/
/
En İyi Sağlık Sigortası

En İyi Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al!

İhtiyacınız Olan Pek Çok Üründen Hemen Ücretsiz Teklif Al

Sağlık sigortası, bireylerin tıbbi olarak yaşama ihtimali olan risk ve sorunlara karşı bir önlem olarak yaptırdığı bir sigorta çeşididir. Bu sigorta çeşidi içerisinde, aniden gelişebilecek sağlık problemlerine yönelik birtakım hizmetler bulunmaktadır. Sağlık sigortasının reçete, klinik hastalıkları ve yaralanma türlerini içeren hizmetleri içerisinde barındırması, iyi bir sağlık sigortası donanımını da beraberinde getirir. Bu noktada yer alan en iyi sağlık sigortası, genel sağlık sorunlarının belirler ve gider tablosu oluşturarak bir sağlık sigortası hizmeti sunar.

Sağlık Sigortası Nedir? 

Sağlık sigortası, kişilerin süreklilik gösteren veya aniden çıkması tahmin edilen bazı sağlık sorunlarının çözümü noktasında yer alan bir sigorta türüdür. İnsanların temel sağlık hizmetlerine ulaşmada yer alan sağlık sigortası, maddi olarak da kolaylık sağlamaktadır. Kişilerin kendilerine göre uygun olan sağlık sigortası paketini seçmesi ve ödeme sürelerindeki esneklik, maddi kolaylık unsuru içerisinde yer almaktadır. Muayene ve bazı tahlil işlemleri, sağlık sigortası içerisinde genel bir kapsam dahilinde bulunan temel sağlık hizmetleridir. Bu hizmetler dahilinde devlet destekli Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK), SGK kapsamına ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel yapıda yer alan özel sağlık sigortası hizmetleri de mevcut olmaktadır. sağlık-sigortası-nedir

En İyi Sağlık Sigortasına Nereden Ulaşılır? 

İstek ve ihtiyaçlara göre bir sağlık sigortası belirlemek, bu konuda yapılacak olan bir ön çalışma ile meydana gelir. Sigortahazir.com gibi siteler aracılığı ile karşılaştırmalı olarak sağlık sigortası hizmetlerine ulaşılır. Kapsamı ve fiyatları bakımından uygun olan bir sağlık sigortası ve firması seçilir. Bu seçimlerde dikkat edilmesi gereken; sağlık sigortasının memnuniyet analizlerini içermesi, 7/24 ulaşılabilir olması, referans belirtmesi ve çeşitli avantajlı paketler sunması gibi detaylar bulunmaktadır. Bu firmalara erişim noktasında var olan internet sitelerine ek olarak çevreden gelen olumlu referanslar da en iyi sağlık sigortası seçiminde yer alır. 

Sağlık Sigortasının Memnuniyet Analizlerini İçermesi 

En iyi sağlık sigortası ulaşımında yer alan memnuniyet analizleri, kişilerin daha kolay ve hızlı bir şekilde tercih yapmasını sağlamaktadır. Sigorta hizmeti alacak olan insanlar, sağlık sigortası hizmetleri profillerine bakarak en uygun olanı seçmektedirler. Sağlık hizmeti seçeneklerinde yer alacak memnuniyet içerikli dönüşler, bireylerin en iyi sağlık sigortası seçiminde rol oynayan önemli bir faktör olarak yer almaktadır. 

7/24 Ulaşılabilir Olması 

Sağlık sigortası hizmetlerine erişim sağlamak, günün her saatini içeren zaman dilimlerinde var olmasını da beraberinde getirmektedir. Hem en iyi sağlık sigortası çeşitleri içerisinde yer alan hizmetlere ulaşmak hem de yaşanması ihtimal tıbbi sorunlara yönelik bilgi almak, 7/24 ulaşılabilir olmayı gerektirmektedir. 

Referans Belirtmesi 

En iyi sağlık sigortası hizmetleri, bu hizmetleri sunan firmaların iyi bir referans geçmişine sahip olması ile meydana gelir. Sağlık sigortası hizmeti alacak kişilerin bu referanslar üzerinden gideceği gerçeği de en iyi sağlık sigortası önemi noktasında yer alan önemli etmenlerden birisidir. 

Çeşitli Avantajlı Paketler Sunması 

Sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanmak isteyen bireyler, kendilerine en uygun olan sigorta paketlerini seçmek ve çeşitli avantajlardan yararlanmak isterler. Bu avantajlar kapsamında, fiyat seçimlerine göre oluşturulan uygun paket türleri, kişilerin en iyi sağlık sigortasını seçerken dikkat ettiği noktalardan birisi olmaktadır. 

sağlık-sigortası-kapsamı

Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketleri Hangileridir? 

Tercih edilme sıklığı ve tanınırlık açısından Türkiye’de belli başlı sağlık sigortası hizmeti veren sigorta şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerin listesi şu şekildedir; 

Hazır Sigorta 

sigortahazır.com olarak faaliyet gösteren Hazır Sigorta, seçkin bir sigorta anlayışı ile hareket etmektedir. Sağlık sigortası alanında da önemli hizmetler vermekte ve uygun fiyat avantajlarını müşterilerine sunmaktadır. 

Halk Sigorta
Vizyon ve misyon açısından yenilikçi sağlık hizmetleri sunan Halk Sigorta, sağlık sigortası sektöründe öncü niteliklere sahip ve sigorta bilinçlilik düzeyinin artmasına katkı yapan sigorta şirketlerinden birisidir. 

Simpaş Sigorta 

45 seneden fazla bir zaman içerisinde sigorta hizmetleri sağlayan Simpaş Sigorta, 120’den fazla şubesi ile sağlık sigortası alanında köklü hizmetler vermektedir. Müşteri geri dönüşlerinin pozitif bir yapıda yer alması da şirketin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. 

Doğa Sigorta 

Türkiye genelinde, geniş bir sigorta ağına sahip olan Doğa Sigorta, bireylerin kendilerine en uygun seçimleri içeren sağlık sigortası faaliyetlerini yürütmektedir. 

Sompo Japan Sigorta 

Japon sigorta sektöründe köklü bir şirket olan Sompo Japon Sigorta, Türkiye’de de Fiba Sigorta hizmetlerini içerisinde barındırmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası türünde de sağlık hizmetleri veren şirket, önemli sağlık sigortası hizmetlerine erişim konusunda kolaylık sağlamaktadır. 

Ak Sigorta 

Belçika kökenli olup uluslararası bir sigorta anlayışına sahip olan Ak Sigorta, Türkiye ortakları ile beraber hareket eden bir sigorta şirketidir. Sahip olduğu sigorta deneyimi açısından sağlık sigortası alanında da çeşitli hizmetler vermektedir. 

Anadolu Sigorta 

Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi unvanını taşıyan Anadolu Sigorta, sağlık sigortası alanında büyük çaplı sigorta şirketi olarak var olmaktadır. Personel kalitesi ve sağladığı sağlık sigortası hizmetleri açısından en iyi sigorta şirketleri içerisinde yer almaktadır. 

Axa Sigorta 

Sigorta sektörünün dev ortaklarından birisi olan Axa Sigorta; sigorta kategorileri, kaliteli sağlık sigortası hizmetleri ve fiyat konusundaki esneklik gibi konular açısından Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri arasında var olmaktadır. 

Allianz Sigorta 

Türkiye’nin en çok tercih edilen sigorta şirketi olan Allianz Sigorta, sigorta sektöründeki en büyük paya sahip olan sigorta firmasıdır. Çok iyi bir noktada yer alan referans geçmişi, sağladığı çok çeşitli sağlık sigortası hizmetleri ve müşteri profillerine göre yarattığı sigorta paket seçimleri gibi konular açısından Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri içerisinde ilk başta gösterilen bir sigorta şirketi olmaktadır. 

hazır-sigorta

En İyi Sağlık Sigortası Seçiminde Hangi Sigorta Çeşidi Avantajlıdır? 

Sağlık sigortası seçimlerinde çeşitli sigorta türleri bulunmaktadır. Özellikle sağlık sigortası alanında hizmet almak isteyen kişiler için farklı seçenekler mevuttur. Bu seçenekler; SGK sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası olarak yer almaktadır. 

SGK Sigortası 

Kamu veya özel sektörde çalışan kişiler için bir zorunluluk olarak görüldüğü SGK sigorta türü, bireylerin temel sağlık hizmetlerine ücretsiz olarak başvurmada yer alır. Kişisel olarak muayene ve diğer bazı sağlık hizmetleri noktasında herhangi bir ücret ödememe kolaylığını yansıtır. Temel düzeyde sağlık hizmetleri almak isteyen kişiler için uygun bir sigorta türüdür. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 

SGK kapsamına ek olarak diğer bazı sağlık sigorta hizmetlerinin devamlılık göstermesini isteyen kişiler için uygun olan bir sigorta türüdür. Küçük ölçekli bir ücret karşılığında, yıl içinde çeşitli sağlık hizmetlerinden genel olarak ücretsiz bir şekilde yararlanılır. İçerisinde yer alabilecek diğer hizmet unsurları ile de en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası belirlenmektedir. 

Özel Sağlık Sigortası

Ücret içeriği olarak diğerlerine göre daha büyük ölçekli bir yapıda yer alan özel sağlık sigortası; kapsama alanı, sağladığı hizmetlerin çeşitliliği ve kalitesi bakımından daha üst bir noktada bulunan bir sağlık sigortası çeşididir. Çeşitli sağlık hizmetleri paketlerine göre tercihler ve fiyatlandırma unsurlarına sahiptir. Sağlık hizmetleri olarak diğer sağlık sigortası türlerine göre daha avantajlı bir yapıda yer alır. 

sağlık-sigortası-çeşitleri

Sağlık Sigortası Yaptırmanın Önemi Nedir? 

Sağlık konusu, ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Bu konu içerisinde yer alan sağlık sigortası da yaptırılması gereken bir sigorta türünü oluşturur. Sağlık hizmetlerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak, bir sağlık sigortasına başvurmayı da beraberinde getirir. Ek olarak çeşitli muayene imkanları ve diğer tıbbi destekli servislerin sağladığı hizmetler de sağlık sigortası yaptırmanın önemli faktörlerinden birisi olmaktadır.

Sağlık Sigortası Fiyatları Neye göre Değişmektedir? 

Sağlık alanında yer alan sigorta fiyatları, birçok endekse göre farklılık göstermektedir. Sağlık sigortasının türüne göre değişiklik gösteren bu farklılık, sigorta paketinde yer alacak unsurlara göre devam etmektedir. Kişilerin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu veya istek dahilinde yer alacak konuları seçmeleri de bu farklılığı oluşturan etmenler arasında yer alır. Ek olarak sağlık sigortası hizmeti sunan firmanın kalitesi ve bu kalite kapsamında yansıtacağı fiyat dengesi de diğer unsurlar arasında var olmaktadır. Bu etmen ve unsurların yanında, çeşitli bazı faktörler de sağlık sigortası fiyatlarının değişim gösterdiği konular arasında yer alır. Bu konular;

  • Cinsiyet ve yaş aralığı
  • Medeni hal 
  • Sağlık hizmetlerinin süresi
  • Mevcut sağlık hizmetinin sağlanacağı il ve ilçenin konumu 
  • Aylık ve yıllık tedavi haklarının belirlenmesi 
  • Kapsamlı bir sağlık sigortası hizmeti isteği

gibi başlıkları içeren konulardır. 

sağlık-sigortası-fiyatları

Sağlık Sigortası Fiyatları 2022 Ne Kadardır? 

SGK, Tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık sigortaları olmak üzere sağlık sigortası fiyatları genel listesi, şu fiyat içeriği ve aralığında varlık göstermektedir;

SGK Sigortası Fiyatları

Bireyler için ücretsiz, yalnızca ilaç ve ekstra bakım masrafları için 200 TL’nin altında bir fiyatlandırma bulunmakta.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 

İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 büyük ilde tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları;

Yatarak tedavi olarak 400-2000 TL, 

Ayakta + yatarak tedavi olarak 1500-4000 TL aralıklarında yer alır.

Bu miktarların değişkenliğindeki diğer unsurlarla birlikte sağlık sigortası fiyatları 2022 tarihli olmak üzere bu aralıklarda yer almaktadır. 

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları 

Özel sağlık sigortası fiyatları, sağlık durumu ve sigorta poliçeleri kapsamında yer alan detaylara göre şekillenir. Bu detaylar kapsamında yaşanılan şehrin etkisi ile beraber yaklaşık olarak 2500 TL ve 30.000 TL aralığında değişen bir fiyatlandırma söz konusudur. İstek, ihtiyaç ve sigorta şirketlerinin belirlediği hususlara göre değişiklik gösteren bu fiyat aralığı, kişilerin kendilerine göre en uygun sigorta paketini seçmesini sağlamaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

En İyi Sigorta Hangisi? 

SGK, tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık gibi sigorta türlerine sahip sağlık sigortası çeşitleri, kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenen bir yapıdır. Bu yapı içerisinde, en kapsamlı ve var olabilecek bütün ihtiyaçlara cevap bulan en uygun sağlık sigortası çeşidi ise özel sağlık sigortasıdır. Maddi durum ile doğru orantıda yer alan en iyi özel sağlık sigortası, kişilerin en iyi sağlık sigortası hizmetine ulaşmaktaki birincil tercihleri arasına girmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Neyi Karşılamaz? 

Özel sağlık sigortası, birçok sağlık hizmetlerine içerisinde bulundursa da bazı hizmetlere yer vermemektedir. Bu hizmetler, genellikle temel sağlık hizmetlerinden farklı olarak isteğe bağlı bir şekilde aciliyet unsurunu barındırmayan bazı operasyon ve ameliyatları içermektedir. Ek olarak sigorta poliçeleri içerisinde yer almayan anlaşma türleri ve hastane koşulları itibariyle de bazı hizmetler karşılanmamaktadır.

Sağlık Sigortası Yıllık Ne Kadar? 

Sağlık sigortası primleri, sigorta çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık içerisinde yer alan yıllık sigorta maaliyetleri ise şu şekildedir;

SGK Sigortası: SGK kapsamında yer alan işçiler ve personeller için genel prim miktarı 194 TL’dir. Bu miktar, iş yerinin büyüklüğü ve çalışan kişi sayısına göre farklılık göstermektedir.

Tamamlayıcı Sigorta: ayakta tedavi olarak 500 TL, ayakta + yatarak tedavi olarak 1750 TL miktarında bir fiyat aralığı mevcuttur. Sigorta şirketlerinin kalitesi, yaşanılan şehir ve yaş aralığı gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. 

Özel Sağlık Sigortası: Genel hatları içeren ancak kaliteli bir yapıda yer alan sigorta şirketlerinin belirlediği rakamlara göre, Yıllık 6000 TL ve 12.000 TL arasında bir fiyatlandırma söz konusudur. 

BENZER İÇERİKLER

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları
Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları
Hamileyken doğum sigortası fiyatları, sağlık harcamalarınızı planlamanıza yardımcı olabilir. Doğum [...]
geçmiş hastalıkları kapsayan sağlık sigortası
Geçmiş Hastalıkları Kapsayan Sağlık Sigortası Mevcut Mu?
Geçmiş hastalıkları kapsayan sağlık sigortası ile sağlık geçmişinizi göz önünde [...]
İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
“İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası“, sağlık harcamalarınızı kapsayan önemli bir güvence [...]
Hamile Sigortası
Hamile Sigortası Neden Önemlidir?
“Hamile Sigortası“, bekleyen anneler için mali koruma sağlayan kapsamlı bir [...]
Doğum İçin Sigorta
En Uygun Doğum İçin Sigorta Hangisidir?
Doğum için sigorta: Bebeğinizin sağlık ihtiyaçları için güvende olun. En [...]
_Doğum sigortası fiyatları 2024
Doğum Sigortası Fiyatları 2024
Doğum sigortası fiyatları 2024 için en güncel bilgilere erişin. Uygun [...]

Share this post

× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?