için konut sigortası yapan bazı sigorta şirketleri de elbette bulunmaktadır.

Ayrıca ev sahibi ve kiracılar konut sigortasını kolaylıkla yaptırabilir. Bu sayede kiracılar da eşya sigortası ile eşyalarını en iyi biçimde güvence altına alabilir. 

Kapsamda yer alan hırsızlık teminatı ile çalınan eşyalarının maddi zararını karşılayabilir veyahut boya, badana, dekorasyon masraflarını da kolaylıkla teminat altına alabilmektedir. Ayrıyeten ev sahipleri bina sigortası ile binanın kendisinde oluşabilecek zararları, eşya sigortası ile ise, eşyaları güvence altına alabilmektedir.

Sigorta Firmasından Yaptırılan Ev Sigortası Yorumları Nasıldır?

Sigorta firmasından yaptırılan en iyi konut sigortası yorumları içerisinde gayet olumlu dönüşlerin olduğu ve kullanıcı memnuniyetinin en üst düzeyde tutulduğu bazı yorumlar şu şekildedir;

  • AHMET ŞEN – Sigorta Hazır sayesinde en uygun konut sigortasını yaptırarak evimde güvenle oturuyorum. 

 

  • SELEN ERDEM – Sigorta  Hazır’ın sunmuş olduğu teminat paketleri içerisinden kendime en uygun avantajlı poliçeyi seçerek, güvenilir ve sorunsuz hizmetin keyfini sürüyorum. 

 

  • MURAT DEMİR –  Piyasada bulunan en uygun konut sigortasına, daha ucuz maliyet ve daha profesyonel hizmet ile Sigorta Hazır sayesinde sahip oldum.

 

ev-sigortası-yorumları

Online Konut Sigortası Yaptıranlar İçin En Büyük Avantaj Nedir?

Online Konut sigortası yaptırabilmek için büyük araştırma içerisine giren kişiler, kendileri için en avantajlı olacak teminat paketini seçebilmek adına uzun uğraşlar vermektedir. Aynı zamanda online ev sigortası yaptırmanın kendilerine ne gibi avantajlar sunacağı da bir hayli merak uyandırmaktadır.

Özetle bahsetmek gerekir ise; online konut sigortası yaptırmak oldukça basit bir işlemdir. Sadece 2-3 dakikanızı ayırarak, kendinize en uygun olan poliçeye sahip olabilmeniz mümkündür.

Bu sigorta sayesinde konutunuzu veyahut da içindeki eşyaları belli tehlikelere karşı güvence altına alabilirsiniz. Evinizi, eşyalarınızı ve aynı zamanda da binanızı yangın, deprem ya da hortum gibi doğal afetlere karşın koruma bütünü ile koruma altına alarak maddi zararları ağır kayıplara maruz kalmadan karşılayabilirsiniz. 

Evinizde veya eşyalarınızda oluşabilecek herhangi bir zarara karşılık tüm hasarlar, sigorta genel şartları dahilinde ise teminatlarınıza göre size tazminat ödemesi gerçekleştirilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki, tercih ettiğiniz şirketin ev sigortası yorumlar kısmını inceleyerek göz atmanız fikir edinmeniz açısından gayet yol gösterici olacaktır.

Genel olarak online konut sigortası yaptırmanın en büyük faydası, ek teminatlar sayesi ile meydana gelebilecek tüm durumlara karşın konutun tam anlamı ile koruma altına alınabilmesidir. Yaptırılan konut sigortası, birden fazla tehlikeye karşı sizi güvence altına almaktadır. 

Ayrıca konut sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası kapsamından oldukça daha kapsamlı olup, zengindir. Çünkü; Zorunlu Deprem Sigortası, yalnızca depremlerde konutunuzun maruz kaldığı hasarları  yani maddi zararları karşılar. Konut sigortası ise; içerdiği teminat kapsamına göre yangın, sel, hortum gibi doğal afetlerle birlikte hırsızlık ve terör gibi durumlar sonucunda meydana gelen maddesel zararları da pekâlâ karşılamaktadır.

 

Konut Sigortası Fiyatları 2022 Ne Kadardır?

Yeni yıl ile beraber DASK kurumunun tarife primlerinde yapmış olduğu artış, sigorta şirketlerinin deprem dışında sunduğu diğer teminatlar için aldığı primler de buna bağlı olarak artarak güncellenmiştir. 2022 yılı itibari ile konutların inşaat maliyetleri arasında bulunan dayanıklı tüketim mallarının da artışlarına paralel olarak, konut sigortalarındaki toplam bedeller de artış göstermektedir.

Fakat tüm bunlara rağmen yine de 2022 yılında konut sigortası fiyatlarında pek ciddi artışlar söz konusu değildir. Burada önemli olan detay, en uygun konut sigortası yapan şirketler ile iletişime geçerek size sunulan avantaj paketlerinden kendinize en uygun olanını tercih edip,  makul fiyatlarla poliçenizi almaktır. 

 Bu yüzden net bir rakam söylemek gerekir ise; maalesef bunun için belli bir ücretten bahsetmek pek doğru olmayacaktır. Çünkü, her sigorta acentesinin sunduğu teminat poliçesine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

konut-sigortası-fiyatları-2022

Online Konut Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Online Konut Sigortası fiyatları için belirli bir rakam söylemek pek doğru olmayacaktır.  Çünkü, sigorta şirketlerinin sunduğu hizmet kalitesine ve sağladıkları teminat paketlerine göre bu fiyatlarda artış ya da düşüş gözlemlenebilmektedir.

Bu bağlamda en uygun konut sigortasına sahip olabilmek için internet aracılığı ile karşılaştırmalı araştırmalar yaparak, makul fiyatlar ile dilediğiniz konut sigortasına anında sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Konut  sigortası DASK aynı mı?

Tabii ki de konut sigortasıyla DASK aynı değildir. Birbirlerinden oldukça farklı hizmet kapsamları bulunmaktadır. Çünkü; DASK sadece deprem ile depreme bağlı olarak gelişen hasarlarla alakalı bir güvence ortamı sağlamaktadır. Fakat konut sigortası ise, sadece deprem ile sınırlı kalmayarak sel, su baskını ve yangın gibi birden fazla risklere karşı konut güvenliğini tam anlamı ile sağlamaktadır.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortanızın güvence  teminatlarını elbette sahip olduğunuz poliçe belirlemektedir. Ancak genel olarak; yangın, grev, kargaşa, lokavt, terör ve halk hareketleri, cam kırılmaları, hırsızlık, ferdi kaza sigortası, enflasyondan korunma, dahili su, araba çarpması, yangın mali sorumluluk, gasp ve kapkaç, duman, enkaz kaldırma, makine kırılması, alternatif ikamet değişikliği ve taşınma, aile reisi sorumluluğuyla yardım hizmetlerini kapsamaktadır.

Konut Sigortasından Nasıl Faydalanılır?

Konut sigortasından faydalanmak isteyen kişiler, kendi bütçelerine en uygun avantajı sunan sigorta acentelerini karşılaştırarak diledikleri şekilde hizmet alabilir. Konut Sigortası kapsamında evlerin yangın, sel, deprem ve birden fazla tehlikeye karşı güvence altına alınması pekâlâ mümkündür.

Genel itibarıyla DASK ile çok farklı özelliklere sahip olarak, geniş kapsamlı koruma güvencesini sunan konut sigortası yaptıranlar bu sayede hem doğal afetlere karşı, hem de doğal afetler dışında meydana gelebilecek tüm hasarlara karşı evlerini güvence altına almaktadır.

BENZER İÇERİKLER

bursa konut sigortası
Bursa Konut Sigortası
Bursa konut sigortası, evlerin doğal afetler, hırsızlık ve diğer risklere [...]
işyeri deprem sigortası
İşyeri Deprem Sigortası Yapılır Mı?
İşyeri deprem sigortası ile işinizi deprem risklerine karşı güvence altına [...]
daire sigortası
Daire Sigortası Nedir?
Daire sigortası ile evinizi güvence altına alın. Yangın, su baskını [...]
zds poliçesi nedir
ZDS Poliçesi Nedir?
ZDS Poliçesi nedir? Türkiye’de zorunlu deprem sigortası olarak bilinen ZDS [...]
yıllık ev sigortası
Yıllık Ev Sigortası Ne İşe Yarar?
Yıllık ev sigortası, ev sahiplerine bir yıl boyunca süregelen güvence [...]
depremde sigortanın önemi
Depremde Sigortanın Önemi, Yararları Nelerdir?
Deprem, yaşandığı coğrafyalarda büyük yıkımlara neden olabilen doğal bir felakettir. [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?