/
/
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olduğunuz zaman özel hastanede tedavi olmanızı sağlar. Yani SGK’lı olduğunuz durumlarda rahatlıkla bu sigorta türü ile özel hastanelerde birçok hizmetten yararlanabilirsiniz. Size göre en uygun sağlık sigortası çeşitlerini öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde belirtilen teminatlar altında bazı muayene, tetkik ve tedavi giderleri karşılanır. Bu karşılama durumu SGK geri ödeme kuralları ve özel şartlar noktaları altında gerçekleşir. Bununla birlikte poliçe devlet destekli bir sigortayı kişilere sunarak güvence altında olmalarını sağlar. Poliçenin teminatları hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi şeklinde ayrılır. Kısacası bu hizmetlerde SGK’nın karşıladığı masrafların üzerini bu sigorta türü tamamlar. Güvenli bir gelecek ve olası sağlık problemlerini kolaylıkla çözmek için kişiler bu poliçeyi seçer. Peki tamamlayıcı sağlık sigortası nedir, neleri kapsar, tamamlayıcı sağlık sigortasının dezavantajları nelerdir? Son zamanlarda sıkça merak edilen bu konuyu sizler için ele aldık. Hadi gelin hep birlikte içeriğimizi daha yakından inceleyelim.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımı kapsadığı durumlara bağlıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusunun cevabını verdikten sonra sigortanın kapsadığı durumları ele alacağız. Bu sigortanın kapsamı yukarıda da söylediğimiz gibi ayakta tedavi ve yatarak tedavi şeklinde ayrılmıştır. Ayakta tedavi hizmetleri; tahlil, muayene, tetkik ve küçük cerrahi müdahalelerden oluşur. Yatakta tedavi hizmetleri ise; oda, refakatçi, yemek ve diyaliz gibi hizmetleri kapsar. Bununla birlikte ek teminat paketleri alınarak sigortanın kapsamını genişletmek mümkündür. Poliçenin genişletilmesi konusu sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Poliçe detayları ve ek teminatlarla ilgili detaylı bilgiyi sigorta şirketinizden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası tercihi yaparken öncelikle kendinizin ve ailenizin ihtiyaçlarını belirlemeniz gerekir. Ailenizdeki her yaş grubu için bu sigortayı tercih edecekseniz size uygun aile paketlerini inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte hamilelik döneminde poliçeyi tercih etmek size birçok avantaj sağlar. Bu nedenle sigorta seçiminde öncelikle kişisel ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Ardından size en uygun olan paketi seçerek sigortadan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak hayatınız boyunca sizi sağlık konusunda düzenli bir tedavi almanızı sağlar. Ayrıca hayatınızı kolaylaştırarak olası durumlarda gönlünüzü rahat ettirir. Bu sigorta ile sağlık harcamalarınızda ekstra ödemelere gerek kalmadan en kaliteli tedaviye ulaşmanız mümkündür. Kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak için hemen Hazır Sigorta’dan teklif alın, kaliteli hizmetlerden yararlanmaya başlayın.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2022 yılı için aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Teminat Türü Yatarak Tedavi Kapsamı Ayakta Tedavi (Yıllık) Fiyat
Yatarak Limitsiz Yok 1031 TL
Yatarak + Ayakta Limitsiz 10 Adet Muayene 2938 TL
Yatarak + Ayakta + Doğum Limitsiz 10 Adet Muayene 9343 TL

Tabloda belirtilen tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları son bir ay içerisinde güncellenen fiyatların hesaplamasıyla ortaya çıkmıştır. Genel olarak sağlık sigortası fiyatları da değişiklik gösterebilir. Sigorta şirketlerinden alacağınız sigorta teklifleri; yaşınız ve sağlık durumunuza göre değişiklik gösterir.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-fiyatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı; ayakta ve yatarak tedavi teminatlarıyla oluşur. Bununla birlikte olası bir kaza durumunda acil servislerde bu sigortadan hemen destek alabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını ayrı ayrı ele alalım:

Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarından biri olan ayakta tedavi teminatı, kısa süreli sağlık giderlerinde kullanılır. Yani sonradan oluşmuş ve 24 saatten kısa süren sağlık sorunlarında bu teminat ön plana çıkar. Bu teminatı sadece yatarak tedavi teminatına ek olarak satın alabilirsiniz. Tek başına alamayacağınız bu teminatı yatarak tedavi teminatıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayakta Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Ayakta tedavi teminatı kapsamını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Laboratuvar tetkikleri
 • Fizik tedavi
 • MR
 • Tomografi
 • Ayakta yapılacak tüm muayene hizmetleri
 • Röntgen

Dâhil olan bu sağlık hizmetlerinde günlük limit şartı bulunmaz. Ancak bir yıl içerisinde olacağınız 8-10 muayeneden sonra ek ücret ödeme durumu gerçekleşebilir. Bununla birlikte bahsettiğimiz durum; sigorta şirketlerinin poliçe teminatlarına göre değişkenlik gösterir.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi teminatı; hastanede 24 saatten fazla yatılan durumlarda oluşan masrafları karşılar. Bu yatış ve tedavi masrafları şunlardır:

 • Kemoterapi
 • Radyoterapi
 • Refakatçi giderleri
 • Ameliyat ücretleri
 • Ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gereken kontroller
 • Diyaliz

Poliçenize yatarak tedavi teminatını tek başına ekletebilirsiniz. İstediğinize göre bu teminata ek olarak ayakta tedavi teminatının da eklenmesini talep edebilirsiniz. Bununla birlikte psikolojik tedaviler, diş tedavisi, diyetisyen ve check-up gibi ek teminatlar da poliçeye eklenebilir.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Şirketleri Hangileridir?

Tamamlayıcı sağlık sigorta şirketleri aşağıdaki gibidir. Bu şirketler hem özel sağlık sigortası hem de tamamlayıcı sağlık sigortası sunar. Sektörde lider konumunda olan Hazır Sigorta’dan sadece birkaç adımda tamamlayıcı sağlık sigortası teklifine ulaşabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Allianz Sigorta Anadolu Sigorta Axa Sigorta
Demir Hayat Sigorta Doğa Sigorta Ak Sigorta
Eureko Sigorta Groupama Sigorta Türkiye Sigorta
Bupa Acıbadem Sigorta Mapfre Sigorta NN Hayat Sigortası
Ray Sigorta Sompo Sigorta Türk Nippon Sigorta

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Var mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası 0-70 yaş arasındaki tüm kişiler için uygundur. Ancak bu yaş durumu sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Bazı sigorta şirketleri maksimum yaş sınırını 60 olarak belirlemiştir. Bunun nedeni 60 yaş üstü kişilerin yaş aldıkça sağlık harcamalarının artmasından kaynaklanır.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası-yaş-sınırı

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçenin kapsam dışı bıraktığı bazı durumları mevcuttur. Bu durumlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Kişide var olan bir hastalık teminatı poliçe tarafından kapsanmaz. Yani bu hastalık teminat dışında kalır. Yine kişi SGK’lı değilse, ilaç ve diş gibi tedavi masrafları da kapsam dışı durumlar içindedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ücreti ne kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ücreti hesaplamasında bazı kriterler kullanılır. Bu kriterler her sigorta şirketinde farklıdır. Ancak genellikle; çalışma durumu, yaş, yaşanılan yer gibi kriterler çoğu sigorta şirketinde aynıdır. Bu nedenle sigorta şirketinden teklif aldığınızda bu kriterlerin sunulması, fiyat konusunda aktif bir rol oynar.

Tamamlayıcı özel sağlık sigortası ne demek?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı bir kişinin özel hastanelerde masraf yapmadan sağlık hizmeti almasını sağlayan bir sigortadır. Yani kişi, özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sağlık hizmetlerinden faydalanabilir. Böylelikle sağlık giderleri düşülür ve yüksek bir standarttan hizmet alması sağlanır. Yani SGK’nın anlaşmalı olduğu hastane ve hekimlerden bütçenizi zorlamadan kaliteli hizmet almanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğumu karşılar mı?

Evet, karşılar. Doğum teminatı yatarak tedavilerde limitsizdir. Yani ortaya çıkacak masrafların tümü sigorta tarafından karşılanır. Ancak bu teminattan faydalanmak için hamileliğinizde ayakta tedavi teminatını almanız gerekir. Yapılacak muayene ve tetkikler sigorta şirketiniz tarafından belirlenir.

BENZER İÇERİKLER

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark
“Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark”ı öğrenin. [...]
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları
Özel Sağlık Sigortası Yıllık Fiyatlar Ortalama Ne Kadardır?
Özel sağlık sigortası yıllık fiyatları, yaş, sağlık durumu ve poliçe [...]
özel sağlık sigortası ne demek
Özel Sağlık Sigortası Ne Demek?
Özel sağlık sigortası ne demek; sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar. [...]
izmir özel sağlık sigortası
İzmir Özel Sağlık Sigortası
İzmir Özel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlayın. [...]
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Oturma İzni Sigortası Fiyatları
Yabancılar için oturma izni sigortası fiyatları ve avantajları hakkında detaylı [...]
hamilelik sigortası nedir
Hamilelik Sigortası Nedir?
Hamilelik sigortası nedir, gebelik döneminde oluşabilecek sağlık masraflarını kapsayan bir [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?