/
/
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydaları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydaları

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları kişiden kişiye ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) istinaden özel hastahane kurumlarında yaşam hizmetlerine istinaden ödeme planı olarak karşınıza çıkacak bir sigorta planıdır.

Kolay Uygulama

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası başvurusunda bulunabilir ve size en yakın sigorta şirketinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uygun Ödeme Seçenekleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bütçe Dostu

Bağlı kurum seçenekleri ile bütçenize uygun tamamlayıcı sağlık sigortası’ndan yararlanabilirsiniz.

Ne kadar standart niteliklere ve özelliklere sahip olsalar da en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası birçok farklı özelliğe göre değişkenlik gösterebilir. Sizin için en doğru sağlık sigortası alternatifini bulmak yararınıza olacaktır. 

tamamlayıcı-sağlık-sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir:  SGK anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olan ve Sigorta Şirketleri tarafından tamamlayıcı sağlık sigortası sözleşmesi ile sağlanan bir poliçedir (özel sağlık sigortası sözleşmesi değildir, özel sağlık sigortası sözleşmesi tamamlayıcı sağlık sigortası sözleşmesinden farklıdır). Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi, tıpkı özel sağlık sigortalarında olduğu gibi, sigortsalının poliçe süresi içinde kaza sonucu oluşan hastalık ve/veya yaralanma durumunda tedavisi için gerekli olan masrafları karşılamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası avantajları ise ihtiyacınıza ve bütçenize göre değişkenlik gösterebilir.

İki tür tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi vardır:

  • Yatarak tedavi
  • Yatarak + Ayakta Tedavi

Yatarak Tedaviler: Ameliyat, Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz, Trafik Kazası Nedeniyle Diş Tedavisi, Minimal Cerrahi Müdahaleler, Acil Durum, Ameliyat Öncesi / Ameliyat Sonrası Muayene, Ameliyat Sonrası Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Evde Bakım, Tıbbi Ekipman gibi Giderler, Ambulanslar ödeme oranına göre bu poliçe kapsamındadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavi %100 ve sınırsızdır. Sigortalı kuruluşlarda herhangi bir ödeme yapılmasına gerek yoktur.

Ayakta Tedaviler: Muayene, tetkik, MR, Röntgen, Fizik Tedavi gibi ileri tanı yöntemlerini içeren giderler belirlenen tutara göre bu poliçe kapsamındadır (İlaç ve gözlük giderleri SGK tarafından karşılandığı için bu poliçeye dahil değildir.). Tamamlayıcı sağlık sigortası için belirtilen miktar (8-10) aynı bölümde sınırsızdır. Örneğin sigortalı aynı dosyada olmak şartıyla 10 gün içerisinde istediği kadar ileri teşhis yöntemlerine sahip olabilir. Sadece SGK katkı payı (şu anda 15 TL) ödenmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2022 gibi detaylara ise yazımızın kalanında değineceğiz.

tamamlayıcı-sağlık-sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Teminatlar Nelerdir?

Yatarak tedavi

Yatarak Tedavi, poliçe başlangıç ​​tarihinden itibaren Yatarak Tedavi gerektiren tıbbi müdahaleleri kapsar.

  • Sigortalının dahili ve/veya cerrahi yatışları
  • Cerrah veya doktor ücretleri
  • Tıbbi operasyon malzeme giderleri

Ayakta tedavi

Ayakta Tedavi Poliçe başlangıç ​​tarihinden itibaren ayakta tedavi gerektiren tıbbi müdahaleleri kapsar. Ayakta tedavi teminatı 8, 10 doktor muayenesi hakkı ile sınırlıdır.

  • Doktor muayenesi
  • Görüntüleme hizmetleri (mr, tomografi vb.)
  • Analiz
  • Fizik tedavi ve rehabilitasyon giderler

Peki faydalarına göre tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye gibi detaylar almanız gerekseydi hangi sağlık sigortasını tercih etmeniz gerekirdi?

tamamlayıcı-sağlık-sigorta-kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var Mı?

Tamamlayıcı sağlık poliçesi, ürün özel ve genel şartları kapsamında SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alacağınız sağlık hizmetlerini kapsar. SGK ile anlaşması olan kurumların da bu ürün için sigorta şirketleri özel anlaşması olması gerekmektedir. Sigortalının, SGK’nın anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşlarından sağlık hizmetleri karşılığında ödeyebileceği ek ücretlerin, ürüne ilişkin özel ve genel hüküm ve koşullarda karşılanması poliçesidir. SGK’nın anlaşmalı olduğu kurumların da bu ürün için sigorta şirketleri anlaşması olması gerekmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları ndan yararlanmak için bu poliçeyi satın alarak SGK ile anlaşmalı geniş kurum ağından faydalanabilir, özel hastanelerde ek ücret ödemeden tedavi olabilirsiniz. Tabii tamamlayıcı sağlık sigortasının da kendi içerisinde dezavantajları söz konusudur. Bu tamamlayıcı sağlık sigortasının dezavantajları çok olmamakla birlikte bazen sizi etkilemeyebilir. Bu yüzden araştırmak önemlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK kapsamına giren 0 – 65 yaş aralığındaki tüm vatandaşlar tarafından satın alınabilir. Dolayısıyla tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı 65 olarak belirtilebilir.

tamamlayıcı-sağlık-sigortasında-yaş-sınırı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Aileniz ve kendiniz için bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun sağlık sigortası planınızı oluşturabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile SGK’nın anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşlarının tüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sigortalı olan kişileri kapsar. Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında, ziyaretiniz sırasında oluşabilecek ücret farkı, özel şartlarda belirtildiği üzere %100 sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Bu şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası faydalarından yararlanabilirsiniz.

Devletin SGK harcamaları için zorunlu olarak aldığı 15 TL’lik yasal katkı payı dışında herhangi bir masraf ödemeden tedavinizi tamamlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun alternatif planlar bulabilirsiniz: sadece yatarak veya yatarak ve ayakta tedavi (yılda 10 kez sınır). 18-48 yaş arası kadın sigortalılarımız için hamilelik teminatını poliçenize ekleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyat Alma İçin Yapılması Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı almak için öncelikle kendinize ve ihtiyaçlarınıza uygun sigorta şirketlerini araştırmanız ve bir seçim yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinde tamamlayıcı sağlık sigortası sunan ve farklı avantajlar ile dezavantajlara sahip birçok farklı sigorta şirketini bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ihtiyacınıza uygun tamamlayıcı sağlık sigorta şirketi bulmak olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası faydaları ve dezavantajları bu şirketlerin sunduklarına göre değişkenlik göstermektedir. 

İnternet üzerinden ihtiyacınıza uygun bir sigorta şirketi bulduktan sonra kendileri iletişime geçerek gerekli fiyat sorgulamasını yapabilirsiniz. Müşteri temsilcileri size gerekli bilgilendirmeleri yapacaklar ve yapmanız gerekenleri ileteceklerdir.

Kapsamlar

Ameliyat

Sigorta şirketleri, yatarak tedavi sırasında ameliyat gerekmesi durumunda ameliyathane giderleri, anestezi ekipmanları ve doktor ücretlerini karşılamaktadır.

Ameliyat sonrası fizyoterapi:

Sigorta şirketleri, ameliyat veya yoğun bakım sonrası fizik tedavi masraflarını karşılar.

Oda, yemek ve refakatçiler:

Sigorta şirketleri, hastanede yattığı her gün için oda, yemek ve odada refakatçi bulunmasının tıbbi olarak gerekli olduğu durumlarda refakatçi ile ilgili masrafları karşılamaktadır.

Yoğun bakım:

Sigorta şirketleri, yoğun bakım ünitesindeki tedavi giderlerini karşılamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortası işe yarıyor mu?

Yaşam boyunca olumsuz sağlık durumlarının (hastalık, afet vb.) ne zaman başımıza geleceğini ne yazık ki bilemeyiz. Bu nedenle ne olursa olsun her şeye rağmen hayattaki en önemli olgu olan sağlık için bir garantiye sahip olmak insanın işine yarayabilir. Türkiye çapında her yıl binlerce kişi bu durumun farkına varmakta ve sigorta şirketlerine başvurarak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktadırlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri karşılamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası olağandışı bazı durumları kapsamayabilir. Bunun için kesin bir neden vermek oldukça zordur. Bilmeniz gereken, ne olursa olsun en kötü durumda bile sağlık masraflarınız açısından büyük bir tasarruf sağlayacağınızdır. Bu nedenle sağlık sigortası seçerken eğer bütçeniz el veriyor ise en kapsamlı olanını seçmek en mantıklısıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası aileyi kapsar mı?

Planlar ayrıca ek bir ücret karşılığında tüm aileleri kapsayacak şekilde uyarlanabilir, böylece aileler için bir koruma ve güvenlik düzeyi eklenebilir. Tamamlayıcı sigorta, ek bir aylık masraf olsa da, ciddi bir hastalık veya rahatsızlıktan muzdarip olursanız, planlar kendileri için ödeme yapmaktan daha fazlasını yapabilir.

BENZER İÇERİKLER

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları
Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları
Hamileyken doğum sigortası fiyatları, sağlık harcamalarınızı planlamanıza yardımcı olabilir. Doğum [...]
geçmiş hastalıkları kapsayan sağlık sigortası
Geçmiş Hastalıkları Kapsayan Sağlık Sigortası Mevcut Mu?
Geçmiş hastalıkları kapsayan sağlık sigortası ile sağlık geçmişinizi göz önünde [...]
İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
“İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası“, sağlık harcamalarınızı kapsayan önemli bir güvence [...]
Hamile Sigortası
Hamile Sigortası Neden Önemlidir?
“Hamile Sigortası“, bekleyen anneler için mali koruma sağlayan kapsamlı bir [...]
Doğum İçin Sigorta
En Uygun Doğum İçin Sigorta Hangisidir?
Doğum için sigorta: Bebeğinizin sağlık ihtiyaçları için güvende olun. En [...]
_Doğum sigortası fiyatları 2024
Doğum Sigortası Fiyatları 2024
Doğum sigortası fiyatları 2024 için en güncel bilgilere erişin. Uygun [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?